Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Моя позиція по Дмитру Муравському

Моя позиція по Дмитру Муравському - фотографу, який робив неймовірно красиві, але постановочні фото на тему війни, і коли це розкрилося, був звільнений з посади радника Міноборони.

1. Я сама в минулому теж трохи фоторепортер, і коли (а буває таке часто) не встигала відзняти якусь дію - припустимо, активісти запалюють свічку, і в цей момент їх від мене хтось затулив - ніколи не наважувалась просити героїв фоторепортажу, щоб вони повторили цю дію на мою камеру. Хоча так роблять майже всі фотокори, і об'єктивно - нічого поганого в цьому немає. Але я фанат максимально можливої документальності. Не відзнята мить - втрачена навіки, що поробиш.

2. При цьому на так звані "західні стандарти фотодокументалістики" мені начхати. Не бачу нічого поганого, наприклад, в тому, щоб фотошопом перетворити на асфальт чи зелену травичку ногу випадкового перехожого, яка влізла у вдалий кадр і зіпсувала його собою. Бо якщо замазати цю ногу, кадр стане гарнішим, а те, що відбувається у кадрі, менш правдивим не стане.

3. Тяжіючи до абсолютної документалістики, я, звичайно ж, віддаю належне художнім творам - фільмам, книгам і постановочним фото. У талановитому художньому творі зазвичай більш яскраві образи, ніж у документальному - так хороший портрет чи навіть шарж краще передає зовнішність і характер людини, ніж фото на документ. Тому все, що є талановите, має право на існування і вдячних глядачів/читачів. За однієї умови - що художні твори (які значною мірою є фантазією автора) не видаються за документальні. В 99% випадків так і буває.

4. З точки зору, озвученої у п.3, позиція Муравського є, м'яко кажучи, небездоганною. Коли під час вибуху солдати просто ніяк на нього не реагують, ніби вибух і вони з двох різних кадрів, або коли з композиції видно, що фотограф заздалегідь знав точне місце "прильоту" - це не фото з війни, це вільний твір на воєнну тематику. І десь це має зазначатися.

5. Але Міноборони вчинило вдесятеро гірше, ніж Муравський. Відмежуватись від своєї людини, коли навколо її імені виник скандал - це називається підлість. Мене так колись примусили забрати трудову з однієї установи, коли в ЗМІ з'явилася інформація, що в мене вдома був обшук.

Що значить "він робив ці фото на власний розсуд"? Давайте я на власний розсуд спробую познімати на полігонах Міноборони. Можливо, я навіть зможу отримати акредитацію і мене пустять знімати військові навчання. Але артилеристи не будуть стріляти доти, доки в мене не вийде ідеальний кадр. Спеціально заради мене навіть гранатомет не стрельне.

Муравський - це видно з його фото і майже прямо читається в заяві про його звільнення - був офіційним фотопропагандистом МО. Як тільки він спалився - помітьте, не на якомусь злочині, а саме на цьому - вони його злили.

З таким підходом хтось ще дивується, чому ми досі війну не виграли?
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 171 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →