Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Пілсудський

Сьогодні командир дуже цікаво, по-військовому лаконічно розповів нам історію Юзефа Пілсудського, який офіційно носив титул "Начальник держави Польської". Записала майже дослівно:

"До Першої світової війни, коли Польща була розділена, він був терористом - за відновлення польської держави. Потім вступив у змову з окупаційною австро-угорською владою і створив Польські легіони. Вони воювали на боці Німеччини й Австро-Угорщини проти Росії, але воювали так, щоб передусім берегти людей. Паралельно польські корпуси були створені у Росії і Франції. Звичайно, формально вони не підпорядковувались Пілсудському, але всюди були його люди.

А потім - клац! - настав 1918 рік, і все почало сипатись. А в Пілсудського готові бригади. І приходить Пілсудський і каже: "Тут тепер Польща, і я тут тепер головний". - "На якій підставі?" - "На трьох підставах: одна стоїть у Німеччині, друга у Франції, третя в Росії".

Так виникла Польща. А якби вони рипнулись році у 16-му, їх би передушили, як тарганів... Поки не настав час, можна пояснювати свої дії як завгодно, головне - у потрібний момент, коли все сиплеться, мати у руках інструмент, яким можна закрутити гайки".
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 49 comments

Recent Posts from This Journal