Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Акція пам’яті Гонгадзе на Майдані 16.09.2008Рік тому я вже писала, що думаю з приводу смерті Гонгадзе.
Якщо коротко: Кучма не віддавав наказу його вбивати. Кучмі підкладали "антикучмівські" статті Георгія, і Кучма спересердя його матюкав. Все це писалося, і під готовий запис Гію убили. За наказом Кремля ???. Оприлюднив плівки давній і беззмінний агент Москви Мороз.
Навіщо? Щоб народ повстав проти Кучми, і в Україні почався хаос.
Чому саме Гонгадзе, а не якогось іншого опозиціонера? Бо Гія був побратимом унсовців, а вони не змогли б не помститися за його смерть.

Основних рушійних сил "України без Кучми" було дві: соціалісти (більшість з них - порядні люди, але керував ними Мороз) і унсовці, які мстилися за побратима. Отак "співпали інтереси".
Що, звісно, аж ніяк не применшує подвиг учасників УБК.
Отак. Можете рвати мене на шматки.

А тепер про сьогоднішній захід.

Одразу впало в око, що він, порівняно з минулими роками, дуже добре організований, і що на ньому якогось біса присутній Черновецький і не присутній Луценко. Цікаво, до чого б це? :) З трьох співкоординаторів УБК, здається, був лише Чемерис.


В центрі кола з лампадок свічками було викладено "ГІЯ". І великий банер з відомим всім чорним силуетом - "Україно, тобі не соромно?". І менші плакати з ним же і написи: "Вони хочуть забути" і "Журналісте, не продавайся!"

А ще було холодно (9 градусів), і була мряка.На акції, заявленій як неполітична, була заборонена партійна чи організаційна символіка. Але повірте, чи не вся права спільнота Києва з’явилась цього вечора на Майдані - як прості громадяни.


В центрі - голова КМО УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя)


В центрі - голова КМО "Національного альянсу" Младена Качурець

А ще я бачила Миколу Коханівського з "Реформації", Костю Каменяра, Георгія з УП і силу-силенну інших знайомих, в т.ч. журналістів - їх прийшло дуже багато.


Черновецький теж прийшов "як простий громадянин", але всі фотокори і оператори чомусь знімали тільки його :). Як завжди (я вже писала про це), Черновецького не дозволяли фоткати з лівого боку.


Промовців теж не було, крім голоса організатора з динаміку. Він коротко розповів біографію Гонгадзе - як Гія, захищаючи свою Батьківщину, зі зброєю в руках взяв участь у трьох війнах, а загинув у мирний час - за своє перо. Про те, що його убивці досі не покарані, навіть не всіх виконавців знайдено. Про те, як сучасні політики йшли до влади, називаючи розкриття справи Гонгадзе справою честі. Про те, що значна частина провини за те все лежить на журналістах, які, щоб не втратити роботу, замовчують або викривлюють факти (а як інакше? Хто хоче не тільки не брехати напряму, а навіть не замовчувати факти, хай заводить блог - іншого шляху для журналіста немає - О.Б.), і дуже довго закликав їх до чесності.


Урочисто запалили свічки.

Поіменно згадали всіх українських журналістів, загиблих за роки Незалежності - їх було 63 (!).

Відстояли вісім хвилин мовчання - по числу років від зникнення Гонгадзе. Поставили біля банера квіти і свічки. Як тільки пішов Черновецький, організатори оголосили, що акція добігає кінця.


Вікторія Омельченко, Младена Качурець та інші покладають біля банера квіти. Від Вікторії мені після заходу заслужено влетіло. Я прихопила з дому поліетіленовий пакет, щоб в разі чого захистити фотік від дощу, і не подивилася, що на ньому. А там була - контуром - червона п’ятикутна зірка! З оцим я, виявляється, відбігала всю акцію, ще й видиралася куди повище, пропагуючи тим самим ворожу символіку та ідеологію!!! :)) Вікторіє, я виправлюсь! :))


Колишній майор Мельниченко, гнівно і злодійкувато блискаючи очима, дає інтерв’ю - про те, що Кучма і Литвин за ці роки вже могли б і з тюрми вийти. Мабуть, він єдиний, хто досі беззастережно звинувачує у тому, що сталося, Кучму. Ну, нічого, скоро прийде йому новий наказ з Кремля - і винен у смерті Гонгадзе буде Ющенко :))

А справу Гонгадзе до кінця розкрити не вдасться ще довго. Так само, як і отруєння Ющенка. Поки не зміниться зовнішньополітична ситуація.
Tags: акції, гонгадзе, кучма, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 58 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →