Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Нагородження "Народним героєм України" на базі 5-го ОБАТ УДА


Повне відео з церемонії нагородження

22 квітня у селі Великомихайлівка Дніпропетровської області, поблизу бази 5-го окремого батальйону Української Добровольчої армії, відбулася 15-а церемонія нагородження найпочеснішою відзнакою сучасності - орденом "Народний герой України".

Вже біля 200 бійців і волонтерів мають цю відзнаку. Сьогодні їх стало на 12 більше, і всі вони - добровольці - бійці батальйонів "Донбас", "Азов", "Айдар", ДУК ПС (тепер УДА), а також волонтери і медики-госпітальєри.


Нагороджували героїв у лісі, біля місцевої пам'ятки, знаної як "Дуб Нестора Махна". Кілька років тому цей старезний 700-річний дуб спалили вандали, і з того, що від нього залишилось, небайдужі місцеві громадяни зробили щось на кшталт пам'ятника.

Вручав нагороди особисто Провідник Української Добровольчої армії Дмитро Ярош. Це, як і вибір місця нагородження, виглядало символічним - адже саме з цієї бази почалася історія одного з найбільших і найпотужніших добровольчих з'єднань. На цій базі ми жили, тренувалися, з неї вперше влітку 2014-го виїхали на бойові. Цю базу ми деякий час ділили з побратимами з батальйону "Донбас", тут бували бійці з інших добробатів. Це зараз вона у глибокому тилу, а я добре пам'ятаю часи, коли вона була прифронтовою і доволі-таки небезпечною.

Ця база - наше "материнське гніздо", рідний дім для всіх наших бійців, в тому числі для тих, хто давно базується в інших місцях (я, наприклад, не живу у Великомихайлівці вже більше року і буваю тут епізодично, але мене тут пам'ятають і люблять, і в мене щоразу серце тьохкає, коли потрапляю сюди).

З цієї бази має початися - і, мабуть, почалося сьогодні - відродження і згуртування українського добровольчого руху.

Подібні відчуття були сьогодні, мабуть, у більшості присутніх. Не всі бійці, на жаль, змогли бути на церемонії, бо вони зараз на бойових. Не було навіть комбата Чорного.

Після виконання державного гімну і молитви з вітальним словом виступив Провідник Дмитро Ярош: "2 роки тому, 20 квітня, був перший наступальний бій, який провела група добровольців під Слов'янськом. Був зачищений ворожий блокпост. Там ми понесли перші втрати - загинув друг Михайло і отримав поранення друг Бурий. Але і ворогів ми знищили тоді немало: 6 "двохсотих", і "трьохсотих" було у них багатенько. Це був перший наступальний бій цієї війни, - розповів Провідник (від скромності не зазначивши той факт, що очолював ту групу особисто). - Ми тоді не мали ні знань, ні досвіду, але саме добровольчий рух розпочав активну фазу війни, розпочав відстоювати українські національні інтереси. Для нас і тоді, і зараз було важливим показувати приклад. Бо після здачі Криму ми розуміли, що якщо не проллємо кров, свою і ворожу, вони дійдуть до Києва, а можливо, і до Львова.

Добровольчий рух в лиці батальйонів "Донбас", "Азов" (який вже став полком), "Айдар", "Дніпро-1", інших підрозділів, добровольців ЗСУ - про них вже дуже багато написано і сказано, але ми бачимо, що, незважаючи на величезний внесок у зупинення і відкидання агресора, добровольчий рух не оцінений гідно, не оцінений державними структурами. Саме тому відзнака "Народний герой" є такою важливою. Це справді нагорода, яку можна носити з честю".

ЧИТАТИ ДАЛІ:
http://sectorpravdy.com/ua/news/duknews/1646-nahorodzhennia-narodnym-heroiem-ukrainy-na-bazi-5-ho-obatu#sthash.8u5aSlAF.dpuf
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 72 comments