Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Чекали одних, отримали інших

kollazh-timoshenko-poroshenko

Наближаємось потроху до президентських виборів.
Думаю, для всіх розклад по кандидатах став несподіванкою. Готувалися до одного, а отримали зовсім інше.

Був проросійський бандюк і крадіюга Янукович і проти нього Три Богатирі - Кличко, Яценюк, Тягнибок. Найголовніше, чого ми від них вимагали - єдиний кандидат у першому турі.
Вони, окрім Кличка, не хотіли цього. Та й Тимошенко була проти. Не помилилась, як бачимо: якби вони тоді домовились, цим єдиним був би Кличко.

Ми, як порядні люди, збиралися у першому турі голосувати кожен за свого кандидата, а в другому - за того, хто вийде проти Януковича. Передбачалося, що це буде Кличко, як найбільш рейтинговий, до того ж, його підтримував Захід.

Особисто я була не проти Кличка-президента. Непоганий проміжний варіант на 5 років, а чому ні?

Юлії Тимошенко у цих розкладах не дуже-то й було місце. Хоча було зрозуміло, що Три Богатирі саме тому й не домовляються заздалегідь про розподіл повноважень (Президент-прем’єр-спікер), що існує ще вона. Але про Юлію Володимирівну так рідко згадували, і в основному лише як про жертву, причому не завжди зі щирим співчуттям, дехто з іронією - мовляв, скільки вже можна - що особисто я вважала, чесно кажучи, що її максимум у ситуації, що склалася - бути відпущеною з тюрми новим президентом (або Януковичем перед самими виборами, щоб заплутати ситуацію), пройти довгий курс лікування за кордоном, після чого стати прем’єром при президенті Кличку.

Петро ж Порошенко, людина, яка взагалі де-факто не була в опозиції (міністр в уряді Януковича) - максимум, мер Києва. Як серйозного кандидата у президенти я його взагалі не розглядала.
І коли бачила у різних ЗМІ рейтинги, де Порошенко набирав найбільше, одразу розуміла, що вони Порошенком і проплачені.

А тепер він заплатив не лише за рейтинги - він заплатив за Кличка. А потужна Юля вийшла з тюрми, топнула ніжкою - і де всі Богатирі поділися?

Я розумію, як і чому це сталося. Сили, які підтримували Кличка, в тому числі, в Європі, розглядали його як зброю проти Януковича. Адже вони чимось схожі: обоє здоровезні, не особливо балакучі, фактурні чоловіки. Але Кличко - молодший, привабливіший і є відомим на весь світ чемпіоном, а не бандитом, як Янукович.

Проти Януковича Кличко мав дуже великі шанси. Але випусти його на теледебати проти Тимошенко - і він матиме приблизно такі ж шанси на перемогу, які мала б вона проти нього на боксерському рингу.

Тому відбулося переформатування. Проти Юлії тепер буде Порошенко. Кличку, вочевидь, дадуть мера Києва. Що мені зовсім не подобається. Президент Кличко - це нормально, а мером має бути не той, хто найвідоміший в світі, а той, хто краще потягне господарську роботу. Цього разу у мери Києва йдуть багато гарних людей, яких я поважаю, знаю особисто і бажаю їм всіляких успіхів у житті і політичній кар’єрі. Але підтримувати як мера буду саме Лесю Оробець - просто тому, що вважаю, що з неї вийде кращий мер (саме мер), ніж з інших претендентів.

Попереду важкі часи. Буде дуже тяжка економічна ситуація. Керрі з Лавровим домовляються про збільшення прав регіонів. Яценюк із цим, схоже, згодний. А тепер подумаємо, чим може закінчитися це "збільшення прав регіонів", коли у нас почнуться неминучі економічні труднощі, а Росія пообіцяє вдвічі збільшити пенсії пенсіонерам і зарплати правоохоронцям.

Обама, хоч і не дотягує до таких президентів, як Рузвельт чи Рейган, все-таки переграв Путіна. Росія отримала необхідність годувати Крим і необхідність протистояти всьому світові - нову холодну війну, а Штати отримали можливість продавати сланцевий газ у Європу (європейці ніколи б не почали будувати дорогущі термінали для нього, якщо до них просто по трубах іде російський газ).

Все це, звісно, вирішувалось і продовжує вирішуватись за нашою спиною і за наш рахунок. Приблизно так само, як і те, хто буде нашим наступним президентом.

Отже, в першому турі все буде нормально, кожному є за кого голосувати. У другий, скоріше за все, виходять таки Тимошенко і Порошенко. Ви вже вирішили, за кого голосуватимете?
Tags: порошенко, тимошенко
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 95 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

Recent Posts from This Journal