Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

По виборах. Кілька тез

240520141999

Перемога Порошенка у першому турі для мене, чесно кажучи, несподіванка. Респект і уважуха - в черговий раз - нашому народові. Люди люблять харизматичних лідерів з незаплямованою репутацією, яким Порошенко не є, і не люблять олігархів - але вони здійснили громадянський вчинок - взяли і обрали його у першому турі. Щоб зупинити війну. Щоб врятувати життя співвітчизників. Бо перемога того ж Порошенка у другому турі - це ще місяць війни. Це людські життя - в тому числі й життя обдурених мешканців українського сходу. Це непередбачувані дії Путіна і підтримуваних ним терористів, з непередбачуваними наслідками.

Родина моїх близьких родичів вже багато років були відданими прихильниками Тимошенко і завжди голосували за неї та її політсилу. Вчора вони всією родиною проголосували за Порошенка. Бо їхній син на війні, і вони хочуть, щоб вона закінчилася і він повернувся додому.

Чи зможе Порошенко зупинити війну? Ну, принаймні, всі олігархи - доволі рішучі й жорстокі люди. І головне - Україна отримує президента, чию легітимність жодна сволота не зможе поставити під сумнів.

Низькі результати Тягнибока і Яроша (за екзитполами - приблизно півтора відсотки і відсоток) пояснюються тим, що за них голосують націоналісти, патріоти - і саме вони цього разу - принаймні, частина з них - проголосували за кандидата на прізвище Кінець війни. Без жодних симпатій до цього кандидата. Бо люди, які люблять свою країну, не могли вчинити інакше. Якби у Яроша було стільки ж шансів на перемогу, скільки, припустимо, у Тимошенко - не сумніваймося, переміг би він.

Щодо Яроша - цікавий момент, що хакери, діям яких українським спецслужбам вдалося перешкодити, збиралися саме його "оголосити" переможцем виборів. Хакерам це не вдалося, але у багатьох російських ЗМІ встигла з'явитися інформація про перемогу Яроша. Вочевидь, Путін таки планував оголосити, що нібито на президентських виборах в Україні перемагає лідер Правого сектора, і під цим приводом ввести війська. Але народ України вирішив інакше. Вчора народився анекдот: Петро Порошенко відправив у Кремль партію кращих льодяників фірми "Рошен" з припискою "Смокчіть".

Незважаючи на настільки переконливу перемогу Петра Порошенка, ці вибори з повним правом можна назвати виборами Олега Ляшка. Його злет просто запаморочливий, весь протестний електорат цього разу дістався саме йому. Як би хто не ставився до Ляшка - він заслужив. Бо він не лише піарився (хоча піару теж було через край) - він протягом останніх років справді зробив дуже багато гарних і корисних вчинків, а під час Майдану зарекомендував себе як смілива людина.

Трохи конспірології, а саме - кілька цікавих версій, що стали мені відомі з різних джерел протягом останнього часу.

1. Яценюк з Турчиновим де-факто не вживали рішучих дій проти терористів, бо їхня власна легітимність як керівництва держави у декого викликала сумніви. Тому вони лише стримували ракову пухлину, не дозволяючи їй розповзатися углиб країни, а вирішення проблеми шляхом хірургічної операції скинули на нового, незаперечно легітимного президента.

2. Порошенко домовився з Ахметовим, і той дозволив, а то й поміг сепаратистам де-факто зірвати вибори у двох областях. Бо якби Донецьку й Луганську дали нормально проголосувати, Порошенко б не переміг у першому турі. Тепер терористи виконали свою роботу, і їх швидко задавлять.

3. Коломойський нібито робить все, що затягнути і водночас локалізувати збройний конфлікт у двох східних областях - щоб терористи зжерли його конкурента Ахметова (в тому числі й фізично знищуючи його майно). Щоб у підконтрольних (чи умовно підконтрольних) Ахметову регіонах був кривавий бардак, а Коломойський з його спокійною, мирною Дніпропетровщиною був "на коні". Якщо це й правда - хто заважав Ахметову одразу піти шляхом Коломойського замість тривалий час грати "і нашим, і вашим", довівши ситуацію до кровопролиття?

Що буде далі?

У середовищі, в якому я спілкуюся, існують дві, яскраво протилежні думки щодо того, що чекає нас усіх у найближчому майбутньому.

Перша. Порошенко домовиться з усіма, в тому числі й з Путіним, терористи залишаться без підтримки, буде кілька швидких силових операцій, після чого терористам дозволять втекти за кордон у Росію, і в Україні запанує мир.

Друга. Ця війна - на роки. Бо відморозків, яким подобається кривавий бардак, вже давно не контролює ніхто, навіть Путін. Вони хочуть грабувати і мародерити, і зараз мають повну змогу це робити. У Росії є тисячі таких самих персонажів, які готові воювати в Україні, і це вигідно всім нашим ворогам, а особливо Путіну - щоб в Україні тривала нестабільність, а Росія при цьому позбувалася агресивного асоціального люмпену.

Перший варіант, ясна річ, подобається мені найбільше. Але якщо другий - що ж, будемо відстрілювати їх помаленьку.
Tags: вибори, війна, порошенко, тягнибок, ярош
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 36 comments