Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Трохи ретроспектив... Межигір’я

IMG_4402

21-22 березня - це чотири місяці від початку Майдану і місяць від його перемоги.
Чи не всі мої знайомі кажуть і пишуть, що ніби не чотири місяці, а вічність пройшла, ціла епоха тощо. Мабуть, в мене єдиної такого відчуття нема, для мене Майдан промайнув, як кілька коротких днів і ночей. Почнеш пригадувати або, ще краще, передивлятися власноруч відзняті фото - і бачиш: так, до біса часу пройшло. От як мінявся Майдан - від перших абсолютно несерйозних "барикад" із секцій паркану і Йолкових гілок, які скоріше позначали периметр, ніж від чогось захищали - до справжніх фортифікаційних споруд.
А ось як мінявся зовнішній вигляд майданівців. Коли все починалося, чи можна було собі уявити на Майдані людей у металевих шоломах, у брониках, з кийками в руках?

Ось товстенька колекція моїх щоденних перепусток, які видавали у прес-центрі, на другому поверсі Будинку профспілок - а він вже ж місяць, як згорів... Він згорів, а я досі, щодня буваючи на Майдані, за звичкою дивлюся на годинник на його даху, який пам’ятаю з дитинства і який в народі називали Членом Профспілки - хочу побачити час або температуру... Мій батько, архітектор за фахом і в минулому професійний будівельник, каже, що відремонтувати Будинок профспілок неможливо, тільки знести і побудувати новий. Дуже хочу, щоб на цій новій будівлі був такий самий годинник. Не зробити його - щось на кшталт маленької зради.

Але щось мене не туди понесло. Я всього лише хотіла сказати, що після 20-го лютого, коли все закінчилося, виснаження було таке, що я якийсь час за звичкою ходила і знімала усе, що відбувалося, а опрацьовувати це і виставляти в Інет бракувало сил. В результаті маю кілька ретроспективних матеріалів, які не викладала раніше і навмисно вирішила виставити, коли цим подіям виповниться місяць.

Цей репортаж - про нашу поїздку до Межигір’я. Ніяких розкішних предметів побуту ви зараз не побачите, бо ми з фотокором Дмитром, не уявляючи собі обсягів маєтку, вирішили спочатку обійти і подивитися його "по краях", а вже потім іти до центральної частини, де знаходиться "палац" Януковича. В результаті, не обійшовши, певно, і чверті, прийшли до палацу, коли було вже майже темно, і з фотками через це трохи напряг. І взагалі фото з Межигір’я вийшли доволі кепські, бо я тоді, як вже зазначалося, була сильно не в формі. Плюс майже весь час ішов доволі сильний дощ, а я ще довикашлювала тоді січневий і лютневий газ. Коротше, що є, те є.

Я і сама не прагнула, відбираючи фото, показувати Межигір’я, бо всі вже давно і не один раз бачили, що там є. Це скоріше про нашу поїздку і наші враження.

Мене ж особисто не так розкіш вразила, як розміри, і не так розміри, як повна відсутність якогось затишку. Таке воно все - холодне, ніби для показухи, ніби і не жила там жива людина.

Ми приїхали 22-го лютого. Зібралися, як тільки взнали, що вся охорона розбіглася, а двоє чи троє позосталих охоронців викликали Парубія і передали йому ключі. Завдяки наявності у Дмитра автівки ми приїхали якщо не одними з перших, то в першому потоці, коли ще навіть заторів на дорогах не було.

Це була моя третя поїздка до Межигір’я. Під час перших двох біля знаменитого знаку "Тупик 300 м" стояв перший кордон силовиків, за ним другий, і Тягнибок ще казав, що нам лишилося пройти 300 метрів. Що ж, ми їх пройшли. Мстивої радості, яку тоді відчувала, не соромлюся й досі.

IMG_4251

На під’їзді до Межигір’я за машинами і мотоциклами тягнуться по землі регіонівські прапори.

IMG_4253

IMG_4283

Маєток Януковича вже під охороною Самооборони

IMG_4287

Серед людей, ясна річ, повно знайомих. Просять сфотографувати їх.

IMG_4304

Поранений в сутичках активіст Майдану приїхав у Межигір’я.

IMG_4312

Це ми пройшли повз центральний вхід і намагалися, наївні, обійти ОЦЕ по периметру :)

IMG_4322

IMG_4339

На хлопці бронежилет, на руці він зранку оновив напис - П.І.Б. і контакти близьких людей. Збирався у бій - а потрапив у Межигір’я. І не один він там такий був. Всі, хто з Майдану, були характерно вдягнені, і багато хто ще готувався до нових боїв. Саме в цей час Рада конституційною більшістю один за одним приймала доленосні закони.

IMG_4387

Озеро

IMG_4410

IMG_4418

IMG_4436

IMG_4438

IMG_4446

IMG_4471

Гвинтокрильний майданчик

IMG_4510

Дуже багато дітей люди привезли з собою на екскурсію до Межигір’я

IMG_4527

IMG_4551

IMG_4554

IMG_4560

Хлопці з Майдану дуркують, лежачи на тонкій кризі. Не інакше, адреналінова ломка. Вона в ті дні була практично у всіх.

IMG_4563

IMG_4580

IMG_4583

Це для стрільби з лука і кидання дротиків

IMG_4584

IMG_4596

Голуб’ятня


IMG_4603

"А що у піратській скрині?" - цікавиться наш фотокор Дмитро.

IMG_4606

Виявляється, всередині звичайні насоси

IMG_4667

Корабель-ресторан Galleon

IMG_4629

Люди фотографують меблі всередині ресторану

IMG_4660

IMG_4643

IMG_4648

Фото з "козою"-"вікторією" - страшенна пошлятина. Але в такий день уникнути "кози" неможливо. Мені дуже приємно, що додому до Януковича вдерлися так само, як колись вдиралися до мого дому, після чого я три роки, встаючи від комп’ютера, щоразу витирала всі куки і всю історію.

IMG_4665

IMG_4677

Фазани. Їх дуже багато, вони різних видів, і їх у Януковича був цілий великий пташник.

IMG_4685

IMG_4691

IMG_4711

IMG_4713

Сфотографований крізь скло лист, адресований "президенту Януковичу".

IMG_4723

Отут я стояла і робила цей кадр, коли мені зателефонували, що в ці хвилини Рада голосує за імпічмент Януковичу. (Тоді багато хто вирішив, що це імпічмент). І я, склавши руки рупором, кричала на все Межигір’я: "Люди! Імпічмент!". Люди стрибали, обіймалися і цілувалися.

IMG_4728

Це вже безпосередньо біля палацу

IMG_4736

IMG_4742

IMG_4744

IMG_4747

IMG_4749

IMG_4751

IMG_4754

IMG_4755

IMG_4757

IMG_4764

IMG_4770

IMG_4778

IMG_4784

Таких скульптурок біля водойм там багато

IMG_4788

IMG_4798

IMG_4821

Я на тлі будинку Януковича. З "козою", а що робити? :)

Якщо наш народ зумів піднятися і вигнати такого Зека - наш народ непереможний, зможе і Крим повернути.
Tags: майдан, янукович, євромайдан
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 15 comments