Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Звернення КВП до Штабу спротиву з приводу заборони збирати кошти на Майдані

Офіційне звернення Комітету визволення політв’язнів до Центрального штабу національного спротиву

Друзі! Побратими! Революціонери! Патріоти!

kvp1

Комітет Визволення політв’язнів був створений три роки дому саме для захисту політрепресованих усіма можливими способами: збиранням коштів для підтримки ув’язнених, протестними акціями, залученням ЗМІ, народних депутатів, омбудсмена до підтримки в’язнів та недопущення суддівського свавілля і порушення їхніх прав у неволі, інші методи.

Ми збираємо гроші на картковий рахунок, а також наші волонтери зі скриньками збирають пожертвування на громадських заходах.

На нашому офіційному сайті і на організаційній сторінці facebook ми постійно звітуємо про кількість зібраних грошей та називаємо імена жертводавців (якщо вони не проти цього) та тих, для кого і скільки ми передали коштів.

Також на зборах КВП ми приймаємо рішення, кому і в якому розмірі надати допомогу. Намагаємось робити це почергово або в разі такої потреби й позачергово кожному з політв’язнів.

На сьогодні до 21 політв’язня, які караються за «Українську Справу» хто рік, а хто вже й два і більше, додалися ще 14 заарештованих та скалічених «Беркутом» саме за Майдан. Кожен день ми збирали кошти в наметовому містечку та звітували, кому і скільки було передано на допомогу. З 14 новітніх політв`язнів нам вже вдалося вийти на перевірені контакти 7 людей (їхніх родичів або близьких) і надати їм фінансову допомогу. Наше звітування можна подивитися в розділі «Звіти» на сайті КВП: http://kvp.in.ua/

kvp2

Вчора, 6 грудня сталася прикра ситуація: Комітету визволення політв`язнів Штаб офіційно заборонив збирати пожертвування на Майдані Незалежності. Друзі, мусімо наголосити, що громадське об`єднання націлене безпосередньо на цю роботу, і припинення збору коштів вдарить передусім по 35 в’язнях, які залишаться без фінансової підтримки.

Хочемо також наголосити, що народ жертвує в нашу скриньку саме для тих, хто сидить у в’язниці, а не абстрактно «на Майдан», тому ми не відбираємо фінансової підтримки у Майдану. Наше завдання цільове.

Дане рішення Штабу дійсно може відчутно вдарити по ув’язнених передусім тому, що переважна більшість з них є звичайними малозабезпеченими українцями. Тобто, утримання полів’язня лягає на плечі родини. З досвіду знаємо, що будь-яка родина навіть середніх статків дуже швидко виснажується матеріально, маючи на утриманні в’язня, тому наша невелика допомога не є зайвою для жодного з них. Також фінансова підтримка політв`язнів є вагомою складовою Української Справи.

Отже, ми активісти та координатори КВП, стурбовані тим, що саме викликало таку недовіру до нас? До того ж, виникає питання, чи означає це що КВП не зможе надалі збирати пожертви на заходах Об’єднаної Опозиції (звісно це питання знімається, якщо революція переможе, й усі політичні вийдуть на свободу)?

Звертаємося до Вас як громада патріотів-волонтерів, яким небайдужа доля кожного «майданівця»: оскільки хвиля арештів набирає обертів, і кожний присутній сьогодні на Майдані є потенціальним політв`язнем завтра, офіційно дозволити збирати кошти на політрепресованих та постраждалих від дій силових структур під час громадських протестів.

Зі свого боку гарантуємо щоденний звіт по зібраних коштах, який може відбуватися наступним чином:

кожного вечора скринька приноситься до штабу, і в присутності представників громадських організацій гроші перераховуються, та їхня кількість фіксується. В цей же вечір звіт оприлюднюється на сайті КВП та сайті Штабу. Рішення, яким політв’язням та яку суму передавати, буде прийматися спільно або в цей же день, або на окремих зборах, спеціально для цього призначених, але не пізніше 3 днів, оскільки часто буває, що люди потребують негайної допомоги.

Сподіваємося на ваше зважене та справедливе рішення щодо нашого звернення.

Слава Україні!
Tags: комітет визволення політв’язнів, євромайдан
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments