Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Верховній Раді пропонують заборонити можновладцям тримати гроші за кордоном

pavlovskiy Днями у Верховній Раді було зареєстровано проект закону, який забороняє можновладцям, чиновникам і народним депутатам мати рахунки в іноземних банках та нерухомість за кордоном. Його автор - народний депутат від фракції "Батьківщина" Андрій Павловський.

Повна назва законопроекту - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
(щодо заборони окремим категоріям осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відкривати і мати поточні і вкладні (депозитні) рахунки, зберігати фінансові активи в іноземних банках, мати цінні папери іноземних емітентів, придбання або володіння нерухомим майном за межами України)".

Мета майбутнього закону - зламати стандартні корупційні схеми, коли чиновники крадуть гроші з держбюджету і переводять їх за кордон, розраховуючи в разі чого перебратися туди разом з родиною. Відомо, що той, у кого є за кордоном нерухомість, швидше може отримати політичний притулок чи навіть громадянство цієї країни.

Дія цього закону розповсюджуватиметься на вищих посадових осіб держави (Президента України, Голову Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України), державних службовців, які займають посади, віднесені до першої та другої категорії (окрім працівників дипломатичної служби), на народних депутатів України, голів Верховної Ради АРК, обласних та районних рад, міських, селищних, сільських голів та їх заступників, начальство правоохоронних органів, суддів та державних нотаріусів, Голову та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, Центральної виборчої комісії, Голів Національного банку України, Рахункової палати України та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та їхніх близьких родичів.

За порушення зазначених у законопроекті обмежень передбачається покарання у вигляді звільнення з роботи чи служби у триденний строк, а також штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності або таких активів та нерухомого майна.

Від себе: закон корисний і потрібний, але запроваджувати його, як на нашу думку, доречно лише після зміни влади. Бо допоки у представників нинішньої влади є гроші за кордоном, доти у закордону є важелі впливу на них. У нас, українського народу, поки що єдиний важіль - Майдан. Тож хай вони тримають на Заході гроші і бояться санкцій.
А от коли буде нова влада, тоді вже хай усі гроші зберігаються в Україні і працюють на вітчизняну економіку.
Tags: закони, павловський
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 30 comments