Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

КімнатаЯ сентиментальна до чортиків.
Звикаю до речей, якими користуюся, до місць, де живу. Якщо не рахувати приміщень на передку, де ми базувалися по 10-15 днів ротації, та база, на якій наш підрозділ нині, в мене вже десята.
Настане час, коли я не зможу їх порахувати.

Але "материнське гніздо", найперша і найголовніша база для нас для всіх одна - це база 5-го ОБАТ УДА у Великомихайлівці. Для мене вона не перша, а третя, але тут ми жили дуже-дуже довго, звідси вперше виїхали на бойові, тут кожен будинок - вже історія. Авжеж, історія не лише на передку пишеться.

Саме сюди, на цю базу, у цю мою кімнату до мене прийшов Кома, моє щастя першого року війни, моє дитя, яке я ніколи не забуду і ніколи не пробачу собі, що його вже немає. У кімнаті, яка рік стояла замкненою, адже я вже дуже давно буваю тут лише епізодично, досі стояла Комина найперша мисочка, куплена мною у Покровці за 5 гривень.
Ця база і ця кімната, де "меблі" зроблені нашими руками - були моїм другим домом. І єдиним для Комці - тільки це місце він сприймав як дім.

Ми жили тут з червня 2014 по січень 2015-го - цілу вічність. Тоді ми і гадки не мали, що війна триватиме так довго, і коли настала осінь і випав перший сніг, я бігала і фоткала екзотику - засніжену базу. Дитяча база відпочинку, на якій ми оселилися гарячого літа 2014-го - ну, ніяк не асоціювалася із зимою.

А ще перед цим, у другій половині літа, прийшов наш поранений розвідник Фантом, і сказав, що, скоріше за все, нам тут зимувати, і що через поїдені грибком стіни ми восени і взимку будемо хворіти... І разом з дружиною Альтаїр вони білили мені стіни. Показували мені, як треба це робити і, захопившись, побілили половину кімнати. Доробляла я сама. Кімната стала як новенька. І справді, ми у ній зимували. Було холодно, щілини у вікнах я частково самотужки, частково за допомогою Маклауда задула монтажною піною.

А Фантом загинув.

Коли ми виїхали, кімната ще довго служила імпровізованим складом для майна нашої групи - з неї ні разу не зникла жодна річ.
Зараз я знову тут, на цій базі. Приїхала на деякий час, бо треба. Жіночки-кухарі у їдальні, мешканки місцевих сіл, які працюють тут уже багато років - раніше годували дітей, тепер солдатів - побачивши мене, обіймають і підкладають кращі шматочки. Адже той, кого на базі довго не було, а потім він з'явився - трошечки наче з того світу прийшов. І бачити його завжди щасливі.

Живу у кімнаті для гостей. Я в гостях. База розрослася у чималеньку в/ч і перетворилася на місце підготовки елітного спецназу.

А свою кімнату я сьогодні здала. Бійців стало більше, їх треба десь розміщувати, і негарно тримати замкненою порожню кімнату, у якій ніхто не живе.

Забрала замок і Комчину мисочку. І поламану гітару, на якій розписалися наші хлопці, і серед них - Фантом.
Серце стискається.Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 31 comments