Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Друзі, прошу Вас по можливості поширити і підписати дуже важливу петицію!

Друзі, прошу Вас по можливості поширити і підписати дуже важливу петицію:

https://petition.president.gov.ua/petition/4592

Це не про політику. Це про права людини на елементарну справедливість.

Суть така: в Україні де-факто відсутній механізм перегляду справ осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, і автори петиції просять запровадити його на законодавчому рівні. Юридичні подробиці - у тексті петиції, а я скажу просто: до війни, займаючись правозахистом, я, зокрема, вивчала справи "довічників" і переконалася, що значний відсоток з них засуджені або зовсім без вини (тобто, повністю непричетні до інкримінованого їм злочину), або їхня провина неспівставна з покаранням (наприклад, убивця відкупився, а співучасник, який безпосередньо не вбивав, отримав довічне).
У цих безвинних або недостатньо винних людей ВЗАГАЛІ НЕМАЄ ШАНСІВ КОЛИ-НЕБУДЬ ВИЙТИ НА ВОЛЮ. І Ви, особисто Ви, хто це читає, можете дати їм надію на звільнення, витративши хвилину на підпис цієї петиції.

Її автором є дочка засудженого на довічне позбавлення волі Володимира Панасенка. Свого часу я вивчила його справу від і до, зустрілася практично з усіма фігурантами справи і можу чесно і впевнено, не кривлячи душею, перед цілим світом сказати: ця людина ВЗАГАЛІ НІ В ЧОМУ НЕ ВИННА, але сидить вже десятий рік. Злочин скоїли інші люди, вони упіймані і відбувають заслужене покарання. А Панасенка вкрай заангажовані і, вочевидь, добре матеріально вмотивовані судді зробили замовником цього злочину. Єдиний "доказ" проти нього - взагалі нічим не підтверджені покази співобвинуваченого, дані під тиском на слідстві. На суді той відмовився від них, і зараз, через багато років, продовжує стверджувати, що обмовив тоді Панасенка. Але ніхто на це не зважив і не зважає.

Кого цікавлять подробиці, ось посилання на документальний фільм про справу Панасенка, знятий мною у 2013 році. Там все розкладено по поличках.

https://www.youtube.com/watch?v=fibTkM5vnmw

Подивіться цей фільм і подумайте, що Ви можете посприяти звільненню цієї людини і десятків інших таких самих, про яких ви не знаєте.

Це справді важливо. Десь, колись, Хтось зарахує це вам у список добрих справ.
Поширте, будь ласка, і підпишіть цю петицію.
Tags: правозахист
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 29 comments