Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Євромайдан 24.11.2013. Сотня тисяч людей. День, вечір, ніч (багато фото і відео)

IMG_5872

Дорогі друзі, зараз нарешті викладу довжелезний фото- і відеозвіт з Євромайдану 24-го і ночі на 25-е. За можливий сумбур і помилки вибачте, четверту добу майже не сплю - вдень і ввечері і вночі теж відбуваються події, і колись ще треба робити оці звіти.

Перш за все, беру свої слова назад. Я думала, що через "якусь там" євроінтеграцію народ наш не підніметься, не вийде. А він піднявся, ще й як! Ви, певно, вже бачили моє сьогоднішнє (вже вчорашнє) відео - хода від початку до кінця на Хрещатику.От і рахуйте, скільки було людей, якщо широчезним Хрещатиком колона йшла більше години! Спеціально зняла це відео, щоб, по-перше, не брехали поганці про 5 або 22 тисячі, по-друге, щоб кожен, хто там був, міг знайти себе.
Я стільки людей разом не бачила, мабуть, з часів Майдану - як і всі ми.

IMG_5410

Звісно, проплачені були, і немало, бо дуже багато було партійних прапорів та іншої символіки. (ВО "Свобода" не рахується, вона найманих "майданарбайтерів" ніколи не використовувала, а от решта політсил зазвичай цим грішать). Я так думаю, що звичайна щира людина, яка вийшла на цю акцію, щоб трошки приборкати хамів, матиме на собі державну або "євроінтеграційну" символіку, але не партійну. Крім того, наявність "майданарбайтерів" стала помітна на Європейській площі, коли ще до закінчення "офіційної частини" мітингу вони почали потроху згортати прапори і вшиватися.
Але ж чесних, щирих, непроплачених було ого-го! Коли я стояла на ліхтарі, в середньому кожні 30 секунд хтось зі мною вітався. Як ви розумієте, що якщо учасник акції знає мене в обличчя, то він непроплачений :)

unnamed
Фото Володимира Щербини

Так ось, люди піднялися і вийшли - вперше за 9 років. Що цікаво - з тієї ж причини, що у 2004-му: до печінок дістало хамство. Переважна більшість народу хоче до Європи, а хами взяли хабаря у Путіна і вирішили інакше. Причому ж, вони могли зробити це тонше: просто не виконати достатню кількість умов Євросоюзу, щоб змусити європейців нам відмовити. Не так вже й багато людей зрозуміли б, що то насправді не Європа була ініціатором відмови.
Але ж хами є хами. Вирішили, що все їм зійде з рук. Тепер може не зійти. (А може знову зійти, бо в протестному русі серйозні проблеми - конфлікт між політиками й активістами, але про нього пізніше).

IMG_5735

А ще дуже цікаво, що люди вийшли на вулиці через того самого Зека, що й у 2004-му. "У цих новий король. У тих новий Мехмет. А в нас біда та сама і та сама" (с) Ліна Костенко. Пора вже ту біду гнати поганим віником.

Скільки сьогодні було радісних облич, скільки креативу! Немає сил і часу щось писати, побачите на фото і відео.

Коротко про те, що казали промовці на Європейській площі.

Юрій Луценко сказав, що дуже хвилюється - "давно ми вже не збиралися такими Майданами". Казав, що Янукович має піти, уряд Азарова має бути заблокований, угода у Вільнюсі має бути підписана.

Замість Віталія Кличка, якого, як виявилось, по-хамськи не впускали в країну, виступила його колега по партії Ірина Геращенко, яка озвучила вимоги протестної акції: уряд Азарова у відставку, Тимошенко має бути помилувана, а угода про асоціацію з ЄС підписана.

Виступали журналісти Вікторія Сюмар, Мустафа Найєм, Віталій Портніков, Сергій Рахманін, письменниця Ірена Карпа.

IMG_5753

Мустафа Найєм сказав, що його як журналіста часто питають, за кого голосувати. Тепер він знає відповідь на це питання: за ту силу, яка єдина за 9 років зуміла зібрати стільки людей і здобути таку підтримку. Ця сила - наш рух до Європейського союзу.

"Не буває Європи з обличчям Януковича", - ефектно сказав Віталій Портніков. "Європа - це не гроші і не кредити, це ваші права". Ще сказав, що Україна не має мовних і культурних кордонів. "Є лише один кордон - між тим, хто намагається будувати країну, і тими, хто її обкрадає". Віталій Портніков закликав створити спільну платформу - Європейський Рух (я б назвала "Європейський Фронт - О.Б.) і приєднатися до неї всім політичним партіям.

IMG_5808

Лідери ВО "Свобода" Олег Тягнибок: "Ця Європейська площа - це наша відповідь, всієї української нації: ми нація європейська, і не московським прихвосням позбавляти нас нашого майбутнього - ми, українці, частина великої європейської родини. Це відповідь Путіну, що він не зможе нас зламати, нав’язати нам "русскій мір" і тримати тут свою кишенькову владу. І це відповідь бандитському режиму, перед яким ми ставимо політичні вимоги: імпічмент президента, відставка ганебного й зухвалого уряду Азарова". Після цього Олег Тягнибок представив свого побратима, кандидата у нардепи від об’єднаної опозиції по 223-му округу Юрія Левченка, який теж сказав кілька слів.

Письменниця Ірена Карпа процитувала слова Бісмарка: "Жоден договір з Росією не вартий паперу, на якому він написаний".

IMG_5847

Співачка Руслана сказала, що багато років лише тим і займалася, що переконувала європейців в тому, що Україна це Європа. І зараз їй ніби соромно: виходить, ми самі не знаємо, куди ми хочемо. А тепер вона може показати європейцям цей Європейський Майдан.

IMG_5858

Арсеній Яценюк був одним з найсильніших промовців. "Тут, на Майдані, - сказав він, - твориться історія. Кожен бореться не тільки за свою гідність і своє майбутнє, а за гідність своєї держави. Це Європейська рада в Європейській Україні, яка повинна закінчитися тим, що Україна повернеться до свого історичного коріння, до нашої спільної об’єднаної Європи. Вони думали - Янукович, його уряд і ця так звана Партія регіонів - що українці байдужі, що нам однаково. Великий Шевченко писав: "Та не однаково мені, як Україну злії люде присплять...". І ми не дамо можливості приспати нашу українську державу, а потім "окраденою збудити". Ми збудились, ми піднялись захищати наше майбутнє. Йде багато розмов про те, що це начебто вибір між Сходом і Заходом, чи йти нам до Росії чи до Європи. Насправді це вибір між минулим і майбутнім".
Арсеній Яценюк, як і попередні промовці, озвучив вимоги акції протесту:
- президент Янукович повинен полетіти у Вільнюс і виконати волю народу України та українського закону - підписати угоду від імені українського народу.
- президент Янукович зобов’язаний відправити у відставку антиукраїнський і антидержавний уряд Азарова.
- Ми вимагаємо від цього так званого уряду і президента скасувати своє рішення про зупинку євроінтеграції.
- ми передаємо європейцям наше прохання і бажання, щоб Європа залишила відкритими двері для Української держави. Ми розпочали збір підписів: "Прийміть Україну! Ми на це заслуговуємо".
- ми звертаємося до наших європейських партнерів з проханням відкрити кордони для українців.

"Ця угода, - сказав Яценюк, - по суті протирічить усьому, що є в голові і в душі Януковича, Азарова і всіх інших. Вони щиро ненавидять Україну. І якщо ця угода буде підписана, її буде виконувати новий президент і новий парламент, який буде представляти вашу волю. Януковичу імпічмент! Азарова у відставку! Україну - в Європейський Союз! Слава Україні!".

IMG_5886

Олександр Турчинов зачитав резолюцію Народного віча:

"Ми – громадяни, що зібралися на Віче на Європейській площі у Києві, керуючись положеннями статті 5 Конституції України, відповідно до якої єдиним джерелом влади в Україні є народ, – ухвалили наступні рішення:

1. Вимагати відставки уряду Миколи Азарова за зраду національних інтересів та ухвалення рішення про відмову від курсу на європейську інтеграцію.

2. Вимагати проведення 27 листопада 2013 року позачергової сесії Верховної Ради України, на якій терміново розглянути та ухвалити всі необхідні євроінтеграційні закони, у тому числі про лікування засуджених за кордоном та про прокуратуру. Відповідне звернення трьох фракцій і необхідні підписи вже передані до Верховної Ради.

У разі неспроможності Верховної Ради ухвалити необхідні закони, відмови парламентської більшості голосувати за них, домагатися розпуску парламенту та проведення позачергових виборів народних депутатів України.

3. Вимагати від президента України Віктора Януковича негайно скасувати рішення уряду Азарова, припинити політичні репресії, звільнити Юлію Тимошенко, відновити курс на європейську інтеграцію та підписати Угоду про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом на вільнюському саміті «Східного партнерства».У разі відмови Президента виконати свої конституційні обов’язки та непідписання Угоди, домагатися імпічменту президенту Януковичу за державну зраду, зрив підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом та закликати всі демократичні країни світу негайно застосувати персональні санкції проти Януковича та представників його корумпованого режиму.

4. Звернутися до керівників Європейського Союзу, голів держав та урядів усіх 28 країн його членів із закликом не закривати двері Україні в Європу, створити умови для підписання Угоди про Асоціацію після зміни влади в країні.

5. Забезпечити координацію дій опозиції, громадськості та всіх українських проєвропейських сил.

Провести мобілізацію всіх партій, громадських організацій та громадян, які виступають за європейську інтеграцію України, для проведення акцій протесту до нашої перемоги".


ПЕРШИЙ БЛОК ФОТО (ДЕНЬ):

IMG_5355

IMG_5364

IMG_5366

IMG_5376

IMG_5382

IMG_5399

IMG_5404

IMG_5416

IMG_5428

Лідери опозиції


IMG_5435

IMG_5444

IMG_5448

IMG_5454

IMG_5460

IMG_5463

IMG_5481

IMG_5490

IMG_5492

IMG_5506

IMG_5509

IMG_5518

IMG_5522

IMG_5529

IMG_5546

IMG_5563

IMG_5568

IMG_5586

IMG_5597

IMG_5601

IMG_5617

IMG_5619

IMG_5623

IMG_5631

IMG_5640

Подарунок, переданий просто вгору, на ліхтар :)


IMG_5657

IMG_5660

Моя камера знімає :)

IMG_5672

IMG_5673

IMG_5675

IMG_5677

IMG_5684

IMG_5688

IMG_5692

IMG_5698

IMG_5707

IMG_5712

IMG_5717

IMG_5720

IMG_5728

IMG_5735

IMG_5743

IMG_5759

IMG_5762

IMG_5767

IMG_5785

На схилі Маріїнського парку повно людей

IMG_5817

Активісти КВП на Європейській

IMG_5836

IMG_5842

І собі організувала фото на згадку :)

IMG_5852

IMG_5862

IMG_5867

IMG_5881

IMG_5882

IMG_5894

IMG_5899

IMG_5901

IMG_5903


Після завершення "офіційної частини" на Європейській в організаторів ніби виникла думка пройтися по Грушевського повз Кабмін, зазирнути на Банкову і повернутися назад на Європейську площу. Закінчилося це блокуванням Кабміну і сутичками з "тітушками" і "Беркутом".

Я, на жаль, цього всього не бачила і не відзняла. Бо повністю розрядила всю техніку під час ходи і мітингу і пішла додому підзаряджатися. Мені постійно телефонував з місця подій свободівець пан Велеслав і повідомляв про те, що відбувається. З його та інших очевидців слів - "тітушки" стояли у лаві перед "беркутами", їм трохи наваляли, після цього "космонавти" заховали їх за спини і почали застосовувати спецзасоби. Димом від шашок і смородом від газових балончиків затягнуло всю Грушевського. Літали петарди і "зброя пролетаріата" - виламана кимось з мостової перед Кабміном плитка. Врешті-решт люди частково обійшли, частково відтіснили "Беркут" (який, до речі, був у протигазах) і ще раз вломили "тітушкам".
Також сутички відбувалися й на Банковій, так "космонавти" дуже жорстко траванули людей газом.

IMG_5995

Для якісних фото затемно :(

Відбулася ще одна непересічна подія: свободівець Юрій Левченко власноруч підняв на флагшток біля Кабміну європейський і червоно-чорний прапори. Приблизно у цей самий час, зусиллями громадських активістів, державний, червоно-чорний і європейський прапори з’явилися високо вгорі над Майданом - на стелі Незалежності.Коли десь о пів на шосту я з’явилася біля Кабміну, всі сутички вже закінчилися, люди потроху розходились, бо, як пояснив Юрій Левченко, оргкомітет прийняв рішення всіма силами тримати Майдан на Європейській площі, де в цей час встановлювали намети. До Кабміну мають повернутися зранку, о 8-ій.Там же, біля Кабміну, хлопці з "Патріоту України" провели свою акцію: спалили прапор ЛГБТ, відібраний вдень під час ходи. Після цього я взяла у них коротенький коментар. Хлопці сказали, що це означає "В Європу не через ж..." і у відповідь на моє питання запевнили, що така нетолерантна акція євроінтеграції не зашкодить, в Європі все зрозуміють.
Щоправда, хлопців зрозуміли не всі. Дехто навіть скандував, що це провокація. Хлопці відповідали, що провокація - ходити з такими прапорами на мітинги, і в чомусь таки мали рацію :)

IMG_6047

З-під Кабміну я повернулася на Європейську. Там вже стояли 24 великі намети, на кожному з яких було написано, що це приймальня нардепа від опозиції. Співав гурт "Гайдамаки". Молодь відривалася як могла, було класно і весело.
Особливо спільне враження - коли хлопці заспівали пісню Василя (Живосила) Лютого "Меч Арея" у власному аранжуванні. Це була справді круть. І взагалі мені "Гайдамаки" подобаються. Вони веселі і не жалісливі :)ДРУГИЙ БЛОК ФОТО (ВЕЧІР):

IMG_5906

Порожня сцена на Михайлівській площі, куди вдень звезли повно бюджетників і "тітушків"

IMG_5907

...і повно туалетів для них

IMG_5911

IMG_5917

На Європейській площі триває мітинг

IMG_5921

Біля стадіону "Динамо" щось влаштовується

IMG_5922

Свободівці встановили біля Кабміну три агітаційні намети, але згодом перенесли їх на Європейську площу


IMG_5925

IMG_5936

Активісти "Патріоту України" спалюють прапор ЛГБТ

IMG_5937

IMG_5952

IMG_5958

IMG_5978

IMG_5986

IMG_5993

IMG_5999

Оця "зброя пролетаріата" сьогодні літала

IMG_6001

IMG_6002

"Беркут" біля Кабміну

IMG_6004

IMG_6005

IMG_6008

IMG_6012

IMG_6021

На Європейській співає гурт "Гайдамаки"

IMG_6036

IMG_6040

IMG_6045

IMG_6058

IMG_6065

IMG_6071

IMG_6081

IMG_6085

IMG_6091

IMG_6093

IMG_6104

Європейський, червоно-чорний і державний прапори на монументі Незалежності


Далі я пішла додому працювати зі своїми фото і відео, і працювала до ночі - поки у Фейсбук не почали з’являтися заклики, що Майдан на Європейській розганяють і всім треба бігти туди...

Десь о пів на першу ночі я знову на Європейській. В голосах організаторів - панічні нотки, бо в наметовому містечку залишилося не більше кількох сотень людей, і якийсь час тому "Беркут" вже атакував їх, намагаючись витіснити з проїжджої частини. А таку було відбито, але у бійці коменданту наметового містечка Андрію Парубію зламали пальці. Перед цим була серйозна бійка з "Беркутом" на Майдані. Туди за півтори хвилини добігли нардепи Андрій Парубій і Леся Оробець, атаку теж було відбито.

