?

Log in

No account? Create an account
серпень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Після Савур-могили

Рагнар і Хільда з групи Лісника

Posted on 2015.12.16 at 16:01
Hilda

Маю дещо вам розказати. Але дуже обережно, користуючись головним принципом "Не нашкодь!". Пишу це лише після того, як у соцмережах і ЗМІ вже з'явилися імена і позивні людей, про яких йтиметься нижче.

Я добре знала двох громадян РФ з групи Лісника, затриманих у той день, коли його було вбито.
І я ніколи не повірю, що вони могли свідомо працювати на ФСБ.
Щодо них якимсь чином треба добитися справедливого розслідування і, головне, невидачі їх в РФ, бо їм там не жити.

Це власне, все, що я хотіла сказати. Решта - подробиці.
Їх звуть Паша (Павел Пятаков) і Оля. Позивні Рагнар і Хільда. Вона начебто з Москви, він з Примор'я. Познайомились вони в Україні, на тренувальній базі, де інструктором їхнім був Лісник.

Паша практично не може говорити - у нього серйозне порушення мови. Замість чітких слів він видає абсолютно нерозбірливі звуки. Лише Оля його розуміла і була при ньому за перекладача. Вони завжди ходили разом, абсолютно нерозлучно. Зі слів Олі, проблеми з мовою у Паші - наслідок поранення і контузії, отриманих ще в Росії. В самої Олі - висока ступінь міопії (короткозорість). Ще ті агенти ФСБ, коротше.

Паша - з російських радикальних націоналістичних кіл. У них, зокрема, була група в контакті, до якої Паша писав ідеологічні статті дуже радикальної спрямованості. Називав себе націонал-революціонером. Суть його ідеології - ненависть до держави (режиму) і до олігархів, і революція заради побудови ідеального суспільства, яке існує зараз лише у мріях націоналістів-революціонерів. Мало не в кожній своїй статті Паша закликав до революційного терору і, відповідно, в Україні переховувався від ФСБ. Його шукали, у нього вдома у Росії були обшуки. Мама, яка повністю підтримувала Павла, під час обшуку телефонувала йому в Україну і зі сміхом розповідала, що ФСБшники крутять у руках його бутафорську шаблю - думають, певно, яким би чином оголосити її холодною зброєю.
Крім матері, у Павла залишилися в Росії дружина й діти.

Оля була значно більш потайна, про її минуле я знаю зовсім небагато. Знаю, що вона розлучилася з чоловіком і дуже сумувала по своїх вимушено залишених у Росії кицьках. Батьки її зреклися, рідна мати стучала на неї в ФСБ, аргументуючи це тим, що краще хай її дочка сидить у тюрмі, ніж бігає по лісах з фашистами-бандерівцями. За Олиними словами, ще до втечі в Україну вона тримала в себе на робочому столі прапорець Правого сектору, шокуючи колег по роботі.
На моє питання, чому вона приїхала воювати за Україну, Оля відповіла, що переслідує власні цілі, і ціль її - знищення нинішнього російського режиму, і вона сприяє цій меті, воюючи на Донбасі.

Оля і Паша призначалися Лісником для агентурної роботи проти "сепарів", але рвалися воювати, і він не дуже протидіяв цьому. "Они не бойцы, - казав Лісник, - они для агентурной разведки. Но хотят. Хотят. Так что пусть постреляют, пока не очень опасно". Так що Хільда і Рагнар час від часу чергували на позиціях і взяли участь принаймні в одній сутичці, коли до наших позицій підлізла ворожа ДРГ, але наші вчасно помітили і обстріляли її.

У Хільди була каска з прикріпленими до неї елементами маскування а-ля кікімора - вочевидь, подарована Лісником, бо в нього була точнісінько така сама. У цій касці (і важкому броніку) вона несла варту на нашому пості всередині бази. Виглядало це трошечки кумедно, але Лісник так не вважав. Він із захватом казав, як добре це маскування розмиває силует - він підійшов майже впритул, але поки Хільда не поворушилася, не бачив її.

Спочатку Хільда мертво, як партизан, трималася за свою "легенду" - що вона з Донбасу. Я ж прекрасно чула, що вимова у неї - російська, схожа на пітерську. Коли хтось захворів і Хільда запропонувала ПОСТАВИТЬ йому укол, я в обличчя сказала їй, що вона не з Донбасу. Вона зізналася, що так і є, вона з Москви, тривалий час жила в Пітері. Відтоді ми почали спілкуватися. Вона трохи нижча від мене на зріст і має менший розмір взуття, тому усе, що присилалося мені волонтерами, але виявлялося малуватим, ішло їй.

Інші бійці на базі не дуже любили Хільду і Рагнара, поза очі називали їх "півтора бійця". Думаю, це було через те, що вони демонстративно виконували лише вказівки Лісника, нікого більше не слухали. По ночах працювали в Інтернеті, вставали пізно.

У таких людей психологія - як би це сказати обережно - членів невеличкого осередку радикалів. Такі осередки, як правило, густо просякнуті агентурою спецслужб. Але агенти спецслужб - не такі, як Паша і Оля. Вони хитріші.

Мені невідома теперішня позиція і бажання Паші і Олі, але я впевнена, що вони дуже не хочуть бути переданими до Росії. Треба посприяти, щоб їх якось залишили тут. Бо там їх або надовго посадять, або взагалі уб'ють. А тут - мо', через рік "Рошен" збанкрутує, і випустять.

P.S. На фото - Оля, вона дозволяла фотографувати себе лише так - без обличчя. Фото зроблене на її прохання і призначалося для її знайомої, якій дуже кортіло побачити Олин побут в Україні.

Comments:


yurko_radykh at 2015-12-16 14:07 (UTC) (Посилання)

а мо', пора "Рошен" спалити вже?

.
krutyvuss
krutyvuss at 2015-12-16 14:45 (UTC) (Посилання)
"Мало не в кожній своїй статті Паша закликав до революційного терору..." Таким байдуже де мочити олігархів. Міг і в Україні?
LiveJournal
livejournal at 2015-12-16 15:47 (UTC) (Посилання)
Вітаємо! Ваш запис потрапив у Рейтинг топ-25 популярних записів України!
За бажанням детальніше про рейтинги ви можете прочитати у розділі довідки.
jimhen at 2015-12-16 15:56 (UTC) (Посилання)
дивує не "революція заради побудови ідеального суспільства, яке існує зараз лише у мріях націоналістів-революціонерів". Це не дивує, бо нема доброї освіти, Сорбонну з Йєлєм не закінчували, то звідкіля їм знати, що таке цивілізація, ії історія і закони розвитку.
Віра в можливість революційного побудування "ідеального суспільства" і привела до ЧК, карального НКВД, ГУЛАГУ, Голодоморів, знищення "оппозиційної" інтелігенції, засилля Ревкомів, Комбєдів, червоного террору, винищення десятків мільонів громадян, до Другої світової війни - як змови революціонера Сталіна з Гітлером, бо Сталін сповідував троцькістську теорію перманентної революції. Оце все і була спроба "революційно побудувати ідеальне суспільство".

Дивує те, що Правий Сектор понабирав у свої боївки людей, яких ніхто прискіпливо не перевіряв. З такою постановкою внутрішньої безпеки було би суцільною фантастикою, якщо б ПС, з його міжнародною аурою найвпливовішої радикальної організації, не був би наскрізь нашпигований спецслужбами з усіх боків, і на усіх рівнях.

Edited at 2015-12-16 16:01 (UTC)
droone at 2015-12-16 16:03 (UTC) (Посилання)
Бу-га-га, и этот человек еще пишет про Сорбонну с Йелем. Джуга разосрался с Троцким, позднее сделав его личным врагом и физически уничтожив, на основании того факта что джуга послал лесом марксизм-ленинизм, с его мировой революцией, и утвердил курс на коммунизм в отдельно взятой стране.
mimoprohodil_av
mimoprohodil_av at 2015-12-16 17:26 (UTC) (Посилання)
на самом деле разницы нема.Посадят или убьют почти всех правосеков. Шо в украине, шо в России. история бандеровцев их нынешним наследникам в пример
dji12345
dji12345 at 2015-12-16 18:53 (UTC) (Посилання)
Вы очень субъективны.
green1971
green1971 at 2015-12-16 18:19 (UTC) (Посилання)
Плохо,что народ абсолютно не хочет быть богатыми.
Думают,что деньги не главное.
И по этому живут нищие,и дети у них нищие.А ведь это унизительно.
И даже не знают,что 5.10 это единственный выход Украины из нищеты.
По поводу убийства.
Сашу Белого убил в открытую гнида Аваков.
И как с гуся вода.Убийства будут продолжаться,пока у власти твари.
vasya vasechkin at 2015-12-16 20:19 (UTC) (Посилання)
Правосеки стали уже настоящим посмещищем.

1. Обещали новый майдан? Ну и где?
2. Обещали поход батальонов на Киев? Ау, батальоны...
3. Обещали референдум о недоверии власти. Какой-такой референдум.
4. Обещали освободить Донбасс. Ха-ха.
5. Обещали блокировать Крым до победного конца. Еще раз ха-ха.

За последний год трудно припомнить хоть одну серьезную угрозу со стороны правосеков, которая была бы реализована.
Так что полагаю в этом случае Порошенко может спать спокойно, эти импотенты уже ни на что не способны. (с)
ivan_911
ivan_911 at 2015-12-18 08:37 (UTC) (Посилання)
тссс...
вони шифруються
чекають поки настане революційна ситуація
вони ж вірять в стихійний протест і що минула "революція гідності" була таким стихійним проявом народного гніву, а не проплачена західними спецслужбами (і українським олігархатом) операцією
не треба руйнувати надії
(Deleted comment)
micklecat
micklecat at 2015-12-17 04:34 (UTC) (Посилання)
чувак, ты многословен, а значит, глуп.
SeaSpirit
seespirit at 2015-12-16 21:12 (UTC) (Посилання)

Какие смешные русачки понабежали

Три последних комментатора
vasya vasechkin at 2015-12-16 21:42 (UTC) (Посилання)

Тут всё что вам надо знать об украинском национализме))

А вы продолжайте, скачИте, скачИте )))

Хильда

Пока не дочитал, что Хильда жила в Питере, не собирался писать, но... Знал я до войны одну Ольгу "Хильду" из Питера, и близорукость, и коты, и развод, и некая хиккость - всё вроде совпадает, однако она должна быть тучнее и постарше той, которая на фото. Или настолько подтянулась и исхудала на войне?..
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2015-12-17 15:40 (UTC) (Посилання)

Re: Хильда

Скільки приблизно років було "Вашій" Хільді?
Ким вона працювала?

Edited at 2015-12-17 15:40 (UTC)
ivan_911
ivan_911 at 2015-12-18 08:10 (UTC) (Посилання)
круто
російські бойовики проходять вишкіл на Україні в Правому Секторі тренуючись убивати українців
дякую
в меморіз

Edited at 2015-12-18 08:11 (UTC)
LiveJournal
livejournal at 2015-12-18 08:31 (UTC) (Посилання)

Російські бойовики в "Правому Секторі"

Користувач ivan_911 посилається на ваш запис з Російські бойовики в "Правому Секторі" пишучи: [...] Леонідівни Білозерської. http://bilozerska.livejournal.com/941202.html?view=45037202#t45037202 [...]
ivan_911
ivan_911 at 2015-12-18 08:34 (UTC) (Посилання)
не переживайте, Олено, думаю не видадуть РФ
навіщо таких цінних агентів віддавати?
уявляєте який репортаж буде по РТР?
і що вони там розкажуть?
тому сидіти будуть тут

ну... принаймі до вашої чергової революції :)
жартую

пані Олено, благаю, дайте посилання на радикальні статті товариша Паші-Рагнара
дуже цікаво почитати

Як думаєте, якщо російські націоналісти зруйнують режим Путіна, як швидко озброєні загони вирушать цілком відкрито і з пєснямі відвойовувати у хохлів ісконниє території?
І "режим Путіна" буде в порівнянні білим і пухнастим, а сам Путін - милим зайчиком.
для затравки можу запропонувати почитати того ж Дєнікіна (славні бійці УГА якось навіть з ним домовилися про співпрацю) - в якому гробу він бачив і Україну, і українців і їх державність

Edited at 2015-12-18 08:49 (UTC)
Previous Entry  Next Entry