Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

ПРО СКАНДАЛ НАВКОЛО ДУК ПС І "МЕДИКІВ-ВОЛОНТЕРІВ". НА ПРАВАХ ВЕРСІЇ

Hospitaliers

Перш за все, зазначу, що все, про що я зараз писатиму - лише моя особиста думка, всі факти і здогадки, які я тут висловлю, потребують уточнення і перевірки. Триває внутрішнє розслідування, проміжні результати якого мені поки що невідомі. Тому збираюся просто викласти відомі мені факти і скласти з цих шматочків пазл. При цьому до повного закінчення інциденту не збираюся нікого ні звинувачувати, ні виправдовувати, нікому не даватиму моральних оцінок.

Може, воно й негарно - роздмухувати скандал, який неминуче кине на когось тінь, до того, як твої підозри підтвердяться (бо можуть же і не підтвердитись). Але я знаю, що люди вже кілька діб чекають пояснень. Тому й пишу.

Останнім часом з'явилося трохи більше інформації про інцидент. Особливо багато її в пості "госпітальєрки" Катерини Большакової. Ось посилання на її пост (пробіли прибрати): https: // www. facebook. com / permalink.php?story_fbid=895886093812339&id=100001728693004&fref=nf&pnref=story
Катерина однозначно захищає медиків, що потрапили під підозру, і при цьому повідомляє дуже багато подробиць, яких ми не знали раніше. Я схильна їй вірити - вірити в те, що вона пише усе, що знає.

Цитата: "Начальник Базы (йдеться про нову базу Госпітальєрів під Павлоградом - О.Б.) Александр Корнийчук (позывной «Байкер»), его помощник Сергей Супрун (позывной «Навигатор»), один из командиров подразделения «Госпитальеры» Сергей Слипец (позывной «Гном»), член подразделения Игорь Холодило (позывной «Дайвер») и еще один человек, чье имя мне неизвестно, были арестованы, лишены средств связи и увезены в неизвестном направлении... В начале апреля 2015 г. мои друзья и товарищи-побратимы по работе в медбригаде ОМБР (Отдельная Медицинская Бригада Быстрого Реагирования) Александр Корнийчук (позывной «Байкер») и Сергей Супрун (позывной «Навигатор») были приглашены на новую учебно-тренировочную базу добровольческого медицинского подразделения «Госпитальеры», которая находится возле г.Павлоград Днепропетровской области.
Они были приглашены для того, чтобы помочь обустроить новую базу для дальнейшей реабилитации и обучения членов подразделения «Госпитальеры», навести порядок на Базе и запустить ее в работу. Александр и Сергей были приглашены непосредственно руководителями подразделения «Госпитальеры» Яной Зинкевич и Сергеем Слипцом (Позывной «Гном»)".


З цього абзацу ясно, що волонтери, про яких йдеться, не просто, приміром, привозили Госпітальєрам медикаменти і обладнання, а тісно співпрацювали з Госпітальєрами і де-факто самі були членами команди Госпітальєрів. Хіба може начальник бази, де живуть і вчаться члени підрозділу, не мати відношення до цього підрозділу?

Дружина одного з цих волонтерів писала, що її чоловік захоплювався Яною Зінкевич та її командою, поки не побачив, як серед білого дня Госпітальєри падають від передозу наркотиків. Мовляв, він не міг змовчати про це, і за це йому помстилися.

Як же це відбулося?

Цитата:
"Вечером 17 или 18 апреля, во время музыкального вечера с приехавшими на Базу волонтерами, двое членов подразделения – Ева и Док – практически одновременно внезапно потеряли сознание и были доставлены в больницу Павлограда. Симптоматика у обоих была одинакова".

Далі йдеться про пізніший обшук у приміщенні медиків:

"В вагончике, в котором проживали Александр Корнийчук («Байкер») и Сергей Супрун («Навигатор») были обнаружены коробка с БК (что именно в ней находилось – неизвестно) и упаковка с таблетированым сильнодействующим наркотическим веществом «К…», а также конверты с деньгами. Упаковка с таблетками была распечатана, из 100 шт в ней на момент обыска было около 80 шт...
На основании найденного, Александру и Сергею инкриминировали умышленное отравление Евы и Дока наркотиками в целях удаления их с Базы".


Безвідносно до особистостей Єви і Дока і всієї ситуації в цілому - скажіть мені, хто-небудь колись бачив, щоб наркомани, ще й двоє одразу, отак раптово падали від передозу? Наркоманів зазвичай вираховують по неадекватній поведінці, плюс різні супутні речі, такі як використані шприци чи порожні упаковки від таблеток. Наркоман знає свій препарат і своє дозування і не вживає таких доз, які в прямому сенсі миттєво валять з ніг. Як на мене, якщо люди отак раптово впали, це може свідчити лише про одне з двох: або їх дійсно отруїли, або люди самі вжили (вперше) не знайомий їм препарат, з невідомим дозуванням, можливо, випивши перед тим алкоголь. У першому випадку це злочин, у другому - серйозне порушення дисципліни, яке вимагає покарання. В обох випадках це не доводить, що люди є системними наркоманами, тобто, наркозалежними людьми - так само, як стан сп'яніння не доводить, що людина є алкоголіком.

Додам також сюди свідчення керівника інформцентру ДУК Алли Мегель: "Я особисто знаю Єву. Вона ніколи не вживала і не вживає наркотиків".

Далі в пості Катерини Большакової йдеться про те, що нібито одного з волонтерів навмисно відправили на Піски і довго не забирали звідти - ніби хтось наказав. Схильна пояснювати це звичайним фронтовим бардаком. У нас таке бувало не один раз, в тому числі і зі мною.

Ідемо далі. Уривок з офіційної заяви Госпітальєрів: "Внедренные провокаторы сделали попытку вывести медицинский батальон Госпитальеры из состава ДУК ПС... При этом мы начали получать угрозы, как в адрес нач. меда «Госпитальеров» Яны Зинкевич, так и в адрес руководства ДУК ПС".

Пише Юлія Гаєва (судячи з її слів, близька знайома госпітальєра Сліпця "Гнома", що потрапив під підозру): "Выведение Госпитальеров из ДУК - это не работа против Госпитальеров - это попытка организовать медицинскую службу вне воинизированного объединения ПС. Я хорошо знаю Слипца и всё что он делал и обвинять его в воровстве может только тот, кто сам вор".
https: // www. facebook. com / victor.tregubov.5/posts/925427944144074

Отже, МОЯ ОСОБИСТА ДУМКА ПРО ТЕ, ЩО Ж НАСПРАВДІ ВІДБУЛОСЯ. ВІДБУЛАСЯ СПРОБА РЕЙДЕРСЬКОГО ЗАХОПЛЕННЯ ПІДРОЗДІЛУ "ГОСПІТАЛЬЄРИ" ГРУПОЮ МЕДИКІВ-ВОЛОНТЕРІВ. Вони хотіли усунути від керівництва Яну Зінкевич і вивести Госпітальєрів з ДУК "Правий сектор".

Для цього вони свідомо збирали компромат проти "Госпітальєрів". Пише Ольга Демчук, дружина Сергія Супруна:
"Думаю мировой общественности будет интересно узнать, о том, как медикаменты идущие из за рубежа разпродавались. Есть запись в больнице Павлограда, об откачивание от передоза Евы и Доктора, из команды Яны Зинкевич. ЕСТЬ ДОКАЗАТЕЛЬСТВА ПО ПРОДАЖЕ НАРКОТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ, ВИДЕОСЪЕМКА И ЗАПИСЬ РАЗГОВОРА НА ДИКТОФОН (великі літери мої - О.Б). Если ПС сам не в состоянии навести порядок в свох рядах, будем помогать".
https: // www. facebook. com / photo.php?fbid=846700092070821&set=a.109744209099750.16289.100001925155787&type=1&comment_id=846940348713462

Намагатися вивести "Госпітальєрів" зі складу ДУК могли з трьох причин:

1. Замовлення влади. Без найбільш відомого, з найбільш позитивною репутацію, найбільш улюбленого на фронті підрозділу ДУК суттєво втратить свої позиції і його легше буде знищити.

2. Бажання самим сісти на фінансові потоки, які безперервно йдуть до Госпітальєрів. "Якщо не розумієш, у чому справа, справа в грошах" (с)

3. Щире переконання, що так буде краще. Що Яна не справляється, або що не може сотнею медиків керувати 19-річна дитина без медичної освіти, або що медики не мають бути "під крилом" у "праворадикалів", тощо. Пояснень може бути безліч.

В усіх варіантах, крім першого - дуже і дуже підозріло, чому копання під Госпітальєрів почалося саме тоді, коли влада почала активний наступ на ДУК ПС.

Вважаю, що ЗА ЦЕ, І САМЕ ЗА ЦЕ ЦІ ЛЮДИ ПОТРАПИЛИ ПІД ПІДОЗРУ. Далі у них провели обшук, під час якого, у присутності понятих з числа Госпітальєрів, були виявлені підозрілі медикаменти і певна сума грошей невідомого походження. Далі почалося розслідування. Цілком можливо, що не всі учасники інциденту причетні до цієї негарної історії.

Зараз багато хто чекає від керівництва ДУК і ПС офіційних заяв з обіцянкою розібратися і покарати винних. Але якщо все вищевикладене мною виявиться правдою - тоді реальна провина ДУК у тому, що розслідування тривало задовго (5 діб). Цих людей, звичайно, мали допитати протягом, максимум, одного чи двох днів, після чого, в разі доведення їхньої провини, вигнати геть, як зазвичай і буває. Але тут зіграв роль фактор оточення і облоги нашої бази. Весь керівний склад ДУК займався в цей час нарадами і перемовинами, весь рядовий і молодший командний склад рив окопи і будував укріплення. Думаю, що про медиків банально усі забули. Так, це наш гріх. Це людський фактор.
Поважна причина була, але все-таки це наші проблеми, а не близьких тих медиків і не громадськості, яку вони розбурхали повідомленнями про зникнення їхніх близьких. Вважаю, що за це занадто довге розслідування можна було б і вибачитись - перед усіма, хто нас підтримує і нам довіряє.

Багато людей у соцмережах пишуть про бездоганну репутацію Супруна та інших медиків-волонтерів, про те, що вони були на Майдані, що рятували з ДАП поранених кіборгів тощо. Ні на секунду не сумніваюся, що це правда. Але... Друзі, я постійно перебуваю у громадсько-політичному русі, в просторіччі "двіжі", з початку 2004 року. Про це не пишуть, про це не прийнято писати, але... Повірте, я знаю просто безліч людей, які роками відважно проявляли себе на війнах, у тюрмах, у гострому протистоянні з владою - і при цьому всьому брали у різних людей гроші на такі підлі речі... Дехто з них з часом не витримував спокусу грошима, дехто жив у такій системі координат від початку. Люди, далекі від "двіжів", навіть уявити собі не можуть масштабність цього явища. Ти знаєш цих людей, ти регулярно їх бачиш, підтримуєш з ними товариські стосунки, допомагаєш їм, коли вони опиняються у небезпеці... А чому? Бо інших немає. Бо стовідсотково порядні люди думають: "Якщо я зроблю те-то й те-то, мене посадять, бо в мене немає "даху", а сім'я є". І сидять вдома. А комусь же треба і на вулицях "двіжувати", щоб влада не зажиралася.
Звичайно, далеко не всі активісти - покидьки. Але їх настільки багато, що коли ти про когось щось таке дізнаєшся - абсолютно не дивуєшся. Я особисто не знаю цих медиків і не можу тому казати про них щось погане. Але повірте, жодні позитивні, навіть героїчні дії не означають автоматом нездатність людини робити погані речі.

І наостанок скажу страшну річ, яку багато хто з вас сприйме "в штики" і яку ніхто з офіційних осіб не казав і не скаже публічно. Ви хочете, щоб усе було по закону?
Так ось: ЗАКОНУ ЗАРАЗ НЕМА. Часи такі зараз. Веселі, браття, часи настали (с).

Незаконний (де-юре) ДУК вже цілий рік незаконно захищає Україну, з незаконною (трофейною, купленою у криміналу і т.д.) зброєю в руках. При ДУК створено незаконний медичний підрозділ "Госпітальєри", який незаконно врятував біля тисячі поранених, в тому числі цивільних (незаконно - хоча б тому, що всі медики мають при собі незаконну зброю). Порушників дисципліни в усіх військових підрозділах незаконно саджають у незаконні карцери. По всій східній Україні незаконно затримують злочинців і передають їх законним силовим структурам, які їх незаконно відпускають. Через всю Україну, через всі країни світу, де живуть українці, незаконно рухаються величезні фінансові потоки, призначені для допомоги фронту. ЗСУ проводить незаконні "навчання" під базою ДУК. В Україні йде незаконна війна, досі не визнана війною.
Звичайно, так буде не завжди. Україна повернеться у законне русло, і все буде нормально. Частково це може відбутися ще під час війни (наприклад, якщо легалізують ДУК), але повністю - тільки після закінчення війни.

Отже, закону нема. А що є? Щось же має бути, інакше буде бєспрєдєл... Так ось, Є СПРАВЕДЛИВІСТЬ. І Є ДОЦІЛЬНІСТЬ.

Зрозуміло, що найвища доцільність для родичів медиків, що потрапили в цю халепу - це якнайскоріше витягнути своїх близьких. Плювати їм на ДУК ПС і на все взагалі. Це невід'ємне, природне право близьких людей, тому до них жодних претензій.

Інших, перепрошую, це не стосується. Нєфіг топити тих, хто захищає нашу спільну державу, через те, що вони в умовах підлого (і незаконного, до речі) тиску намагаються захистити себе. Ми нікого не вбиваємо, крім озброєних ворогів України, і нікого не калічимо. Якщо ми підозрюємо, що в наших рядах є нечесні люди (а таких випадків вже було чималенько) - мусимо розібратись, а як інакше?

Вони стверджують, до речі, що перш ніж зробити цю справу публічною, кілька діб вели безрезультатні перемовини з керівництвом ПС. Не знаю, так це чи не так - але знаю одне: ці люди є моїми особистими знайомими, усі мої контакти доступні в Інтернеті - але ніхто з них не зателефонував мені і не написав. Я дізналася про проблему лише тоді, коли вона стала публічною. Ще й роздмухали, що медики нібито сидять у ямі - а на базі ДУК ПС ями немає.

Кому нагадаю, а кому повідомлю, що на Яну Зінкевич вже було кілька замахів - у її машину, наприклад, встановлювали розтяжки, причому одного разу це було зроблено двічі за одну ніч.

Так, Яна не ідеальна. Так, усі бачать, як нереально важко їй керувати величезним підрозділом, де справді іноді трапляються порушення і зловживання. Але Яна - це не просто людина, це безліч вже врятованих і врятованих у майбутньому людських життів. ДУК ПС - це кілометри не зданої ворогу території України. Пам'ятаймо про це.
Tags: правий сектор
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 87 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →