Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Покрова. Події 14 жовтня у Києві. Частина 2ПОЧАТОК читати тут

Після 12-ї «Свободівці» (і я десь збоку :) пішли на Михайлівську, де починався організований Олесем Донієм і гуртом «Рутенія» концерт.

Спочатку виступали невідомі широкому загалу митці з регіонів, потім, як годиться, більш популярні.


Софія Федина (Львів): «Чи чули-сте, любі браття, як боролось Закарпаття?»


Остап Стахів


«Ой, що ж то за шум учинився? То комарик до повстанців зголосився»

Зірками став гурт «От винта» (чого це їх не запросили, цікаво, на вечірню майданівську сцену? Положинський щось казав про те, що багато гуртів не пустили, бо на всіх не вистачило б часу – тоді як один гурт співав не по дві і не по три пісні. Щось тут не теє, мабуть… :)


В кінці Доній пом’янув нещодавно вмерлих митців (Єрофєєва, Покальчука та інших), і хор «Гомін» заспівав «Червону калину».


Ми з Вікторією Омельченко; Вікторія і Віктор Брик
Артем listopadsky, голова Московської організації УНА-УНСО, і Тополя, голова Київської :)

Державний гімн

*****************************************************************

Весь цей час (наші по одному бігали на Майдан дивитися) комуністи і вітренківці стояли у щільному оточенні міліції.

Її було більш ніж достатньо (фото sisop).

****************************************************************
Після концерту Тополя оголосив, що всі бажаючі зараз підуть на Замкову відновлювати там пам’ятник Січовим Стрільцям. Оскільки була вже майже четверта, а концерт на Майдані мав початися о п’ятій, маю підозру (щоправда, нічим поки що не підтверджену), що Тополя просто увів людей подалі від Майдану, щоб не устрягли в сутичку з «червоними».

По дорозі колона завернула до історичного музею.


Там на знак протесту проти незаконного зведення каплички Московського патріархату КУНівці і рідновіри «заклали підвалини» «незаконної криївки – музею повстанської слави УПА» і задекларували намір незаконно, не узгоджуючи це ні з мерією, ні з «Київенерго» під’єднатися до незаконної електропроводки незаконної каплиці. «Жодної відповідальності за побудову музею УПА не несе Юрій Шепетюк, як не несе відповідальність за діяльність каплички архімандрит Гедеон».


Дійство мало абсолютно символічний вигляд

Серед учасників акції був чоловік, який рік тому брав активну участь у будівництві цієї каплиці. Він сказав мені: «Нічого, Москва з України піде, а храм залишиться!».

***********************************************************
* * *
Стало зрозуміло, що якщо іти далі на Замкову, можна проґавити все найцікавіше на Майдані, і ми, четверо-п’ятеро навіжених, швиденько вшилися у бік Майдану. Прийшли – а червоних вже немає! Їх прогнала міліція – кажуть, що пішли мирно. Дуже схоже, між нами, на домовленість з владою: праві не роблять ходу, а ліві зате не зривають їм концерт. І гидотна ж вона річ – політика…

А далі вже був тільки концерт і під кінець його – виступ Тягнибока. Чесно кажучи, маленький концерт без саунд-чека на Михайлівській сподобався мені більше.


Виступає гурт "Друга ріка"


Було прикольно спостерігати, як цей молодик у костюмі й краватці стрибав, наче був у кросівках і подертих джинсах :)

Висновок:
незважаючи ні на що, Покрова вдалася. Тому що після кожного маршу, ходи чи мітингу на підтримку вояків ОУН-УПА суспільство наше все більше звикає до думки, що рано чи пізно їх визнають.

Тому що гарна погода. Тому що в одному місці зустрілись люди, які бачаться три-чотири рази на рік, лише на подібних акціях. Якщо у Покрову не зустрів доброго знайомого – це вже привід зателефонувати і поцікавитись, чи все у нього гаразд.
Тому що вперше після націоналістичної акції я не вимахую журналістською ксівою у відділку і не накручую номери серйозних дядьків, намагаючись когось там витягти, а як біла людина пишу вдома пост. І так воно все поволі, поволі… Головне, що в потрібному напрямку :)

UPD: Ще один класний фоторепортаж тут.

http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/90203.html
Tags: акції, комуністи, корчинський, о.сергій, покрова, пспу, свобода, тополя, тягнибок, уна-унсо, упа, фото, християнство
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 64 comments