Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Без лідера

Ми звикли дорікати країнам Заходу за недостатньо швидке, масштабне й ефективне введення санкцій проти Росії після її вторгнення у Крим.
Але яке моральне право ми маємо казати щось про Захід, якщо сьогодні перший віце-прем’єр України Віталій Ярема заявив, що скорочення співпраці з Росією у сфері ВПК буде відбуватися поступово, бо різке припинення співпраці обернеться серйозними втратами для української економіки.
Так і сказав.

В розпал українсько-російського протистояння мені прибув розпачливий лист. Батько однієї дівчини, спеціаліст в галузі ракетного будування, відбував у відрядження до Росії – працювати на тамтешньому оборонному заводі. Автор листа був у шоці, не розумів, як так можна і що з цим робити.
Я переслала листа кільком знайомим нардепам. Відповіді не дочекалася.

А й справді – що тут зробиш? Закриття великих заводів = автоматичне поповнення лав мітингуючих сепаратистів. Так і уявляю собі: виходять Яценюк з Турчиновим, такі зібрані і підтягнуті, вдягнені у військове: “Співвітчизники! Нас чекають нелегкі часи. Ворог на порозі! Маємо затягнути пояси і вистояти”. А народ скажено аплодує і біжить писати заяви на звільнення з підприємств, які співпрацюють з Росією.
Ага. Зараз.

Лідера в нас нема, он воно що. Такого, який Скаже, і йому повірять, і сліпо підуть за ним, бо серцем відчують, що він не криса. І затягнуть пояси, і годуватимуться з землі, як у 90-і, і створять фронт і тил, за зразком Майдану, але на всю країну, і врятують національну честь і гідність.

Коли на Майдані беззбройні на автоматників і снайперів лізли – це ж була народна стихія, взагалі без лідера.
А якби був?..
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 62 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →