Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Ну, от і сталося! Початок революції (ФОТО, ВІДЕО)Народ! Це повстання, і це прекрасно.
Людей на Майдані - більше, ніж у Помаранчеву. Захоплено Київську адміністрацію і будинок профспілок. Лідери опозиції нарешті дали людям більш-менш чіткий план дій. По суті, він являє собою мирне захоплення влади у державі шляхом загальнонаціонального страйку.

Вже пролилася кров і летіли шумові гранати - на Банковій штурмували Адміністрацію Президента. І опозиція, і ЗМІ назвали цих людей провокаторами. Я так не вважаю, бо поки будь-яка установа не захоплена, ті, хто її штурмує - провокатори, а коли захоплять, то вони герої :)

Сутички на Банковій знімав наш кореспондент:Іншому нашому кореспонденту, Дмитрові Прихну, "Беркути" розбили голову на розі Інстититутської і Банкової. Дмитро йшов з великим бейджем "Преса" на грудях і потрапив під зачистку. Телефонував мені зі "Швидкої", у нього струс мозку. Готуємо звернення з цього приводу.

Під час сутичок біля адміністрації президента кілька поранених і медики, які намагалися надати їм допомогу, закрилися у спілці письменників, що на Банковій. Туди увірвався "Беркут", все розтрощив, всіх побив, включно з письменниками.

Розказую, де була і що бачила. Спочатку була на Володимирській, з насолодою спостерігала автівки, з яких стирчали руки з прапорцями, слухала бібікання і вітання слава Україні, на яке практично всі перехожі відповідали "Героям слава!"

Потім пройшлася в колоні Хрещатиком. Бачила, як Тетяна Чорновіл і кілька "невідомих патріотів" розбили скло у дверях міської адміністрації. Хлопці, крім кількох, одразу втекли і змішалися з натовпом, Тетяна, стоячи в дверях, давала інтерв’ю і сперечалася з мирно налаштованими жіночками з мітингу, які обзивали її провокаторшею.

Перше, що я побачила на Майдані, була захоплена активістами Йолка. Вгорі на ній майоріли прапори усіх політсил, низ був прикрашений плакатами, зокрема, з портретом Путіна і підписом "Щасливої дороги на йух".

Звісно, я одразу ж захотіла познімати з йолки Майдан. Охорона, виходячи з кращих міркувань - зокрема, з турботи про мою безпеку, мене туди не пропускала. Але, звісно, врешті-решт я була вгорі. Зняла звідти колосальну кількість фото і відео, ще й на радощах записала крихітне відеозвернення :)Практично весь мітинг я просиділа на Йолці, розрядила і фото, і відеокамеру, тому змушена була йти додому, і вже в дорозі почула про сутички на Банковій.

Те, що побачила - було настільки круто! Це справжнє повстання - нарешті, те саме, якого нам так не вистачало.
Яка щирість, які прекрасні обличчя. З Йолки я злазила, коли Руслана співала гімн. Це було сильне переживання - там нагорі страшний вітер, я змерзла так, що рук не відчувала, спускалася вниз з цієї Йолки і теж співала гімн разом з усіма...


Вид згори починається на 2:15

Крім лідерів опозиції, виступав владика Любомир Гузар (він відкривав віче), голова кримсько-татарського Меджлісу, студентські активісти - а також віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич і лідер опозиційної польської партії "Закон і справедливість" Ярослав Качиньський. Європарламентарій сказав три речі:
- весь світ засуджує силовий розгін студентів і винні мають бути покарані,
- незважаючи на те, що Янукович не підписав угоду про євроінтеграцію, двері Європи для України залишаються відчиненими;
- Польща відстоюватиме інтереси України довічно.

А зараз ще трохи емоцій. Яке це щастя, коли жирні хами, які думають, що вони хазяї, яким все дозволено, отримують - вже навіть не ляпаса, а добрячий заряд у табло.
За все, що вони наробили за ці роки. За Харківські угоди. За податковий кодекс. За Мовний майдан. За наших політв’язнів. За два обшуки у мене - я нічого не забула. За всі ті суди над різними людьми, на які я ходила, як на роботу, і вислуховувала роками ті самі формулювання з юриспруденції сталінських часів: "з особливою зухвалістю й цинізмом, з мотивів явної неповаги до суспільства, з метою реалізації свого заздалегідь підготовленого злочинного умислу" і т.ін.

Отримуйте тепер, покидьки, за свою неповагу і цинізм. Отримуйте за те, що брехали у вічі, навіть не намагаючись зробити так, щоб брехня виглядала правдоподібною. Отримуйте, жирна хамота.
Хочу вірити, що це тільки початок.


Люди ідуть на мітинг

На будках, що біля СБУ - наліпки УНА-УНСО


ВолодимирськаЙде в Європу"Віче у парку Шевченка" виявилося військовою хитрістю. Колона вже на Хрещатику.

Тетяна Чорновіл та інші активісти розбили скло у КМДА

КВП збирає кошти для політв’язнів"Окупована" Йолка

Я на Йолці. Фото Михайла Загорського

Виступають гості-поляки

Фото Михайла ЗагорськогоВиступає Юрій ЛуценкоВиступає Віталій КличкоВиступає Олег ТягнибокНа Михайлівській
Tags: євромайдан
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 15 comments