Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про рекет

Повернулася я з передка, де біля тижня була взагалі без зв'язку, як у печері, а тут такі новини.
Виявляється, наш президент продав шанс на повернення Криму за 70 млн російських рублів (мізерна, як на його статки, сума), а "лідерів кримськотатарського народу", вочевидь, підкупили грошами Фірташа і домовились з ними про ремонт ЛЕП. В результаті правосєкам довелося припинити блокаду Криму, бо самотужки, без кримських татар, продовжувати її неможливо.

Вся ця історія попахує - ні, не попахує, а смердить банальним рекетом. Оскільки аж до підриву ЛЕП влада не чинила жодних перешкод блокувальникам, і навіть після підриву зрештою не наважилась на силовий розгін акції - робимо висновок, що блокада відбувалася з мовчазної згоди влади.

По-перше, їй було вигідно зібрати усіх активних і невдоволених подалі від Банкової і від фронту і там їх чимось зайняти.

По-друге - жоден бізнесмен не стане платити рекетирам, поки не переконається, що в разі несплати вони здатні створити йому серйозні проблеми. Тому - схема стандартна: спочатку під шляхетними гаслами боротьби з безсумнівним злом - наркоторгівлею/підпільним гральним бізнесом/російською окупацією тощо руками виконавців - частково ідейних і наївних, частково бажаючих заробити на ідеї - знищується кілька притонів. Далі власник притону погоджується платити данину, і шляхетна боротьба припиняється.

Якби раптом процес якимсь чином вийшов з-під контроля - татарські керівники не продалися, на Чонгарі зібралося б тисяч зі сто народу, а кримчани запросилися б разом з півостровом назад в Україну - влада спробувала б осідлати цей процес, як зробила з Майданом, тільки й усього.

А ще сьогодні прочитала, що в центрі Києва продають торти, на яких відкрито написано "виготовлено в ЛНР". Не інакше, цинічні бариги, які ведуть торгівлю з окупантами, мають у владі колегу-кондитера.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 40 comments