Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Коротко по сьогоднішніх подіях під ВР

Screenshot from video Oksana Denysova


1. Я однозначно проти внесення змін до Конституції України. Не взагалі, а саме цього пакету змін, саме зараз і саме цими людьми, які це роблять.

Причин для такої моєї позиції безліч, але головна в моїх очах одна: я не вірю, що від нашого славетного полководця Петра Іловайського-Ліпецького, від авторів наших поразок, наших перемир'ятворців, наших безкомпромісних шукачів ворогів серед своїх опонентів всередині країни, а не на північний схід від неї - не вірю, що це, перепрошую, кодло може продукувати і втілювати в життя якісь корисні ініціативи. Поки вони десятками гарних вчинків не доведуть протилежне - я майже автоматично проти всього, що вони вважають за корисне.

Взагалі, якщо хтось не в курсі, я за сильного президента з великими повноваженнями. Особливо - у скрутний для країни час. Але не за цього президента.

2. Я однозначно підтримую всіх, хто протестує проти того, що зараз відбувається. Мітингувати - чудово. Битися - прекрасно, бо що робити, якщо на мирні протести не звертають уваги?

3. Однак я категорично проти використання бойових гранат на масових акціях, у натовпі. Не знаю, хто це зробив, і не буду робити припущень, було це замовлення ФСБ чи спонтанна ініціатива місцевих довбогрьобів. Цього робити не можна - і крапка. Навіть якщо мєнти поводяться агресивно.

Ви знаєте, що я НА ПОЛІ БОЮ взагалі не користуюсь гранатами? Чому? Бо не настільки добре їх кидаю, щоб могла гарантувати, що від моєї гранати не постраждають свої. А тут - натовп... Хтось штовхнув людину, яка її кидає - і полетіло зовсім не туди. А рікошети (малоймовірно, але можливо)? А просто мєнт з гарною реакцією, який рефлекторно встигне її схопити (у неї ж затримка в районі 4-х секунд!) і відкинути від себе і своїх товаришів - куди? - правильно - у натовп.
А заводський брак УЗРГМ, від якого граната може вибухнути у руці в того, хто її кидає, і постраждає купа людей навколо нього?

Мирні громадяни, які вийшли на акцію протесту, на таке не підписувались. Той мирняк, що живе в зоні бойових дій - трохи інша річ. Вони знають, де живуть, і якщо не втекли звідти - відповідальність за їхнє життя, здоров'я і безпеку виключно на них самих.

А тут - інша справа. Якщо ми не переводимо протистояння з владою у неприховані вуличні бої із застосуванням гранат і вогнепальної зброї, де випадкових людей практично не буває, якщо ми хочемо, щоб наші акції були всенародними, щоб у них брали участь жінки, діти, пенсіонери - ми не маємо права піддавати їх ризику - принаймні більшому, ніж було на Майдані. Тоді людині фізично слабкій або не готовій битися достатньо було не лізти у саме пекло - і ризик загинути чи скалічитись для неї був мінімальним.

Не відлякуйте цих людей від себе зараз. В тому числі і вбивством мєнтів і нацгвардів - поки вони не стріляють у натовп, вони теж не заслуговують на бойові гранати. От якщо почнуть стріляти - все, це сигнал, що нормальних там уже не залишилось.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 67 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →