?

Log in

No account? Create an account
жовтень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Після Савур-могили

ПРО ВБИТОГО У ПЕРЕСТРІЛЦІ З СБУ-ШНИКАМИ "РОСІЙСЬКОГО ДИВЕРСАНТА"

Posted on 2015.12.11 at 15:13
l1


Що його звали Олег Мужчиль, я, звичайно, і гадки не мала. Для мене він був Лісник, або Сергій Аміров - по Фейсбуку. Аміров, до речі, від ісламського терміну "амір" - командир. "Сергей Командиров" - посміхнувшись, пояснив він. А справжні імена - навіть імена, не тільки прізвища - у нас питати не прийнято.

Він очолював один з підрозділів розвідки ДУК ПС (вийшов з ДУК за власним бажанням у кінці літа). Був висококваліфікованим розвідником-диверсантом і авантюристом до мозку кісток. Воював, за його словами, у Другу чеченську (на боці чеченців). Його не раз арештовували. Сидів у "Матросській тишині". Розказував, що там усюди килими і абсолютна тиша, яка діє на психіку краще за будь-які тортури. Кілька тижнів такого сидіння в "одиночці" - і переважна більшість людей готові розказати слідчим усе завгодно - просто за право поговорити з живою людиною.

Він очолював Духовне управління українських буддистів, був настоятелем буддійського монастиря. Почувши про це від нього, я недовірливо спитала, чи він справді щиро сповідує буддизм чи це для нього одне з багатьох прикриттів розвідника. "Одно другому не мешает, - посміхаючись, казав він. - Я путешествую по буддийским храмам, это моя легенда. И, конечно, я настоящий буддист".

Він не без захвату розповідав, як одного разу в Росії його намагалися "розколоти" справжні професіонали. Йому підставили освіченого буддиста (або спеціаліста з питань буддизму), який побував у тих самих священних місцях, їм було про що поговорити. Під час спілкування "буддист" час від часу вживав терміни, які стосуються іншої релігії - не пам'ятаю, можливо, індуїзму чи даосизму. Людина, для якої буддизм - лише поверхнево вивчена шпигунська легенда, ні за що не помітила б цього нюансу. Але Лісник, справжній буддист, одразу це помітив і зрозумів, що це підставна особа, яка намагається вивести його на чисту воду. "Ось так потрібно працювати", - казав він.

Він був родом зі східної України. Очолював кілька автономних груп, які з початку війни активно працювали на окупованих територіях і навіть на території Росії. Я бачила відеоролики з їхніх операцій - працювали добре. Згодом - причина мені невідома - Лісник осів на контрольованій Україною території, перевіз сюди частину своїх людей. Серед них були громадяни РФ, з тамтешніх радикальних опозиційних кіл, я особисто бачила двох.

Вживу ми з ним познайомились на початку літа цього року, коли він з кількома людьми осів на нашій базі. Познайомились і майже подружилися - з того моменту, коли він раптово з'ясував, що принаймні по одній з його улюблених спеціалізацій я володію знаннями і можу розмовляти з ним на рівних. Після цього була не одна ніч балачок взагалі про все - від серйозних політичних питань до дрібних випадків із життя. Розповідав таке - дуже шкодую, що не записувала по свіжих слідах. Мене дивувала легкість, з якою він розказував про те, про що люди його професії зазвичай мовчать. А коли я кудись ненадовго від'їжджала, він незмінно годував замкненого у моїй кімнаті Комцю Ватничка.

У минулому він, як і мій батько, був акваріумістом - це була ще одна спільна тема для розмов. Пам'ятаю, розказував, як неймовірно дорого коштує тримати акваріуми з морськими рибами і водоростями, і як заробляють (і як ризикують) контрабандисти, які переправляють сюди екзотичних морських риб і рідкісні корали. Не пам'ятаю, чи встиг особисто він позайматися такою контрабандою, але не здивуюся, якщо встиг, причому не для заробітку, а для власного задоволення. Він був з тих людей, для яких авантюра - все.

Неймовірно розумний, ерудований, харизматичний, з блискавичною реакцією. Це про нього колись я розказувала історію, як він у небезпечній ситуації з неймовірною швидкістю рив окоп і на питання: "Что, решил вспомнить молодость?" миттєво відповів: "Нет, решил встретить старость". Підтягнутий, рухливий, без шкідливих звичок, виглядав дуже молодо - як на мене, років на 40, я дуже здивувалася, коли дізналась, що йому за 50.
Розумом, лексикою, манерою говорити, парадоксальністю мислення, навіть блиском очей він нагадував мені Дмитра Корчинського. "Чому я сиджу і дивлюся на тебе, а бачу Корчинського?" - врешті-решт напряму спитала я.
- Потому что мы были в одних и тех же местах, учились у тех же людей, читали те же книги. Но разница между нами в том, что он философ, то есть, балабол, который ничего не довел до конца, а я военный, и я человек действия.

