?

Log in

No account? Create an account
серпень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
На Покрову-2006

Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО)

Posted on 2014.06.16 at 21:58
Tags:
< IMG_9312

Вперше в якості журналіста взяла участь в АТО - з батальйоном "Азов", у Маріуполі 13 червня. Дісталася нарешті до більш-менш нормального інтернету і зараз викладу потрохи фото і відео.

Отже, 13 червня у Маріуполі був бій - сили АТО (добровольчий спецбатальйон "Азов" в якості штурмового загону, а також батальйон "Дніпро" і Нацгвардія, за підтримки Збройних сил) проти бойовиків ДНР. В результаті Маріуполь був повністю звільнений від "сепаратистів".

Найперше, що маю сказати. Командири "Азову" - лідери організації "Патріот України" Андрій Білецький і Володимир Шпара - ті самі націоналісти, які за Януковича відсиділи по кілька років за сфабрикованими звинуваченнями ("справа васильківських терористів" і "справа оборонців Римарської"). І вони там у батальйоні такі не єдині. Зараз "Азов" - один з небагатьох підрозділів, який реально воює, причому результативно. Так ось, хлопці, які беруть участь у ідеологічно вмотивованих мордобоях, хлопці, на яких можна повісити спроби підпалів і підривів (на обивателів таке не вішають) - от саме вони, коли приходить час, воюють за Україну. А решта, в кращому разі, посилають гроші на армію, які розкрадають щурі в погонах і без.

До речі, за імперську Росію з того боку, крім проплачених покидьків, воюють точнісінько такі самі, ідейно вмотивовані. І рахунок досі не на нашу користь, зокрема, тому, що патріотам Російської імперії їхні можновладці допомагають завойовувати Україну, а українським патріотам боронити Україну наші можновладці перешкоджають - не озброюють і не дають озброюватися самостійно.

"Патріот України" і СНА складають кістяк "Азову", але далеко не всі бійці батальйону - націоналісти. Людей з більш поміркованими поглядами не бентежить сусідство хлопців з витатуйованими рунами і написами типу "100% racist". А якщо, може, когось і бентежить, він у цьому не зізнається, бо в "Азові", не останньою мірою завдяки допомозі Олега Ляшка, є можливість воювати. Далеко не всім підрозділам так пощастило.

Перш ніж розповідати власне про боєзіткнення, доречно буде сказати кілька слів про ситуацію в Маріуполі.

Кожне місто на сході України нині починається з блокпостів. Фото блокпостів зі зрозумілих причин викладаю мало і обережно, але зазначу, що чим ближче до сусідньої країни, тим серйозніше враження вони справляють.

IMG_9028

IMG_9053

IMG_9040

Життя блокпостів, які будь-якої миті можуть обстріляти, на перший погляд зовсім спокійне. Військові і нацгвардійці перевіряють автівки, фури, автобуси.

IMG_9660

Вони завжди радіють, побачивши українських військових.

IMG_9724

Один мій багаторічний знайомий сказав про Маріуполь: "Нормальне місто, яке тероризують кілька десятків ушльопків". Трохи поїздивши містом за день до спецоперації, 12 червня, я подумала, що він, мабуть, мав рацію або, принаймні, не дуже сильно помилився. Спокійне місто, спокійні люди, всі займаються щоденними справами. Символіки ДНР і проросійських гасел - мінімум. Ось усе, що я побачила, трохи поїздивши центром міста:

IMG_9020

IMG_9074

IMG_9091

Було також кілька стовпів з намальованим на них прапором ДНР. Але стовпів, пофарбованих у кольори українського прапору, у місті значно більше.

IMG_9655

По дорозі у Маріуполь так зараз виглядає мало не кожен стовп. На деяких ще синім кольором - не смужечка, а літери ПТН ПНХ.

IMG_9089

Ну, і, звісно, знаменита барикада "сепаратистів" у центрі міста (вулиці Георгіївська і Грецька). Зараз це фото вже історія. Тому що наступного дня ця барикада виглядала так:

IMG_9589

А ще за день від цієї барикади і слідів боїв навколо неї не залишилося нічого. Місцеві мешканці все чистенько прибрали.

