Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Майдан. Ніч випробування на готовність (ФОТО)Обіцяної спроби розігнати Майдан, на щастя чи на жаль, цієї ночі не сталося. Вочевидь, вона буде в одну з найближчих ночей, а сьогодні влада лише перевіряла готовність мітингувальників до оборони.

Ми відчергували на Майдані всю ніч, з дванадцятої до шостої, майже весь час під дощем. Що можу сказати? Людей, якщо чесно, було трохи замало, щоб втримати "Беркут", якби вони одночасно почали штурм в різних точках периметру. Втім, дуже імовірно, що основні сили знаходились у будівлях - бо там, навіть побіжно глянувши, можна було помітити чималенько бійців.
Люди дуже спокійні і до штурму готові. Як влучно відмітив мій колега, на Майдані взагалі завжди спокійніше, ніж в Інтернеті :)

Майдан усю ніч жив своїм життям. Співали гімн, молилися, виконували пісні і танцювали під ці пісні. Працювали кухарі. Чергували медики. У будинку профспілок заклопотано і впевнено то вгору, то вниз ходили зі своїми справами бійці самооборони і решта волонтерів. На Хрещатику грали у пінг-понг. Біля намету анархістів молодь з’юрмилася навколо Полежаки, якому я, скориставшись нагодою, висловила респекти за мега-вірш "Господин Киселев, в Киеве страшно!"

Священики різних конфесій разом обійшли і освятили всі барикади Майдану.

Багато хлопців і дядьків по формі. У багатьох - засоби самооборони (у вигляді кийків та інших підручних засобів). Каски - усіх можливих фасонів. На барикадах - посилена охорона. Біля Інститутської барикади бійців Майдану навчають відбивати атаки "Беркуту". З огороженого майданчику під сценою людям роздають дощовики.

І всі такі спокійні-спокійні. "Нам нема чого боятися, нема чого втрачати", - кажуть хлопці з кийками, у військових шоломах. Один з Харківщини, другий з Луганщини.

Над барикадами будують оглядові вишки. Над однією з барикад майорить російський триколор - притомні росіяни теж тут.

У прес-центрі журналісти сидять під стінками і сплять на підлозі, поклавши на животи нетбуки.

Звісно, є й нерви, і помилки. При мені стався прикрий інцидент - охоронець однієї з барикад неввічливо повівся з журналістами, причому акредитованими. Прийшов старший, перед журналістами вибачились, пояснили, що в таку ніч усі на нервах, провели у периметр. Один з журналістів все зрозумів і претензій не мав, другий, через якого, вочевидь, і почався конфлікт і який швидко десь подівся, був з "антимайданівського" ЗМІ. Уявляю, що вони сьогодні покажуть :(

О шостій на сцені з’являється комендант Андрій Парубій та інші політики. Співають разом з усіма державний славень.
Минула ще одна ніч.Вхід у периметрЗагроза загрозою, а життя триває. Смажать шашликиБіля входу у периметрОхорона будинку профспілокВантажать сміття у сміттєвозБіля Інститутської барикади - цікаве видовище: бійці самооборони вчаться захищатися від штурмуДержавний славеньАфганці

РусланаОхорона сцени

ПолежакаПінг-понгЗіка гіть

Революційний майданівський вертеп

Проекція у майбутнєСлаветне синьо-жовте євроінтеграційне піаніно біля КМДА

А це на Лютеранській, куди я прогулялася трохи познімати міліцейські кордониА ось і кордониПані Раїса з села Нові Петрівці, сусідка Януковича, читає власні вірші

МолебеньМолитваБудують оглядовий майданчикП’ята ранку. Втомлені фотокори зі своєю здобиччю у прес-центріTags: євромайдан
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 51 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →