Морпіх

Отримали другу дозуДоповідаю: вчора вакцинувалися другою дозою. Я та мої батьки.
Астра Зенекою (перша доза була у березні Ковішилдом, вони взаємозамінні).

Щодо оргмоментів. Перший раз я використала всі свої комунікативні та інші здібності, щоб записатися і записати батьків і чоловіка на залишкову дозу. Отримати її було досить непросто. Другу ж дозу ми отримали без проблем - просто зателефонували своїм сімейним лікарям і наступного дня вже прийшли до нашої районної поліклініки, де півгодинки посиділи в черзі й вакцинувалися. Висновок: Степанова погнали абсолютно правильно.

Щодо реакції на вакцину, яку в народі звуть побочкою. Минулого разу я пережила 12 годин пекельця - температура 40 і скажений головний біль. А у батьків (їм за 70) був просто озноб і слабкість. А чоловік вакцинування і не помітив.

Цього ж разу реакція у мене і батьків взагалі нульова - ніби нічим не кололи. У чоловіка друга доза ще попереду, бо його зараз немає в Києві.

Через три тижні, або десь через місяць, маю намір здавати тест на антитіла IgG до S-спайкового білка. Після першої дози здавала, теж за три тижні - антитіла були, але за кількістю в рази менші, ніж у всіх моїх знайомих (конкретно: вважається, що антитіла є, якщо результат більше 50. У мене було 68. Але у більшості знайомих - від двох до п'яти тисяч). Причина такої разючої відмінності мені невідома, тож згодом здам новий аналіз. Про результати повідомлю.
#вакцинація
Морпіх

Героям слава!Як і слід було очікувати, Росія дала хабаря керівництву УЄФА (вона завжди роздає хабарі лідерам міжнародних організацій), і ті вимагають внести зміни у форму українських футболістів.
Оскільки керівництво УЄФА навіть за дуже великий хабар не може скасувати рішення Генасамблеї ООН з приводу міжнародно визнаних кордонів України, то прибрати з форми карту з Кримом не вимагають. Як і напис "Слава Україні", який є на формі з 2018 року. Вимагають прибрати тільки напис "Героям слава!" - розміщений, до речі, дуже підозріло, на комірі зсередини - тобто, коли така футболка на гравцеві, цього напису взагалі не видно. Складається враження, що розробники форми дуже хитрі - розраховували на те, що напис змусять прибрати, тому й розмістили його в такому місці.

І що тепер робити?

Як на мене, вихід один: звертатися до якогось міжнародного суду і тягнути час. Навіть не для того, щоб зберегти цей не видимий нікому напис. А просто з принципу - щоб ні в чому, де це тільки можливо, не піддаватися тиску Росії.
Морпіх

Друже Орест...Не стало голови Київського крайового братства ОУН-УПА, славної пам'яті, від сьогодні, Друга Ореста Васкула.

Це була людина - як столітній дуб. Був в УПА, потім табори, заслання, у наші вже дні пережив смерть двох своїх дітей. І не зламався. Він був останній з Братства УПА, кого я пам'ятаю.

Писати це важко, бо відчуваю провину. У другій половині нульових нас з ним пов'язувала хороша дружба. Потім те та й се, потім я була на війні, десь місяць або два тому списалася з хлопцями, які йому допомагали, хотіла піти провідати - і як завжди буває, закрутилася і не встигла.

Тому для мене це дуже особиста втрата. Не відкладайте нічого на потім, робіть вчасно.
Морпіх

Держава-терористДержава-терорист на чолі з самопроголошеним президентом примусово посадила на своїй території іноземний літак (до речі, країни-члена НАТО) і затримала двох його пасажирів - опозиційного журналіста і його дівчину.

Зате не Майдан. Зате немає "шабашу бєндєровщіни" і в "наших мальчіков" коктейлі Молотова не літали.

Їжте, не обляпайтесь.

А українцям, до яких у Росії є рахунки, ще раз незайвим буде нагадати: у деякі країни (або прольотом через деякі країни) ми з вами невиїзні. Будьмо обережні.
Морпіх

Вірні завждиХто прослужив у морській піхоті хай навіть два роки, як я - назавжди морпіх.
З днем морської піхоти, Вірні завжди!
Морпіх

Іноді треба йти до кінцяКілька днів тому, на Михайлівській площі, біля стенду з фотографіями Небесної сотні, під якими розміщені знімки боїв на Майдані, стоїть молода пара з Білорусі (зрозуміла з вимови). Дивляться на фото з якимсь потрясінням, вона каже: "Дивись, це ж справжня війна була. Йшли бої, люди гинули..."

Вихованість не дозволила мені сказати: "Саме тому наш Янукович у Ростові, а ваш Лукашенко в Мінську". Хоча дуже кортіло.

Згадала цих людей сьогодні, отримавши листа від білоруського знайомого. Він пише: "Силовики Можуть на вулиці змусити показати вміст смартфона. Якщо щось опозиційне, то затримують. Вишукують в держ. установах тих, хто брав активну участь у протестах літа-осені 2020 року і тих, хто в соцмережах висловлює протестні настрої. Їх звільняють. Так багато лікарів звільнили, наукових співробітників. На звання, заслуги, досвід - не дивляться... Багато таких звільнених виїхало з Білорусі до Польщі, України, Литви. Силовики навіть вишукують, у кого на вікнах протестне поєднання біло-червоно-білих кольорів і карають штрафами або арештом. Мене так ледь не притягли. Дружина під Новий рік обклеїла вікна БЧБ янголятами і великим білим їжачком з червоними яблуками. Пізно ввечері дільничний в двері подзвонив і сказав, що інші менти рейд на районі проводили по виявленню протестної символіки і йому дали завдання скласти протоколи, де її виявили. Як я зрозумів, дільничний виявився людиною, а не мср. У підсумку я зняв білих янголят, залишивши тільки червоних. А з білого їжачка зняв червоні яблука. Якби не зробив - виписали б штраф на перший раз в районі місячної зарплати або посадили б на 10-20 діб, і самі менти прийшли б до мене додому і зняли б усе з вікон. Якби я опісля це повторив - штраф був би в рази більший і сидів би 30 діб.
...Влада дуже боїться тих, хто може прийти зі зброєю в Білорусь лісовими стежками. Посилила кордон, в першу чергу, з Україною - там і зброї досить, і білорусів, які мають бойовий досвід і ідейно мотивовані. При цьому влада лякає білорусів бойовиками Правого сектора".

Також автор листа накидав мені посилання на білоруські новини: "Мінчанина затримали за біло-червону упаковку від телевізора LG на балконі" (сам затриманий намагається виправдатись тим, що живе на зйомній квартирі і коробка залишилась від попередніх мешканців); "Мінчанці дали 15 діб за БЧБ (біло-червоно білі) шкарпетки".

При цьому тих, хто стоїть за Тихановською, сам автор листа називає "соросятами" і каже, що якщо тільки в них з'явиться реальна перспектива прийти до влади, втрутиться Росія:

"Ситуація така вийшла - або соросята Тіхановської, або Лукашенко. Багато розсудливих людей протестували проти Лукашенка, але й не хотіли Тіхановську. Вийшло так, що значна частина людей зараз хоче в Білорусі Путіна, оскільки він більш притомний, ніж Лукашенко. А Лукашенко дуже злопам'ятний. на виборах він зрозумів, що єдині, хто його підтримують - це менти, у яких руки по плечі в крові через жорстокість на протестах. Щоб їм не було шляху назад, Лукашенко силами ментів мститься людям. Робить це і щоб людей залякати, і щоб менти знали, що дороги назад їм немає - люди злі на них. Ситуація, як в Україні, була тільки 9-12 серпня - перші дні після виборів. Нечувана жорстокість ментів, від якої навіть вони були в шоці і розгубленості. На якийсь час була ейфорія свободи. Якби тоді почалася збройна боротьба - було б все інакше. Сам дивуюся - стільки людей покалічено, деякі вбиті, а родичі не мстилися ментам. Якби почалася тоді помста в партизанських традиціях - процес було б не зупинити, менти розбігалися б натовпами. Але... влада отямилась, силовики зрозуміли, що організованою озброєною меншістю вони легко можуть придушувати беззбройну більшість. І придушили. Зараз іде зачистка".

Я йому пишу: "У нас проти Януковича теж гойдали в тому числі і "соросята", як ти їх називаєш, куди ж без них, і праворадикали, якими у вас лякають, і олігархи, яких у вас взагалі немає. Доводиться обирати. Я ось вже в перший день Майдану (справжнього Майдану, коли люди вперше вийшли тисячними натовпами) розуміла і навіть сказала це публічно, що тепер залишається тільки йти до кінця, тому що якщо ми цю владу не скинемо, то вона нам помститься.

А у вас якось не зважилися до кінця йти. Роззувалися перед тим, як залізти на лавки, і пишалися цим. Вважали росіян братами, а правосєків злочинцями. У Росії ще крутіше протестуючі поводились: самі свій автозак штовхали, коли він застряг. Ось і маєте.

Ми, правда, теж маємо. У нас інша проблема: можемо відвоювати що завгодно, але не можемо відстояти, бо тут-таки розсварюємось між собою, страшно, в мотлох, після чого більшість населення, яку віднедавна називають у нас "какая разніца", обирає нам у владу п'яту колону. І наша пісня гарна й нова, починаймо її знову. :((("

В житті кожної людини і кожної держави бувають такі моменти, коли треба йти до кінця. Інакше гаплик тобі.
Морпіх

Ірена Миколів завершила серію малюнків за мотивами книги "Щоденник нелегального солдата"Наша неймовірна Ірена Миколів створила останній малюнок із серії за мотивами книги "Щоденник Нелегального Солдата". Цього разу зображено «фронтовий концерт» під обстрілом, який мав місце на Водяному у 2017 р. Скрипка – Роман Барвінок-Скрипаль, ритм-гітара – Олена Білозерська, партія ударних – ворожі САУ :)

Відео з того концерта (обережно, ненормативна лексика!):А Ірені – величезне людське спасибі за пророблену роботу з популяризації мистецькими шляхами наших воїнів. Скоро вона викладе на своїй Фейсбук-сторінці всю серію.
Морпіх

Як домашній арешт Медведчука вплине на їхні з Зеленським рейтинги?Як домашній арешт Медведчука вплине на їхні з Зеленським рейтинги?
У Зеленського вони зростуть. Бо "репресований" ним Медведчук - одночасно п'ята колона й олігарх.
У Медведчука теж. Бо наш в*тний електорат, так само, як і нев*тний, любить постраждалих від влади.

Можливо, Зе розумніший, ніж здається, і хоче на наступних президентських вивести проти себе Медведчука? Як колись Кучма Симоненка?
Тоді він переможе, бо за нього доведеться голосувати всім, хто не за знищення України.
Знову будуть вибори без вибору :(
Морпіх

Медведчук - під домашнім арештом. У браслетіОтже, Медведчук отримав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, з носінням електронного браслета.

Звісно, набагато краще було б, якби його закрили в СІЗО. Але на це я, якщо чесно, навіть не сподівалася. Бо Медведчук, які б важкі статті на ньому не висіли (одна держзрада чого варта) - впливова людина і ще довго залишатиметься нею, а суддя не знає і не може знати, чия зрештою візьме, і боїться помсти. Ми живемо, і суддя живе, і Медведчук - у тій системі координат, яка є.
І ось у цій системі - Медведчук в чотирьох стінах і в браслеті, ніби який-небудь Ріфмайстер - це дуже і дуже добре. Ясна річ, його не посадять. Наступний суд - можливо, вже апеляційний, який відбудеться за кілька днів - пом'якшить йому запобіжний захід. Потім ця справа буде тягнутися - так довго, що набридне усім, і до вироку, скоріше за все, не дійде. Сидіти Медведчук не буде. Так у нас роблять з усіма "незручними" справами (тобто тими, де домішалась політика).

І все-таки, у нашій реальності один з найголовніших і найвпливовіших ворогів України - у браслеті, в статусі підозрюваного, який хоча б теоретично може опинитися в СІЗО - це круто. Це дуже круто. Тихенько аплодую перед монітором.

Цікаво, що від того моменту, як він судився з Вахтангом Кіпіані і мав непогані шанси виграти, до сьогоднішнього дня в Україні не помінялося взагалі нічого - тільки у Штатах президент змінився. Це трошки огидно, але це краще, ніж заборонена книга про Стуса, ніж Ріфмайстер, як і раніше, в СІЗО, ніж продовження "розведення" військ.

Бог дасть, доживемо тепер до кінця каденції Зеленського без суттєвих втрат. Розраховувати на більше поки що не варто.
Морпіх

Що Блінкен "животворчий"-то робить!Що Блінкен "животворчий"-то робить!
Тільки провів перемовини - а вже підозри Медведчуку і обшуки в нього.

Прикро, звісно, що наша влада і через неї держава настільки несамостійна, що виперти з країни Медведчука (він, певно, уже в Росії і, не виключено, навіть не повернеться) стало можливим лише після штурхана зі Штатів. І це при тому, що це вигідно самому Зеленському, адже після закриття в*тних медведчуківських каналів перестав падати його рейтинг. Тепер, мабуть, підросте трохи.

Треба думати, після цих обшуків Путін відмовиться зустрічатися з Зеленським, чого, як вважають деякі аналітики, вимагав від Зе і Блінкен. Можливо, для цього й були зроблені обшуки?
Якщо так - непогано. Досить елегантний крок.

Головний плюс - що нарешті кума Путіна, і в його особі інших путінських утриманців, почали переслідувати за діло. Не за те, що "знайшли" у Медведчука муляж міни чи щось подібне, а за державну зраду. Тобто, за те, в чому він завідомо і безумовно винен. І не тільки ж він. Тепер є сподівання, що вся оця наша улюблена публіка - оця вся збірна наволоч, що влаштовує антиукраїнські акції, запилює задля хайпу антиукраїнські відосики, їздить в гості до ворогів, а потім скаржиться на переслідування - можливо, вся оця п'ята колона щось нарешті усвідомить і заткнеться, а частково і перекочує за поребрик, де їм саме місце.

Чекаємо тепер на чергове невелике загострення на фронті і показове пересування військ. Ні на що більше ця недоімперія вже не здатна.