Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Казати тільки правду. Але не всю

На війні немає місця для журналістики.
"На війні" - це не тільки на фронті чи на передовій, це й під час війни.
Це, якщо що, відповідь тим, хто не втомлюється питати, чому я воюю, а не пишу-знімаю.

Насправді, звичайно, і пишу, і знімаю. Встигаю якось. Нещодавно записала тривале відеоінтерв'ю з людиною, яка дуже багато пережила. Сьогодні, оскільки тренування з незалежних від мене причин скасувалося, сіла монтувати це відео. І зрозуміла, що ой. Що на війні журналістиці місця таки немає.

Герой майбутнього відеосюжету (який, насправді, на невеличкий документальний фільм тягне, але фільм я, мабуть, не витягну зараз) каже те, що думає, в тому числі багато критикує нашу сторону. Критика у нього буває необ'єктивна, викликана незнанням або спотвореною інформацією (ці моменти я викидаю без вагань і без жалю), а буває й цілком об'єктивна, яку варто було б залишити - бо своїх іноді треба хльостати мокрим рушником по пиках, щоб виправлялися.
Та й сумління журналіста каже, що не можна цензурувати негативні моменти, якщо вони правдиві.

Але виявляється, що не тільки можна, а й треба. Стискаючи зуби, через "не можу" - треба. Інакше вороги використають негатив для своєї пропаганди. З усього великого матеріалу вони залишать тільки його, ще й видеруть з контексту, від чого повністю поміняється зміст. У мене вже так бувало, і не раз. При цьому їм абсолютно пофіг, що десь в Інтернеті є повний матеріал, доступний для кожного, і кожен, подивившись його, зможе переконатися, що вони брешуть і пересмикують факти. Їм це пофіг, бо вони працюють на свою аудиторію, а їхня аудиторія інформацію з наших ресурсів не споживає. Іноді під викривленим матеріалом вороги навіть можуть самі розмістити посилання на першоджерело - бо чудово знають, що вчитуватись у першоджерело, співставляти і робити висновки будуть одиниці, які погоди не зроблять.

І виходить, що я, якщо не повикидаю отой негатив - безкоштовно попрацюю на ворога.

Навряд чи хтось сперечатиметься, що для перемоги над зовнішнім ворогом треба передусім навести порядок у себе. "Чтоб избавить от мусора дом свой, надо сор из него выносить" (с). Але в умовах зовнішньої загрози виносити сміття з хати - це... самі розумієте.
Замкнене коло виходить :(
Єдиний розумний вихід, який бачу у даних умовах - казати тільки правду, але не всю.

До речі, цей пост вата, скоріше за все, теж використає для своєї пропаганди. Чекаємо перепостів під заголовком "Белозерская призналась, что врет" :)
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 82 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →