Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Початок боротьби за відставку Авакова, вечір 27.03.2014 (ФОТО, ВІДЕО)

IMG_7227

27 березня о сьомій вечора на Майдані зібралося позачергове віче, ініційоване кількома громадськими організаціями і рухами, серед яких Правий Сектор, Самооборона, Автомайдан та інші.
Головна повістка дня - відставка Авакова, хоча й до деяких інших представників нової влади у людей накопичились, м’яко кажучи, питання.

Людей зібралося, як для вечора буднього дня, несподівано багато - кілька тисяч. Було два виступи пам’яті Небесної сотні, по якій незабаром сороковини. Далі - кілька промов представників Правого сектору (переважно зі СНА + Ігор Мазур-Тополя) після чого народ пішов до Верховної Ради. Було оголошено, що поки Аваков не піде у відставку, люди щоранку пікетуватимуть Раду і щовечора збиратимуться на Майдані.

Дорогою до Ради люди "зловили" Порошенка. Оточили його, стали казати про наболіле. Він відповідав дуже різко - щось про те, що цей парламент не буде працювати під тиском. (Але так всі кажуть, коли на них тиснуть, а далі вже як вийде).

Під Радою сталося найнесподіваніше. Люди були такі розлючені, що ще трохи - і пішли б на штурм. Здається, поки інші спілкувалися з Порошенком, навіть розбили скло в одній із дверей. Причому це були різні люди різного віку. А Правий Сектор у цій ситуації грав роль стримуючого фактора. Олег Однороженко, ідеологічний референт СНА, одразу розставив крапки над І: Авакова у відставку, Тенюха під трибунал, але Раду не штурмуємо, тому що нам не потрібно безвладдя, нам потрібно покарати винних. (Переказ вільний, але суть така).

Майже одразу до пікетувальників вийшов нардеп Олег Ляшко. Сказав, що чи не всі російські ЗМІ зараз повідомили, що Рада захоплена. Пообіцяв ініціювати позачергове засідання ВР з єдиним пунктом порядку денного - відставка Авакова. Буквально благав народ не штурмувати Раду, бо це може спричинити окупацію України Путіним.Народ не слухав, закрикував, "Влада здала Крим!", "Білому слава!" і таке інше. Ледь-ледь Однороженку, Ляшку і ще кільком людям вдалося відвернути штурм.

Зараз під ВР мало початися ранкове пікетування. Дуже хочеться вірити, що показова відмова від силових дій принесе результати і Авакова звільнять.

Чесно кажучи, я не дуже вірила, що буде стільки людей і вони будуть настільки рішуче налаштовані. Думала, смерть Білого не викличе такої реакції, бо його мало хто знав особисто - лише по відомих роликах з ЮТубу. Але з’ясувалося, що, по-перше, почуття справедливості в людей ніде не ділося, по-друге, що нова влада встигла наробити "косяків" і крім убивства Білого - воно лише стало останньою краплею.

Нам полюбляють дорікати, що ми ж наче Європу в себе будуємо, то й методи повинні бути європейськими - будь-яку вину потрібно доводити, тощо.
Так ось, не кажучи вже про те, що в Європі є слідчі і суди, яких у нас нема - в Європі людину, чия провина не доведена, в тюрму дійсно не посадять. Але політик, якого тільки запідозрили в тому, що він зробив щось дуже негарне - негайно сам подає у відставку, навіть якщо це політик рівня прем’єр-міністра. Навіть якщо він і його оточення вважають, що він не винен. Просто для того, щоб його політсила не втрачала рейтинг. Чекаємо від Авакова і його однопартійців європейського вчинку.

Дехто з побратимів, з якими разом стояли на Майдані, вчора в Інтернеті всю ніч звинувачували Правий Сектор та інших в провокаціях - мовляв, їхню акцію онлайн транслювали російські канали.
А що робити, якщо наші можновладці, судячи з усього, бояться лише російських каналів? То хай російські канали попрацюють на Україну.

Реально нашкодити Україні могло б лише реальне захоплення Ради, якби воно відбулося. Але людей стримали, і все пройшло в рамках звичайного пікету. І навіть агресія людей була не зайвою - на спокійних з плакатиками ніхто б не відреагував, сказали б, що проплачені.

Єдине, що мені вчора видалось неправильним - занадто часто люди, в тому числі молоді хлопці з ПС, нападали на ВСЮ владу, а не лише на Авакова. Які б вони не були, а безвладдя, коли Путін на кордонах, нам зараз не потрібно. Аваков перейшов межу, він має піти - це принципово, і питання його відставки у жодному разі не можна дозволити "забалакати" якимсь комісіям. Хай спочатку піде, а далі вже комісії розбиратимуться.
Для решти наших можновладців, які теж не святі, це стане уроком: ви не боги, ви державні чиновники, тож служіть людям, завдяки крові яких ви прийшли до влади.

IMG_7213

IMG_7223

IMG_7224

IMG_7228

IMG_7231

IMG_7235

IMG_7239

IMG_7240

IMG_7242

IMG_7243

IMG_7249

IMG_7251

IMG_7252

IMG_7256

IMG_7268

IMG_7271

IMG_7274

IMG_7276

IMG_7279

IMG_7282

IMG_7284

IMG_7288

IMG_7290

IMG_7292

IMG_7294

IMG_7300

IMG_7315

IMG_7318

IMG_7324

IMG_7333

IMG_7338

Боєць розказує, що Олег Ляшко - класний наш хлопець, єдиний нардеп, який власноруч підносив на передову коктейлі Молотова.

IMG_7342

IMG_7345

IMG_7348
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 71 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →