Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Нацболи проти виборівСьогодні, 26 жовтня, націонал-більшовики (нацболи) України провели акцію-ходу, присвячену бойкоту майбутніх парламентських виборів.


Колись я трохи цікавилась російськими нацболами. Подобалась не ідея, а невичерпна креативність (у нас щось подібне робить лише "Братство" Корчинського).
Ідучи на акцію (подяка dmytro_ua, що повідомив), довго думала, хто ж фінансує українських нацболів. Бо звикла до того, що всі акції, спрямовані на підрив української державності і міцності центральної влади в Україні, оплачуються путінськими газорублями. А тут - дивина: НБП в Росії під жорстким тиском, її членів ловлять, саджають, вже третій російський нацбол отримав в Україні статус біженця... Чи, може, Путін плющить їх у себе і фінансує у нас? :)

Втім, коли я побачила, що учасників акції всього біля 20 чоловік, я почала думати про те, що саме ці хлопці, можливо, й не проплачені :) Більше схоже, що прийшли постібатися. Такої еклектики у гаслах, прапорах, навіть одязі я ще ніколи не бачила. Традиційні червоні "нацбольські" прапори з чорними серпом і молотом у білому колі, такий самий, але з "лимонкою", ще один зі схрещеними кістками і навіть прапор не проти ночі пом’янутої "Донецької республіки". Останній, є в мене нехороша підозра, приперли взагалі "на спор" - що пронесуть Києвом такий прапор. Адже з будь-якої навіть відверто проросійської, але серйозної акції носія такого прапору погнали б у шию самі ж організатори.

Уявіть собі: двоє хлопців, один з "лимонкою" на прапорі і синьо-жовтим тризубом на комірі. Другий - ще крутіше: прапор "Донецької республіки" і значок ОУН...

"Я за праву ідею, - розказав мені один з них. - Сюди прийшов тому, що запросив товариш. Сказав: це наші хлопці, з ними буде весело. Ми самі з УДПНІ. Були і на марші 18-го", - і на підтвердження своїх слів дістав і показав мені газету "Комуніст". Там на другій сторінці - фото з маршу 18-го, де ці самі хлопці на передньому плані тримають "зігу".

Тобто, кидають "зіги" на акціях правих сил і піднімають прапори "Донецької республіки" ті самі люди?? Над цим варто замислитись...

Анархісти значно більшою мірою, ніж націоналісти чи соціалісти, нацболи присвятили акцію 120-річчю від дня народження Нестора Махна.

Вони розгорнули великий транспарант "Ешь богатых!" і пройшли від пам’ятника Щорсу до пам’ятника Шевченкові (знову еклектика), вигукуючи гасла: "Рабочим - винтовки, буржуям - веревки!", "Капитализм - дерьмо!" (схоже, більшість учасників акції ще в такому віці, коли їм лоскочуть нерви непристойні слова, особливо вголос і на вулиці :), "Революция!", "Наша партия - НБП!", "Пугачев, Махно, Лимонов!", "Мир хижинам - война дворцам!", "Нацболы идут" і навіть "Слава Нации - смерть врагам!".
Треба було спитати, яка в них нація. "Советский народ", чи що? :))
У парку Шевченка хтось з колони попросив: "Давай, кричи что-нибудь. Только имперщины, имперщины не надо". "Заводіла" з мегафоном секунду подумав і почав: ""Наши! Танки! Въедут! В Москву!".


Ще епізод. Бабулька з лавки: "А черный флаг зачем?" - "Махновский", - бадьоро відповіли з колони. Єдиним чорним прапором був прапор "Донецької республіки"...


Під пам’ятником відбувся міні-мітинг.


Анна Плосконосова, нацболка з Росії, що отримала в Україні статус біженця, стисло розповіла, що учасники акції закликають бойкотувати вибори, оскільки у час суцільного підвищення цін Президент не піклується про свій народ, а ще більше розоряє його нікому не потрібними виборами.


"Опозиціонер з Росії", як він назвав себе, Павєл Жерєбін казав, що російська влада навмисно натравлює росіян на українців, кажучи, що, мовляв, українці крадуть наш газ і смокчуть нашу нафту. "Необходимо помнить безусловные традиции социализма, социально ориентированной экономики, которые раньше существовали у нас, когда мы были единой страной".
Українці і росіяни, з його точки зору, братні народи, "только не надо ударяться в националистическую клинику, которая разжигается властями. Мы братские народы, каждый из которых имеет свою историю государственности. Независимость и суверенитет и России, и Украины не подвергается сомнению, но нам нужна дружба между нашими народами, а не между нашими властями. Социализм или смерть!"


Всі учасники були дуже молоді, але мені здалося, що негласно керував усім і домовлявся з міліцією оцей дорослий пан. UPD: так і є - бо то полковник міліції :))

Злоби на цих хлопців, інстинкту "Ворог! Порвати на шматки!" після цієї акції в мене не виникло. По-перше, майже всі зовсім юні. По-друге, явно прийшли постібатися. По-третє, дуже мало прийшло.
Але з іншого боку, варто лише застовбити місце. Де сьогодні пронесли один прапор "донецької", завтра можуть принести десяток чи сотню. А це вже не буде кумедно.
По-друге, хоча вони й підкреслили, що не зазіхають на суверенітет України, знаєте... щось я їм не вірю. Це вони, поки їх 20 чоловік, не зазіхають :) І взагалі, українська партія з центром не в Києві, хай вона тричі проти Путіна - шкідливе явище.

І ще. Для того, аби щось розхитати (наприклад, Українську державу), не штовхають і не смикають весь час в одному напрямку. А по черзі - то зліва, то справа.

P.S.
Коли мітинг нацболів вже закінчився, я побачила у парку Шевченка кількох людей, мені, звісно, цілком незнайомих :)). Вони виглядали як мисливці, що зібралися "на сафарі" :)
І точно - я ще не встигла дійти додому, як мені повідомили, що в районі метро "Золоті ворота" двох нацболів побили ногами.

http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/92812.html
Tags: акції, нацболи, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 82 comments