IMG_9010

Згорілий 9 травня райвідділок і вінки біля нього

IMG_9014

Аж два Іллічі - великий і маленький:

IMG_9093

IMG_9061

IMG_9078

На одному з блокпостів упіймали ДНРівця. У нього знайшли травку, перепустку "служби безпеки ДНР" і ось цю символіку:

IMG_9116

А хитрий Рінат остаточно обрав, на чиєму він боці:

IMG_9073

Дорогою з Маріуполя ми зустріли колону "Азова", бійці вже висувалися у бік Маріуполя.

IMG_9120

IMG_9143

IMG_9147

Андрій Дзиндзя. Знайомих облич сьогодні буде багато.

IMG_9164

IMG_9170

Бійці на базі, ті, які ще не виїхали, тим часом збираються на виїзд. Це кошеня - щось на кшталт талісману табору.

IMG_9180

Я ж попереджала про знайомі обличчя :)

IMG_9185

Килимок

Ніч, скоро почне світати. Хлопці, які виїхали вдень на Маріуполь, сплять на проміжному пункті.

IMG_9191

Їх будять, шикують, роздають гранати.

IMG_9198

IMG_9201

IMG_9199

IMG_9213

IMG_9215

IMG_9214

IMG_9195

Ігор Мосійчук і Андрій Білецький. Ще кілька місяців тому - політв'язні, нині - фактичні керівники батальйону

IMG_9229

Володимир Шпара (Гуманіст). Аналогічно


IMG_9218


IMG_9219

IMG_9226

IMG_9223

IMG_9223Кілька слів від Олега Ляшка, Андрія Білецького і генерала, що керує операцією з боку військових - і в бій!


IMG_9231

IMG_9235

IMG_9237

IMG_9241


Тепер час розповісти про власне бій. Бо з фото мало що зрозуміло - найважливіші моменти цього разу зафіксовані не на фото, а на відео.

Отже, бійці штурмували барикаду на вул.Георгіївській - з обох боків, будівлю банку і будівлю якогось навчального закладу, де засів противник. Противників було кілька десятків, вони були озброєні стрілецькою зброєю, а також замінували все, що можна було замінувати.

Я бачила і знімала штурм лише з однієї сторони - поки все не скінчилося, поміняти дислокацію було неможливо.
Отже, бійці вибігли з автобусів і зайняли позиції, а далі пролунав сильний вибух, який всі спочатку прийняли за міномет, але це була граната. Цим вибухом був важко поранений боєць Л., найтяжче поранення було у руку, лікарям дивом вдалося уникнути ампутації.

IMG_9541

Місце вибуху

Далі почалася стрілянина з обох боків - бійці "Азову" спробували зблизитися з барикадою. Це не вдавалося їм кілька годин, бо противник добряче відстрілювався. Спочатку по протилежній від мене вулиці бійці під прикриттям кулемета перебігали ближче до барикади. Потім, знову під прикриттям кулеметних розрахунків, з-за рогу виїхала армійська "ЗУшка". Вона зробила кілька пострілів по барикаді, серйозно пошкодивши її.

З міжвідомчою координацією були проблеми. "Зушка, зушка, не виїздіть, у нас заклинило кулемета!" - кричав у рацію хтось поруч зі мною, а на "зушці" не чули і не відповідали. Вона виїздила з-за рогу, снайпер її обстрілював. Врешті-решт перегукуватися з екіпажем "зушки" довелося так, без рацій.

З іншого боку барикади в цей самий час з одного з камазів працював кулемет "Утес". Загорілася бронетехніка (здається, БРДМ) "сепаратистів".

Потім у хлопців скінчилися майже всі набої до кулеметів (було три, якщо не помиляюся, кулеметні розрахунки), а до барикади, принаймні, з "нашого" боку, все ще не вдавалося наблизитись. Тоді Білецький і Шпара, які координували обидві штурмові групи, прийняли рішення перелазити через паркан і йти через двори, застосовуючи РПГ, і полізли туди разом зі своїми бійцями. Ця тактика спрацювала, і після цього доволі швидко бійці маленькими групами, перебіжками від дворика до вдорика, побігли у бік барикади, а за ними і ми, журналісти. Десь за півгодини будівлі і барикаду було взято. Втрати з боку бійців "Азова" - один важкий і четверо легких, втрати противника - 5 двохсотих і багато трьохсотих - про поранених дізналися з перемовин "сепаратистів" по "Зелло".

Нам, журналістам, ще довго не дозволяли наближатися до барикади, бо вона була замінована. Під час бою десь пробило газову трубу, і години дві у небо виривався стовп газу. Вочевидь, через цей газ не ризикнули, хоча збиралися, підривати фугас, яким було заміновано барикаду.

Після взяття барикади і підняття над нею українського прапору почалася зачистка. При цьому "колорадів", які ховалися по підвалах і горищах, охоче здавали місцеві мешканці. Без них мало б кого вдалося затримати. А з їхньою допомогою було затримано більше трьох десятків "сепаратистів". У деяких знайшли зброю. Під час допиту вони повідомили, що ДНРівці знали, що сили АТО планують зачистку міста, тому більшість з них, включно з 17 чеченцями, з міста втекли, велику кількість грошей і зброї вивезли, важкий кулемет "Утес" зарили у землю, його поки що не знайшли. Втім, одного з місцевих керівників ДНР, так званого "Бороду", того ж дня було затримано теж.

Незважаючи на те, що штурм трохи затягнувся, хлопці воювали легко і весело, дехто примудрявся навіть знімати товаришів на мобілки. Де і добре, і погано - слабший супротивник додає зайвої самовпевненості...

IMG_9253

Це нацгвардійці - у них білі ідентифікатори

IMG_9263

IMG_9265

Це теж Нацгвардія

IMG_9256

"Азов" і Нацгвардія

IMG_9260

"Азов"

IMG_9281

IMG_9284

IMG_9286

IMG_9287

За цією стіною було доволі безпечно - кулі не долітали. Хоча одного хлопця біля мене все-таки поранило уламком в голову. Але висунутись, щоб подивитись, що робиться біля барикади, було практично неможливо.

IMG_9298

IMG_9300

Володимир Шпара (Гуманіст), комбат

IMG_9302

IMG_9308

IMG_9310

IMG_9313

Я знімаю АТО

IMG_9316

Зушка зробила постріл і швидко ховається за ріг

IMG_9327

Періодично я все-таки висовувала за ріг руки з фотоапаратом і намагалася фотографувати, щоб подивитися на екрані, що відбувається біля барикади. Виходило щось ось таке, бо заважали напіввідчинені ворота:

IMG_9332

Врешті-решт хтось з хлопців ризикнув, висмикнувся туди і закрив їх. Але барикада все одно була дуже далеко. Я намагалася наблизити її зумом, але всліпу пролітала, звісно. Висунутись було стрьомно, бо звідти стріляли. Врешті-решт я почала висовуватись на дві секунди, робила кадр, а далі один з хлопців швидко втягував мене назад. Але все одно на фото було видно тільки сильно покоцаний пострілами стовп і барикаду за ним, а стан її оцінити було важко - крім усього іншого, заважали дерева.

IMG_9349

IMG_9355


IMG_9356

IMG_9360

IMG_9361

Журналістки на війні. Аня і Катя

IMG_9366

IMG_9374

IMG_9378

Зушка стріляє

IMG_9379

IMG_9390

Її прикриває кулеметний розрахунок

IMG_9412

Гільзи від кулемета

IMG_9395

IMG_9404

IMG_9407

Білецький приймає рішення прориватися через двори


IMG_9401

А далі кілька разів спрацював РПГ, і хлопці побігли у бік барикади. А ми, за деякий час, за ними.

IMG_9424

IMG_9420


IMG_9425

Ось вона, барикада, до якої так довго не могли наблизитись

IMG_9428

За нею у небо валить стовп газу

IMG_9447

IMG_9438

Бійці на тому боці вулиці незадоволені, що ми, дівчата, самостійно залишили нашу схованку і прийшли під барикаду. Вулиця називається "Георгіївська", але "сепаратисти" вже перейменували її у "Героїв 9 травня"

IMG_9451

Підбита пташка

Один фугас розірвався, другий - ні:

IMG_9456

IMG_9483


IMG_9458

IMG_9469

Десь у цей момент напруга трохи попустила

IMG_9472

IMG_9477


IMG_9524

Мирні мешканці. Ці ще трохи злякані, а цікавих і безстрашних зівак постійно доводилося проганяти пострілами в повітря

IMG_9526

Перемога!