Також на Європейській я стала свідком міні-сутички - міліціянти (не "космонавти", а звичайні), спробували зайти на територію Євромайдану, але свободівці їх відтіснили. При цьому один мєнт застосував газовий балончик, ми всі нанюхались. Після цього ментам довелося тікати.Арсеній Яценюк розповів, що приходив судовий виконавець, який повідомив рішення суду про заборону мітингів і встановлення наметів. Але це рішення є незаконним, оскільки тут не мітинг, а зустріч з народними депутатами, а намети є їхніми громадськими приймальнями. Закликав достояти до ранку, зранку пікетувати Кабмін і о шостій вечора знову повернутися на Європейську.

Політики щосили закликали громадських активістів з Майдану переміщатися на Європейську площу. "Ми не можемо тримати 25 майданів по всьому Києву, ми не можемо розпорошувати сили". Більшість активістів дослухались до їхнього заклику і перейшли з Майдану на Європейську. Решта категорично не захотіли мати щось спільне з політиками. Хтось навіть сказав, що політики ведуть свою хитру гру - домовились з владою, щоб прибрати Майдан з Майдану... Активісти, що залишилися на Майдані, розуміють, що їх замало, щоб протистояти серйозній агресії і цілком готові стати жертвами "беркутів" або "тітушок".
Леся Оробець назвала ці "два майдани" трагедією, закликала всіх терміново йти на Європейську. Я погоджуюсь, розпорошувати зараз сили - це самогубство. Але при цьому чудово розумію тих активістів з Майдану, які не довіряють політикам, бо вважають, що ті знову підуть на компроміси з владою і про щось з нею домовляться.

Навіть може бути, що так і станеться. Але все одно треба всім бути разом. Спільний ворог об’єднує. Будемо з’ясовувати стосунки між собою, коли його не буде.

ТРЕТІЙ БЛОК ФОТО (НІЧ):

IMG_6113

Андрій Іллєнко демонструє ментам своє депутатське посвідчення

IMG_6115

IMG_6116

Міліціянт з балончиком сам нанюхався власного газу

IMG_6119

IMG_6122

Автобуси - казали, що з "Беркутом"

IMG_6127

IMG_6128

IMG_6133

IMG_6137

IMG_6139

Одарченко і Яценюк

IMG_6140

IMG_6145

IMG_6147

IMG_6151

Андрій Павловський

IMG_6158

IMG_6159

IMG_6163

IMG_6176

Коли Леся Оробець казала про "два майдани", в очах у неї стояли сльози

А це - фото з "безполітичного" Майдану, де станом на першу ночі залишалося десь 150 людей:

IMG_6180

IMG_6181

IMG_6185

IMG_6186

IMG_6187

IMG_6188

IMG_6196

IMG_6197

IMG_6198


Зараз закінчу репортаж і піду знову на Майдани. А наостанок процитую золоті слова радянського маршала Шапошнікова, який був начальником Генштабу за сталінських часів:
"Длительное пребывание призванных резервистов под знаменами без перспектив войны может сказаться отрицательно на их моральном состоянии: вместо повышения боевой готовности последует ее понижение... Одним словом, как бы ни хотело командование, а тем более дипломатия, но с объявлением мобилизации по чисто военным причинам пушки могут начать стрелять сами. Таким образом, нужно считать сомнительным предположение о возможности в современных условиях войны длительного пребывания мобилизованных армий в состоянии военного покоя без перехода к активным действиям".

Я думаю, усі зрозуміли, що це не лише військових стосується. Якщо протести будуть іти по наростаючій, на якомусь етапі менти припинять виконувати вказівки керівництва. Якщо піде на спад - менти і влада не будуть боятися, все рознесуть і всіх пересаджають.

Сьогоднішній день у цьому плані має бути вирішальним - в той або в інший бік хитнуться терези. Хто може - будьте там, де у ці дні належить бути.
Tags: євромайдан
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 69 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →