Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Житомирське СІЗО: "розстрільна стіна" і ще багато чого

IMG_0325

Група правозахисників і журналістів побувала сьогодні, 24 липня, у Житомирській установі виконання покарань №8, на базі якої знаходиться СІЗО, з метою моніторингу дотримання прав в'язнів. (Так-так, уявіть собі, я вирвалася з фронту у правозахисне відрядження. Попереджаючи питання про кота Ватника - він поїхав зі мною у Київ і скоро, Бог дасть, повернеться на передову).

У даній установі з дотриманням прав в'язнів все або майже все гаразд. Коли персонал по-людськи ставиться до засуджених і затриманих, це відчувається одразу. І якщо це є, то проблеми з браком фінансування чи відсутністю, приміром, якогось обладнання відходять на другий план.

Ми приїхали без попередження, заходили до камер, які обирали самі, безперешкодно спілкувалися з усіма, з ким хотіли, знімали фото і відео, знайомились з особистими справами засуджених (звичайно, після їхньої на це згоди). Бачили поблажки, які робляться в'язням і про які я, звісно, не писатиму. (Але натякну, що кажу не про речі, які нормальним людям не сподобаються, на кшталт пронесення у камери алкоголю чи наркотиків - а про певні моменти, які сприяють нормальному психологічному клімату і соціалізації засуджених).

Приймали нас не вимушено-люб'язно, а якось теж - дуже по-простому і по-людськи. У приватних розмовах, не на камеру, працівники установи скаржились, що відслужили свого часу в армії і вміють тримати зброю - і вимушені тепер залишатися тут замість воювати.

Покажу трохи фото.

IMG_0325

Старий корпус, побудований у 1914 році

IMG_0339

У цього засудженого серйозні проблеми зі спиною. Йому дуже важко стояти і ходити. Працівники установи пообіцяли, що його огляне спеціально запрошений кваліфікований лікар, і за потреби хворий отримає лікування за межами установи.

IMG_0349

IMG_0351

Я перехрестилась на саморобну ікону, і засуджений, її власник, подарував її мені. Не хотіла брати - буквально примусив.

IMG_0358

Сліди від наручників - 7 років тому, в іншій установі, цього засудженого, як і багатьох інших, безперервно катували. Він розповів усі подробиці, назвав імена і прізвища. Скоро ми поїдемо у ту установу і дізнаємось, що там робиться зараз.

IMG_0367

Нове сучасне обладнання для рентгену:

IMG_0369

Розмова із головним лікарем санчастини:

IMG_0378

Трохи історії - розстрільна стіна. Залишилася з часів НКВС.

IMG_0383

На ній ще видно старовинні написи, деякі іноземними мовами. Цей запис було зроблено у 1915 році

IMG_0387

IMG_0390

IMG_0396

Молоденька породілля з немовлям, якому лише тиждень, живе в окремій кімнаті, не схожій на в'язничну камеру. У ній є все, що потрібно для матері і дитини. Дівчина вирішила не брати дитину з собою у колонію, а після вироку віддати рідним.

IMG_0411
Tags: житомир, правозахист
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment