Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

ХУНТА БУДЕ?

На замітку майбутнім учасникам військового перевороту (в Туреччині, звісно).

Урок 1. Хто з одного боку - було від початку зрозуміло всім. Він мав обличчя, ім'я, прізвище і посаду. Це президент Ердоган.
Хто з іншого боку - хрін зрозумієш. Безіменні військові. За невідомо ким люди не йдуть.

Урок 2. Ердоган звернувся безпосередньо до людей, покликав їх на допомогу, вони вийшли на вулиці і заблокували танки. Військові ж, навпаки, людей від себе відрізали, оголосивши замість чіткої програми дій щось мутне "пташиною мовою" про демократію і права людини.

Не стверджую, що військові повинні фізично залучати до своїх операцій цивільних і прикриватися ними. Але подбати про те, щоб заручитися їхніми симпатіями - зобов'язані. Інакше їх задіє і ними прикриється їхній супротивник.

Урок 3 (головний). Хунта не може перемогти, коли в державі все відносно спокійно і прогнозовано (хоча й не так добре, як людям хотілося б), а хунті цій протистоїть повністю законна, визнана світом і абсолютною більшістю громадян держави влада. От якби влада і опозиція кілька місяців з'ясовували між собою стосунки за допомогою озброєних тітушок, які у вільний від політичних обов'язків час "криміналили" населення, і якби все це дістало людей до чортиків - оце і є час розумної, вдалої, із державницьким мисленням хунти.

Владу не беруть з адміністрації президента, завітавши туди на танку. Владу беруть з асфальту, де вона валяється безхозна, як шматок м'яса, про який за бійкою забули собаки.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 124 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →