Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

БОЇ У КИЄВІ 18 ЛЮТОГО. ДЕНЬ (БАГАТО ФОТО)Не знаю, чи напишу зараз толково, але.
Те, що було у січні на Грушевського порівняно з сьогоднішнім днем - дитячий садок.
Мінімум 9 убитих. Скільки поранених - навіть не знаю, але дуже багато.
Мені знову пощастило - мене всього-навсього один раз вдарили кийком, один раз влучили кулею (гумовою) і один раз каменюкою. Ну, і ще одного разу пообіцяли вбити :)

Знімала і з боку повстанців, і з боку "Беркуту". Ніколи не забуду літню жінку, яка підібрала загублений кимось щит і намагалася прикритися ним.

Медики буквально з рук у "Беркуту" витягали поранених. Пораненим "беркутівцям" надавали допомогу нарівні з повстанцями.

Бої за Інститутську були страшні. "Беркут" кілька разів зачищав територію, але повстанці поверталися. Було дуже багато газу і світлошумових гранат. Були коктейлі Молотова і каміння. "Беркути" стріляли, в тому числі металевими кулями.

Бачила, як у бік "беркутів" швидко проїхала вантажівка з повстанцем за кермом - вочевидь, він збирався прорвати їхній стрій, змусивши розбігтись. На підніжці вантажівки висів "беркут" і гамселив по склу кийком.

Тітушки до початку сутичок стояли в Маріїнського парку за "беркутами" і ВВшниками, багато хто з них мав каски, деякі були вдягнені по формі. Люди кричали їм "Раби!", "Простітушки!" і махали їм грошима. Потім, коли почалися бої, вони затягли до себе на "Антимайдан" до півсотні повстанців і декількох журналістів, дуже сильно побили.

Журналіст Громадського ТВ Анатолій Морозов буквально витяг мене з-під куль "Беркуту". Дякую тобі, Анатолію. Десь через 5 хвилин він знімав атаку "Беркуту" і силовики (ВВшники, до речі) сильно його побили - "проламали лице", сказав Анатолій, і розбили техніку. Загалом за сьогодні постраждало 15 журналістів.

Задля справедливості, хоча на війні справедливості не буває: не всі "беркути" поводились однаково по-звірячому. Деякі забирали поранених у медиків, ще й стрибали на них. Деякі не перешкоджали медикам надавати допомогу і забирати поранених. ВВшники, як мені здалося, сьогодні якщо й трохи менше звірствували, ніж "Беркут", то лише тому, що лише не навчилися.

Коли все почалося, я сиділа високо на дереві у Маріїнці і бачила, що сили нерівні - силовиків і тітушок було значно більше, ніж повстанців. Через це я не думала, що повстанці наважаться атакувати. Але їх перетримали на Майдані. Занадто довго їх там тримали і торгувалися. І ті, хто це робив, мають нести відповідальність за сьогоднішні події мало не нарівні з Януковичем.

Зустріла нардепа Лесю Оробець біля Будинку офіцерів, де влаштували медпункт для допомоги пораненим і де вона воювала за те, щоб до них пропускали "швидкі". Все втопили в крові", - тихо сказала Леся.
Вона сьогодні - справжня героїня, не одного пораненого вивела за периметр силовиків і тітушок. Коли ми з нею вели пораненого діда, якийсь тітушка з дубцем кричав з матюками - мовляв, ну що, отримав свій Європейський союз?". Леся мало не собою закрила пораненого.

А далі я звідти вибиралася, бо вже не мала на що знімати - і картку пам’яті забила, і акуми розрядились. Вибратися навіть мені, журналісту, було нелегко. Кружними шляхами мене вивели до метро "Кловська". Коли я проїздила повз станцію "Палац Спорту", зупинили рух поїздів - нібито через "терористичну загрозу". Вочевидь, збиралися вишукувати у вагонах метро повстанців. Вшилася звідти дуже швидко (на всяк випадок) і потім довго йшла пішки.

А "беркути" тим часом взяли кілька барикад, взяли Український дім і Жовтневий палац і оточили Майдан. У ці хвилини спалено БТР, два водомети і кілька наметів. Все горить. Найважливіше - чи вистоїть Майдан цю ніч.

Відео буде трохи пізніше.Сотні Самооборони шикуються на Майдані для "мирного походу" на РадуСотня на ІнститутськійКримЗакохана пара. Сподіваюся, вони вціліли

Кордони на вулицях, що перетинають ІнститутськуКолона майданівців на ІнститутськійЯценюк і Тягнибок попереду колониПрийшли до ВР і стали перед кордоном. Частина майданівців пройшла у Маріїнський парк.Андрій Парубій. Сьогодні, за повідомленнями ЗМІ, у нього стався інфаркт.Сотні стали перед кордоном ВВшниківЗа ВВшниками - тітушкиТітушкиСвященик кропить і мітингуючих, і ВВшниківТітушкиТітушкиТітушкам показують грошіЩе одна закохана параДо силовиків йде підкріпленняТри лави: ВВ - "Беркут" - тітушкиГотують до бою гранатиПішов прорив!

Б’ють тітушокПалає регіонівський наметТітушки, використовуючи двері від біотуалетів замість щитів, жбурляються каміннямПовстанці розтягують паркан на барикадиВикористовують фейєрверкТягнуть секцію паркану на барикади

Міліцейське начальствоВоно жТітушки вимахують дрючкамиНемолодий чоловік знайшов чиїсь погони, що валялися на землі після сутичкиНа Інститутській розбирають плитку на камінняБеркутівці женуться за мітингувальником, який забіг у під’їзд і двері закрились на кодовий замокЛітня жінка знайшла загублений кимось щит і прикривається нимЛюди втікають, бо наступає "Беркут"

У беркутівських стрільців прилетів, здається, феєрверкЛетить димова шашкаПоставили "на попа" автівку і використовують її замість барикади, з-за якої стріляютьЛюди стали в ланцюг і передають камінняМедики допомагають пораненим

...в тому числі пораненим "беркутівцям"


Повстанська вантажівка їде на "Беркут"Медики виносять пораненогоПобитий журналіст Морозов

Леся Оробець опікується пораненими
Tags: повстання, євромайдан
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 48 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →