Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Нічне чергування на Майдані (ФОТО)Повернулася щойно додому - з одинадцятої вечора і до ранку чергували разом з народними депутатами на Майдані.
Щоночі на Майдані завжди є по 3-4 нардепи з опозиційних фракцій, плюс хтось із нардепів-свободівців обов’язково знаходиться в КМДА. Сьогодні була наша черга - разом з Андрієм Павловським, Сергієм Сасом, іншими депутатами та їхніми помічниками.

Перша половина ночі пройшла зовсім спокійно. Ми обійшли всі барикади, поспілкувалися з охороною, чи все гаразд. Погрілися хвилин 20 у Будинку профспілок. Знову обійшли всі барикади.
Майдан жив своїм життям. Хтось вартував, хтось рубав дрова. Молодь цілу ніч танцювала під сценою. Виступи живих гуртів чергувалися з піснями Руслани у запису. Серед танцюючих була дівчина-ведуча з мікрофоном, вона задавала ритм танцям. Щогодини, як вже заведено на Майдані, співали гімн і молилися.

Патрулюючи Хрещатик, зустріли журналістку Ірму Крат з адвокатом Олегом Веремієнком. Вони розповіли історію, яка трапилася з ними буквально цієї ночі.
Ірма вже рік знімає у Києві квартиру у хазяйки (до неї, як виявилось, у цій квартирі мешкав один нерядовий СБУшник). За цей рік хазяйка, яка мешкає за містом, жодного разу не приходила до Ірми. Аж тут раптом прийшла, вночі, з кількома невідомими чоловіками. Дала СМС: "Я зі свідками за 5 хв. заходжу до квартири. Відкрий двері". Ірми і Олега не було вдома. Вони зателефонували хазяйці, вона пояснила свій несподіваний візит тим, що... просто проходила повз будинок (о 12-ій ночі!) і побачила увімкнене світло.
Хазяйка каже, що вони не заходили до квартири, але сусідка сказала Ірмі, що заходили. Обоє - Ірма і Олег - питали нашої думки і поради. Я сказала, що це може бути або встановлення "жучків", або підкидання незаконних предметів, і порадила плюнути на гроші, які вже заплачені до кінця місяця, і з’їхати негайно з цієї квартири.

Після цього ми знову пішли грітися до Будинку профспілок. Аж раптом, була десь без чогось четверта, комендант Майдану Андрій Парубій повідомив Андрію Павловському, що у підземному переході під Майданом сталася бійка, її учасники розбили скло у фастфуді "Смачна картопля", і власник має претензії до майданівців.

Йдемо туди, з’ясовуємо ситуацію. Виявляється, майданівці ні до чого, бійку затіяли двоє хлопців, які працюють у цьому підземному переході продавцями в кіоску квітів. Охорона "підземки" каже, що ці двоє майже щоночі напиваються і бешкетують, а з їхнім роботодавцем не вдається зв’язатись. Цього разу вони причепилися до киян старшого віку, які поверталися з корпоративу. Були трохи під хмільком, але цілком адекватні, тому охорона Майдану пустила їх у перехід попити каву. Там до них причепилися ці "квіткарі" і влаштували бійку. Охоронці її розняли і провели киян на безпечну відстань, а "квіткарів" затримали.
Один з них був абсолютно неадекватний - схоже, там був не лише алкоголь. З худорлявим хлопчиною не могли впоратись кілька здорових охоронців. Його не били, не робили йому ніякої шкоди - лише міцно тримали, не даючи бешкетувати. Коли я його знімала, охоронці при цьому міцно тримали його за руки і верхню частину тулуба - він підстрибнув і спробував ногами розбити мені камеру. Йому скрутили руки спеціальним м’яким дротом - він його порвав.

У цей час у фастфуді за побитими дверима гірко плакала дівчина-працівниця. Вона працює у "Смачній картоплі" лише четвертий день - і злякалась, що тепер господар її звільнить...

Врешті-решт бешкетника якось заспокоїли і посадили на стілець. Він трохи посидів на ньому, а потім знову почав кидатись на охорону. Його поклали на землю і тримали хвилин п’ять. Потім його товариш, який до цього ховався від охорони, закрившись у своєму скляному кіоску, вийшов і почав його обіймати і заспокоювати.

Весь цей час очікували міліцію, яка вперто не хотіла їхати на Майдан. Охоронці розповіли, що таких неадекватів вони здають ментам, але оскільки Майдан - територія, вільна від міліції, передача затриманих з рук на руки відбувається за периметром.
Закінчилося тим, що міліція таки приїхала, склала протокол, але неадекватного хлопця не затримала. Напишуть тепер, мабуть, що євромайданівці знову побилися між собою...

Обговорювали з паном Андрієм Павловським різні останні події. Обоє дійшли висновку, що відбувається гра нервів, і переможе той, у кого вони виявляться міцнішими.

Тут кожен може приміряти на себе суддівську мантіюСтіна для різної наочної агітації проти ЯнуковичаНічний пінг-понг

ВВшники на БанковійКордон на ІнститутськійУ прес-центрі в Будинку профспілокНа екрані біля КМДА демонструють майданівські фотоРозвіртуалізація з давнім френдомІрма Крат і Олег ВеремієнкоСМСки, які хазяйка прислала ІрміІноземні журналісти працюють всю ніч у прес-центрі

Зловили неадеквата, який вчинив бійку з перехожими і розбив скло у фастфудіДругий ініціатор бійки спочатку заховався у скляному кіоску і не хотів виходити

В’яжуть руки м’яким дротомУ кіоску квітів, де працюють хлопці, перед бійкою була "вечеря"Другий хлопець, побачивши, що не битимуть, вийшов з кіоска і просить, щоб йому дозволили заспокоїти першого.Перший тим часом бешкетує. Довелося покласти на підлогу

Охоронці барикади відкривають проїзд для мікроавтобуса
Tags: павловський, євромайдан
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 123 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →