Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

IMG_6338

Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не пов'язаний з триманням під вартою - незважаючи на купу тяжких статей, які йому - по бєспрєдєлу - інкримінують (теракт, замах на життя правоохоронців та інші).

Купа людей - народні депутати, громадські діячі, діячі культури і мистецтва тощо написали на Богдана поруки, і я в їхньому числі. Бо я цю людину знаю дуже давно і знаю, що він буде робити, а що ні. Коли Янукович тільки прийшов до влади, чоркомівців переслідували, закрили їхній сайт, а мене допитували в СБУ через фразу на сайті: "Ми зробимо теракт у вашій свідомості". Так ось, ці "теракти у свідомості" - тобто, креативні і дуже дошкульні, але ненасильницькі акції і є профілем Тицького і його друзів. Кидати гранати на велелюдних площах, незважаючи на те, що воював у Пісках, він не буде.

Зал був переповнений. Шестеро нардепів (Єгор Соболєв, Андрій Лозовий, Ігор Мосійчук, Дмитро Лінько, Ігор Луценко і Андрій Денисенко), комбат ОУН Микола Коханівський, поет Артем Полежака, активістки Тетяна Близнюк і Ганна Сінькова, багато інших активістів, бійці добробатів, колишні в'язні Віталій Запорожець і Дмитро Павліченко... Але Богдана Тицького у суд не привезли. Бо він у лікарні після операції на руці, зламаній у трьох місцях "правоохоронцями". Суддів просили розглянути клопотання про зміну запобіжного заходу без присутності Тицького, але вони відповіли, що згідно закону розглядати такі питання без присутності підозрюваного можна, тільки якщо він знаходиться у міжнародному розшуку. "Знали б ви, як за кордоном його шукають!" - іронічно сказав хтось - маючи на увазі, звісно, Росію. "Не будьте буквоїдами! - просили суддів. - Посадити за грати пораненого, покаліченого можна, а відпустити ні?".

Також суддів просили провести виїзне засідання або зробити відеоконференцію з Богданом, але вони сказали, що на це немає технічних можливостей, і перенесли суд на 23-є.

Ми всі, присутні у залі, на тих судах собаку з'їли, і знаємо, як і навіщо це робиться. Підозрюваних не привозять, суди під різними приводами відкладають і переносять - навмисно, щоб збити хвилю публічності, щоб на кожен наступний суд приходило менше людей, особливо відомих і впливових, а також щоб набридало приходити журналістам.

З досвіду я знаю, що участь підсудного під час обирання йому запобіжного заходу зводиться до формальності: він має сказати, що хоче під час слідства бути вдома, а не під вартою і зобов'язується не ухилятися від слідства і суду. Ясна річ, що цю фразу кажуть 100% підозрюваних, інших варіантів просто немає. Тим більше, якщо на суді є адвокати, яким підозрюваний міг би делегувати право сказати цю фразу від його імені. Це я до того, що цей закон, про який казали судді, треба міняти - щоб відбивати у слідчих бажання не привозити підозрюваних і переносити через це суди. Інша річ - розгляд справи по суті, отут присутність обвинуваченого має бути обов'язковою (за винятком ситуацій, коли він знаходиться за кордоном і відмовляється приїхати на суд).
Я безліч разів писала про те, що влада Порошенка нічим, крім прізвища, від влади Януковича не відрізняється. Але як людина об'єктивна і справедлива мушу відзначити, що одне помітне і дуже важливе покращення є. Я майже півтора роки не відвідувала суди, бо знаходилась на фронті, і була дуже здивована, що тепер, виявляється, під час судових засідань можна спокійно робити фото- і відеозйомку, навіть не питаючи дозволу у судді! За Януковича про таке можна було лише мріяти. Пам'ятаю, як знімала крадькома на мобілку (іншу техніку в зал було не пронести, у більшості київських судів її примушували залишати у сейфах на вході - абсолютно незаконно, бо суд є громадським місцем і знімати у коридорах і навіть залах не під час засідання законом дозволялося завжди), як мене на цьому ловили, як виводили з зали, як я вибачалася і обіцяла більше так не робити - перед ким вибачалася - перед покидьком, негідником, хабарником, вибачалася за те, що намагалася не давати йому фабрикувати справи... А тепер - став собі штатива і знімай, ні в кого не питаючись. Все-таки налякав суддів Майдан. Але не розслабляймося, бо очевидно, що вони швидко спробують взяти реванш: Ігор Мосійчук розповів мені, що суд по обранню запобіжного заходу інваліду-бійцю "Айдара" "Штефану" просто зробили закритим і вигнали звідти всіх журналістів. Скоро це стане розповсюдженим суддівським захистом від наших камер.

Висновок: якщо зараз добряче давати владі по руках, краще буде всім, в тому числі і владі - не доведеться втікати у Ростов.

20150914_171639

20150914_171659

20150914_175721

IMG_6297

IMG_6306

IMG_6308

IMG_6311

IMG_6316

IMG_6319

IMG_6322

IMG_6324

IMG_6325

IMG_6329

IMG_6332


IMG_6345

IMG_6347

IMG_6351

tamara1

tamara3

tamara4

Останні три фото - Тамари Шевчук

Повне відео з суду - 11 хвилин:
Tags: репресії, чорний комітет
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 29 comments