Його стосунки з "Правим сектором" були дуже складними. Дмитра Яроша він тупо ненавидів, асоціював себе лише з ДУК, і те - з деякими "оговорками". Постійно закликав до бунтів, терактів, будь-яких силових дій, як маячню сприймав усі аргументи на тему, що не можна робити такі речі, поки в державі не назріла революційна ситуація. Аргументовано, на історичних і сучасних прикладах, пояснював, що думка більшості - ніщо, що історію творять одиниці, відчайдухи. Чи не всі його розмови крутилися навколо цього. Говорив спокійно, переконливо, на вигляд абсолютно щиро.

l3

На своїй сторінці у Фейсбук він постійно лаяв Яроша, ПС і взагалі всіх за млявість, нерішучість, неготовність вже зараз підривати усе, що рухається, і стріляти в усе, що піднімає голову. Це було занадто навіть для найрадикальніших наших радикалів, і врешті-решт ми з Лісником попрощалися. Не вигнали - пішов сам. Не знаю, як інші, а я, якщо чесно, зітхнула з полегшенням.

Як вам така, наприклад, розмова. Я почала казати, що якби завтра, припустимо, відбувся переворот і президентом України став би Ярош, жодна держава світу не визнала б нову владу.
Лісник перебив:
- Кто угодно, только не Ярош. Это вообще не тот человек.
- Послухай, я не схильна обожествляти Яроша, але реально кращого наразі не знаю. Він може чогось не знати або не вміти, але є головне - він порядна людина.
- А я худшего не знаю. Его уровень - сельский учитель, это максимум. А порядочность в политике... - і весело засміявся. Лісник чхати хотів на порядність і казав це абсолютно відверто. Можливо, він вважав її прийнятною у стосунках між друзями, але не більше.

Звичайно, я спитала в нього, що він взагалі робить у ПС, якщо так ставиться до Яроша. Він відповів, що він не в ПС, а лише в ДУК, і ДУК потрібен йому для того, щоб знайомитись з цікавими йому людьми. Щоб приходити до них не з вулиці, а під брендом ДУК.

Далі я спитала: "Якщо не Ярош, то ХТО??? Не можу ж я підозрювати тебе у бажанні привести до влади Сєню або Юлю".
- Я сам. И больше никто.
- У тебе такі амбіції? - я спочатку вирішила, що це жарт.
- Ну, если я возглавляю всех украинских буддистов, как ты думаешь, есть у меня амбиции? Я просто никого не вижу больше, кто потянет.
Я пробувала казати щось про те, що кар'єрна "стеля" для розвідника - це голова СБУ чи ГУР. Можна, звичайно, і вище, але для цього треба зав'язати з професією і років 5-10 побути публічною людиною, щоб тебе знали... Він мене не почув. Я вирішила тоді, що людина трохи втратила зв'язок із реальністю.

Дмитро Ярош, у свою чергу, поважав Лісника за професіоналізм, але не довіряв йому ні хвилини і закликав ставитись до цієї людини з великою обережністю.

У підрозділі Амірова, зокрема, були люди, про яких нічого хорошого сказати не можу. У нас була база біля великого ставка, на якій знаходились кілька невеличких підрозділів зі своїми командирами, і всі вони підпорядковувались нашому старшому командиру, який перебував на тій же базі. І от люди Лісника почали брати з місцевих рибалок плату за право ловити рибу у цьому ставку. Решта бійців, включно зі старшим, про це нічого не знали. Рибалки платили, але коли їм підняли ціни, поскаржилися на правосєків, які їх обдирають, і в нас почалися проблеми. (Нагадаю, що в "зоні АТО" правосєків взагалі офіційно немає). Ми доволі довго думали, що ВСП, яка заявилася на базу (добре, що нас попередили і вони нікого не застали) вигадує нісенітниці про якісь там скарги на нас.

Одразу після цієї історії Лісник і його люди буквально за півдня з нашої бази з'їхали. Більше я його не бачила. Тільки читала гнівні пости у Фейсбуці, де мало не кожне друге слово було на кшталт "підрив" і де наїзди на ПС чергувалися з повідомленнями ЗМІ про різні силові акції - не без натяку, що групи Лісника якось причетні до цього.

ІМХО, він просто загрався. Хочеш підривати - підривай, хочеш скидати - скидай, але мовчи, не піарся. Воюємо ж ми з квітня місяця мовчки, таємно, маскуючись під інші підрозділи, нікому сторонньому не розповідаючи про те, що робимо. Навіть зараз, коли я це пишу, наші хлопці в полі, на ворожій території.

Дурнею було б думати, що СБУшники не моніторять твій Фейсбук і не стежать за тобою, якщо ти у кожному пості закликаєш до державного перевороту. І не пристрелять тебе, якщо ти сидиш у квартирі, набитій зброєю, і відстрілюєшся від них.

Він казав, що в нього амбіції, що він хоче бути диктатором - але, як на мою думку, не стільки там було тих амбіцій, скільки потягу до пригод, ексцентричності натури, яка й призвела до його загибелі.

Його б енергію і знання у правильне русло... Там, влітку на базі, він часто вдягав кікімору і зникав десь на півдня-день. Одного разу приходить веселий і розказує, як провчив наших солдатиків, які розслабились і ловили рибу, не виставивши охорону. Підкрався до них під виглядом сепарського диверсанта, роззброїв і взяв у полон. Сказав їм потім, що якщо вони так робитимуть і надалі, то не вони їстимуть рибу, а риба їстиме їх. Може, він і правильно зробив - краще він їх повчить, ніж супротивник, але я тоді намагалася витягнути наших полонених, і ще довго не могла позбутися думки, що ніж знущатися з лохуватих солдатиків, краще б він, з такими навичками, парочку матьорих "сепарів" мені на обмін привів...

Чи працював він на ФСБ чи ГРУ - не знаю. Казати такі речі без серйозних доказів неприпустимо. Чи міг працювати? Як на мене, він міг працювати на будь-яку розвідку світу, співпраця з якою могла б задовольнити його бажання жити так, як він хотів жити, робити те, що він хотів робити. Думаю, що за рахунок свого розуму і кваліфікації він розраховував усіх переграти - переграти, знов-таки, не в інтересах України чи якоїсь структури - а так, задоволення заради.

Кінець Лісника, в принципі, був закономірним. І як би там не було, він, Лісник, заслуговує на повагу - за те, що, на відміну від десятків інших, що підбивають інших на подвиги, в лапках і без лапок, а самі відсиджуються в безпеці - "відповів за базар" і пішов своїм шляхом до кінця.

Comments:


Сторінка 1 з 2
<<[1] [2] >>
LiveJournal
livejournal at 2015-12-11 13:38 (UTC) (Посилання)

ПРО ВБИТОГО У ПЕРЕСТРІЛЦІ З СБУ-ШНИКАМИ &quot;РОСІЙСЬКОГ

Користувач evsavul посилається на ваш запис з ПРО ВБИТОГО У ПЕРЕСТРІЛЦІ З СБУ-ШНИКАМИ "РОСІЙСЬКОГО ДИВЕРСАНТА" пишучи: [...] Originally posted by at ПРО ВБИТОГО У ПЕРЕСТРІЛЦІ З СБУ-ШНИКАМИ "РОСІЙСЬКОГО ДИВЕРСАНТА" [...]
ivan_911
ivan_911 at 2015-12-11 13:41 (UTC) (Посилання)
***він міг працювати на будь-яку розвідку світу***
угу
і строчити все у Фейсбуці...
ефесбешники і ГРУшники завжди саме так і роблять

а ще носять з собою портрет Путіна і паспорт
a_n_g_a_r_skaya at 2015-12-11 13:44 (UTC) (Посилання)
очередная зрадоперемога...
говорят погибший сбушник из "альфы" тоже, из хероев майдана! как же так!?
dji12345
dji12345 at 2015-12-11 13:50 (UTC) (Посилання)
Жаль.Время таких воинов прошло,на земле нет возможности завоевать себе королевство.
Yushchenkivets at 2015-12-11 14:16 (UTC) (Посилання)
Ну, Дмитро Селігерський - не лише філософ-балабол, а й ведучий програми "Проте", яка вражала своєю об`єктивністю. Порівняння з ним - дуже своєрідний комплімент.
22he_travnya at 2015-12-11 21:12 (UTC) (Посилання)

Пйатихвилинки ненависті (разом з Джангіровим) ...

... 2004го в прайм-тайм на 1+1 вражали чимсь окрім брехливості ???
Юрий, Юрко, Юрасик, Юрочок
ykurnat at 2015-12-11 14:16 (UTC) (Посилання)
Ярош - герой, Лісник - гандон, а Білозерська - аналітик. Одні рибу ловлять, другі сєпарів повинні доставляти, треті - мовчати, а Білозерська - хліб вирощує і корову доїть. Мабуть Лісник був другом Путіна, і хотів убити агента Путіна - Порошенка, а шеф Путін сказав Порошенку - і Порошенко замочив Лісника. Білозерська видно в цій банді істориком підробляє...
lynxnake at 2015-12-11 15:10 (UTC) (Посилання)
Смішно. Спасибі.
LiveJournal
livejournal at 2015-12-11 14:20 (UTC) (Посилання)

Думка профессіонала. Варта уваги..

Користувач stranger_2014 посилається на ваш запис з Думка профессіонала. Варта уваги.. пишучи: [...] Оригинал взят у в ПРО ВБИТОГО У ПЕРЕСТРІЛЦІ З СБУ-ШНИКАМИ "РОСІЙСЬКОГО ДИВЕРСАНТА" [...]
mimoprohodil_av
mimoprohodil_av at 2015-12-11 14:26 (UTC) (Посилання)
И так будет с каждым...
suvp
suvp at 2015-12-11 14:46 (UTC) (Посилання)
Вот так по одиночке и расправятся с самыми лучшими.
Юрий, Юрко, Юрасик, Юрочок
ykurnat at 2015-12-11 15:25 (UTC) (Посилання)
Не думаю. Є дуже багато людей, які готові пожертвувати своїм життям, щоб знищити Порошенка. Він вже на трасі - або смерть йому, або він буде валить усіх на своїй дорозі. Зійти не можна - можна здохнути. Дай-то Бог - як від хвороби. А може Ярош входе в довіру та таки встромить ноша в патрошенковське серце. Будемо побачити...
LiveJournal
livejournal at 2015-12-11 17:18 (UTC) (Посилання)

ПРО ВБИТОГО У ПЕРЕСТРІЛЦІ З СБУ-ШНИКАМИ &quot;РОСІЙСЬКОГ

Користувач nataliachorna посилається на ваш запис з ПРО ВБИТОГО У ПЕРЕСТРІЛЦІ З СБУ-ШНИКАМИ "РОСІЙСЬКОГО ДИВЕРСАНТА" пишучи: [...] Оригинал взят у в ПРО ВБИТОГО У ПЕРЕСТРІЛЦІ З СБУ-ШНИКАМИ "РОСІЙСЬКОГО ДИВЕРСАНТА" [...]
green1971
green1971 at 2015-12-11 17:26 (UTC) (Посилання)
""Хочеш підривати - підривай, хочеш скидати - скидай, але мовчи,""

Алёночка,истину глаголете.
micklecat
micklecat at 2015-12-11 17:33 (UTC) (Посилання)
Спасибі за інформацію. Із ЗМІ вобше нічого не було ясно - хто, кого, чому і за що.
jimhen at 2015-12-11 18:39 (UTC) (Посилання)
самий факт, що він на відміну від інших затриманих, відстрілювався, вже говорить про те, що ця влада йому була ворожа і його викрили.
З того, що Ви написали, та Ярош написав, виходить, що він у боях себе не проявив, а часом кудись зникав і потім звідкилясь з"являвся?
Стосовно "Неймовірно розумний, ерудований, харизматичний, з блискавичною реакцією" - колись дуже давно читав книжку американського адвоката Донована, як піймали та судили в Америці радянського шпигуна Фішера - Рудольфа Абеля. Коли його судили, то усі сусіди давали покази в суді, що вони вважали його дуже добрим, ерудованим, ввічливим і виключно приязним. І навіть виявлений у слідстві факт, що він був шпигуном проти країни, громадянами якої вони були, не змінив їх поглядів на ту людину. Це справжня історія. І це психологія.
(Deleted comment)

виноВАТ

Это Вы сейчас о Беднове, Мозговом, Ищенко и Дремове? Или о ком? А то уже все запутались в Ваших постах...
LiveJournal
livejournal at 2015-12-11 18:58 (UTC) (Посилання)

Падлючі парашенолизи і тут збрехали. І ВСІ "незалежні"

Користувач ariy_ukraina посилається на ваш запис з Падлючі парашенолизи і тут збрехали. І ВСІ "незалежні" ЗМІ також. пишучи: [...] Originally posted by at ПРО ВБИТОГО У ПЕРЕСТРІЛЦІ З СБУ-ШНИКАМИ "РОСІЙСЬКОГО ДИВЕРСАНТА" [...]
Previous Entry  Next Entry