IMG_9539

IMG_9546

Полонені:

IMG_9496

IMG_9548

IMG_9551

IMG_9552

IMG_9558

IMG_9570

IMG_9574

IMG_9579

IMG_9611

З окремих вікон ще пострілюють. Бійці дочищають територію:

IMG_9600

На базу!

IMG_9603

IMG_9615

IMG_9633

IMG_9653

Маленька партія снайперів. Найнеймовірніші речі стають реальністю


А наступного дня "Азову" зробили підлянку. Злили інформацію, що за такою-то адресою у Маріуполі ховаються озброєні бандити. Хлопці виїхали - а там весілля, ще й дитячий день народження. Що тут почалося! Наречена плакала, якісь тітки кричали, що уроди зіпсували їм весілля, а стара бабця намагалася бити хлопців костуром. Дивні люди - як на мене, це, навпаки, пригода, яка зробить весілля неповторним і незабутнім :) Тим більше, що бійці нікого не затримали, нічого не забрали, нікому не нахамили, лише поклали на підлогу озброєного охоронця ресторану. Перевірили територію та й пішли. Я б на місці нареченої ще б пофоткалася з тими бійцями у масках :)

На дитячому майданчику жінки почали кричати (заводила всіх одна грубіянка), що бійці перелякали дітей. Боєць Байда одразу ж зорієнтувався, зняв маску і почав гратися з дітьми. Дитина засміялася і пішла до нього на руки. Я сфотографувала її разом з "дядьком з автоматом". "Не бойтесь, дети, это защитники", - сказала одна жінка. "Предательница!" - зашипіла на неї інша. - "Теперь будут публиковать эти фото под заголовками "Радостное население приветствует освободителей".

Не виключаю, що "наводка" на дві адреси, де, схоже, ніяких бандитів не було, - не чиясь помилка, а свідома спроба розсварити бійців "Азову" з місцевими.

Далі - кілька фото з цієї невдалої "зачистки адреси".

IMG_9665

IMG_9669

IMG_9673

IMG_9678

IMG_9682

IMG_9684

IMG_9688

IMG_9692

IMG_9699

IMG_9702

IMG_9703

IMG_9708

IMG_9712

IMG_9715

А це важко пораненого вибухом бійця забирають з лікарні у Маріуполі:

IMG_9743

IMG_9751

Ввечері наступного дня частина хлопців, що брали участь у бої за Маріуполь, автобусами поїхали додому на ротацію - відпочити трохи. Їхали двома автобусами, у цивільному, зброю перед виїздом, як належить, здали у зброярку. Оскільки ж "сепаратисти" полюють на хлопців і навіть призначили нагороди за їхні голови, автобуси супроводжувало кілька бійців зі зброєю.
Щойно вони доїхали до Борисполя, там їх зупинили міліціонери і спробували роззброїти. Ні б їхати на схід роззброювати "колорадів". Взагалі, батальйон "Азов" належить до структури МВС. За деякий час хлопцям повинні видати посвідчення міліціонерів і почати платити міліцейську зарплату. Розумію, чому деякі з них відмовляються від міліцейських посвідчень...

ВІДЕО БОЮ:UPD. З приводу зауважень, чому на фото і відео нема трупів "сепаратистів", чому всі затримані в цивільному і де їхня зброя.

Розповідаю: туди, де лежали тіла, нас знімати не пустили, бо там скрізь було заміновано, ще й газ з пробитої труби шпарив.

Штурм був довгим, за цей час більшість ДНРівців розбіглись і повикидали зброю. Її потім знайшли. Коли ми вже поїхали звідти, по рації оголошували: "Пришліть журналістів, ми знайшли зброю". Але у мене не було можливості повернутися.
Звісно, не у всіх цих затриманих була зброя. Цього ніхто і не стверджував. Їх затримали на підставі свідчень місцевих і по факту того, що вони ховалися у підвалах і на горищах, і не мали підтверження, що живуть або працюють у цьому районі міста.

А форма - не ідіоти ж вони. Усі вони знали, що буде зачистка, тому основні сили втекли з міста. А ці, що залишилися - літо зараз. Хіба складно кинути в рюкзак майку, шорти і капці на випадок втечі?

Comments:


Сторінка 1 з 14
<<[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] >>
LiveJournal
livejournal at 2014-06-16 19:16 (UTC) (Посилання)

Батальйон "Азов";. Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО). Багато

Користувач don_katalan посилається на ваш запис з Батальйон "Азов";. Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО). Багато знайомих облич пишучи: [...] at Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) [...]
LiveJournal
livejournal at 2014-06-16 19:47 (UTC) (Посилання)

Батальйон &quot;Азов&quot;. Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО)

Користувач lys75 посилається на ваш запис з Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) пишучи: [...] Оригинал взят у в Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) [...]
lab_sr
lab_sr at 2014-06-18 13:06 (UTC) (Посилання)
Гарные холуи у рабовладельцев. Жаль век их недолог. И первых и вторых. Но первых - во-первых.
LiveJournal
livejournal at 2014-06-16 19:48 (UTC) (Посилання)

Батальйон &quot;Азов&quot;. Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО)

Користувач kindzadzaa посилається на ваш запис з Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) пишучи: [...] Originally posted by at Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) [...]
Thinking out loud..
kindzadzaa at 2014-06-16 19:49 (UTC) (Посилання)
Вот это рэспект и уважуха Вам!!!
김 월터
walter_kim at 2014-06-16 19:55 (UTC) (Посилання)
Оленко, бережіть себе! Не ризикуйте, будьте обережні!
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2014-06-17 20:44 (UTC) (Посилання)
Та намагаюся :)
LiveJournal
livejournal at 2014-06-16 19:55 (UTC) (Посилання)

Батальйон &quot;Азов&quot;. Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО)

Користувач airborn76 посилається на ваш запис з Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) пишучи: [...] Originally posted by at Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) [...]
igordaily
igordaily at 2014-06-16 19:55 (UTC) (Посилання)
тебе бійці хвалили (вони з тобою не знайомі) - казали, от журнаілстка, а як вправно працювала, не боялась)))
знали б вони, гг
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2014-06-17 07:09 (UTC) (Посилання)
Ну, я там не одна журналістка була :)
okolev
okolev at 2014-06-16 19:57 (UTC) (Посилання)
Професійний провокатор Корчинський уже вернувся з-за кордону і фоткається біля вояків.
daur9
daur9 at 2014-06-17 16:30 (UTC) (Посилання)
Часть "Братства" воюет в составе "Азова".
LiveJournal
livejournal at 2014-06-16 20:12 (UTC) (Посилання)

Батальйон &quot;Азов&quot;. Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО)

Користувач fightforukraine посилається на ваш запис з Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) пишучи: [...] Originally posted by at Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) [...]
22he_travnya at 2014-06-16 20:13 (UTC) (Посилання)
Бачу на цій світлині Дмитра Різниченка.

Сам він у своєму маріюпольському пості себе скромно не постив
http://reznichenko-d.livejournal.com/472349.html
george_patton
george_patton at 2014-06-17 08:32 (UTC) (Посилання)
На цьому фото Резнiченка немаэ(знаю точно, бо я один з людей на цьому фото).
LiveJournal
livejournal at 2014-06-16 20:15 (UTC) (Посилання)

Батальйон &quot;Азов&quot;. Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО)

Користувач andreistp посилається на ваш запис з Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) пишучи: [...] від міліцейських посвідчень... ВІДЕО БОЮ СКОРО БУДЕ http://bilozerska.livejournal.com/835261.html [...]
kirill58
kirill58 at 2014-06-16 20:28 (UTC) (Посилання)
Классный репортаж. Спасибо!
правду и только правду
cadu3m at 2014-06-16 21:51 (UTC) (Посилання)
жаль, что скоро им всем пизда.
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
odyn_1
odyn_1 at 2014-06-16 20:28 (UTC) (Посилання)
А чого хлопці без касок форсять? Чи не вистачає?
fett_messer
fett_messer at 2014-06-17 00:36 (UTC) (Посилання)
і Олена теж
LiveJournal
livejournal at 2014-06-16 20:30 (UTC) (Посилання)

Батальйон &quot;Азов&quot;. Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО)

Користувач kirill58 посилається на ваш запис з Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) пишучи: [...] Оригинал взят у в Батальйон "Азов". Бій за Маріуполь (ФОТО, ВІДЕО) [...]
LiveJournal
livejournal at 2014-06-16 20:33 (UTC) (Посилання)
Вітаємо! Ваш запис потрапив у Рейтинг топ-25 популярних записів України!
За бажанням детальніше про рейтинги ви можете прочитати у розділі довідки.
Previous Entry  Next Entry