Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Прощання з Алєксієм?Підготувала для вас маленький ексклюзивчик: про те, як патріарх РПЦ Алєксій ІІ (Рідігер) прибув сьогодні до Києво-Печерської лаври і як його зустрічали (прихильники і не тільки :))


О 9:15 ранку біля Лаври вже зібралися вірні УПЦ МП. Їх було не дуже багато, і міліція відтіснила їх по обидва боки від проходу. Всі вони мріяли отримати від Алєксія благословення і час від часу сварилися з цього приводу з мєнтами, але не дуже бурхливо, і намагалися "вислизнути з оточення" і підійти поближче, а міліція повертала їх назад.


Журналістів майже не було, крім оцих двох негідників з прес-служби РПЦ. Вони спочатку брехали мені, що не знають, що тут відбувається, і що Алєксія не буде, а потім не дуже ввічливо запитали, чи є в мене акредитація і навіть спробували прогнати. Моя акредитація - це мій український паспорт, а ви в гостях, і поводьтеся відповідно.
До серйозного конфлікту не дійшло - приїхав митрополит Володимир (Сабодан), і жінки кинулися навперейми з проханням про благословення, ледь його не затоптали.

Міліція і охорона заметушились, не наважуючись застосувати проти них силу, і врешті-решт митрополита провели.В очікуванні Алєксія слухала розмови лаврських "кумушок".
- А Вселенский Патриарх уже уехал? А что он сказал - нас примут во вселенскую Церковь?
- Он не вселенский, он присвоил себе этот титул, он только Константинопольский. С тех пор, как Константинополь пал, главный патриарх в Москве!

Нарешті приїхав "главный патриарх". Вигляд мав більш ніж стурбований, але тримався, враховуючи його ситуацію - половина парафій може втекти, це вам не жарти! - ще добре.


Зверніть увагу на прикольний обман зору на цій фотці: правою рукою він хреститься, а у лівій ніби тримає ножа білим лезом донизу :)) (Це добре видно, якщо збільшити)


Благословення, більше схоже на сумний прощальний жест

Коли Алєксій пройшов до Лаври (під час проходу не дуже багатоголосий хор співав йому "Многая лета"), мєнти зняли оцеплення, і натовп вірян рвонув до храму за ним. Вулиця майже спорожніла, і представники Православного Братства Святого Апостола Андрія Первозванного розгорнули свій маленький пікет під гаслами: "1448 - Іона, 1992 - Алєксій ІІ - розкольники Вселенського і Українського Православ’я", "Україна - канонічна територія Вселенського Патріарха. Правда!", "Вітаємо! 560-річчя самопроголошення автокефалії Московської церкви", "Лавра наша, Москва - ваша!" та інші.

Учасники пікету, переважно немолоді жіночки, привітно посміхалися до перехожих, вітали їх з днем святого рівноапостольного князя Володимира і бажали здоров’я. Як не дивно, перехожі (а це в основному були прихожани УПЦ МП) посміхалися і дякували. Написи на плакатах читали, але реагували на них зовсім мирно - мабуть, не розуміли, що там написано :).


Одна-дві суперечки пройшли відносно спокійно, лише в кінці (на жаль, я цього не застала, мала бігти) якийсь чолов’яга вихопив з рук у пікетувальників плаката і хотів вирвати іншого. Міліція не втрутилася, і учасники пікету самі відтіснили його подалі.


Набравшись сміливості, жінки почали вітатися "Слава Україні!". У відповідь люди посміхалися, притакували, кілька разів навіть відповіли "Героям Слава!", і тільки раз мужик з виглядом лузера бовкнув: "Нехай згине Україна".

Роблю висновок: серед прихожан УПЦ МП немало патріотично налаштованих людей, але їм заморочили голову, що всі інші церкви - "безблагодатні" і ходити туди не можна. Вселенський Патріарх, що є для більшості з них авторитетом, здатен покласти край цій колізії і об’єднати українське православ’я. Подивимось...
Tags: упц мп, християнство, церква
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 34 comments