Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Вселенський Патріарх Варфоломій у Києві: як це було і що з цього буде


Взагалі-то, я не планувала йти «на Патріарха», а збиралася у зовсім інше місце. Але маю нещастя жити у самому центрі. І виявилося, що з предметом видовженої форми, схожим на «Калашников», далі порогу у цю суботу й неділю не вийдеш. І пофіг, що він «несправжній». І пофіг, що в мене прописка у цьому будинку. Дістатися до метро неможливо. І таксі викликати, щоб доїхати до метро на ньому:), теж неможливо, бо всі під’їзди до моєї оселі перекриті :)
Якби дуже хотіла вибратися - вибралася б. Але сьогодні була альтернатива. Менш приваблива, бо дуже не люблю «нестихійні» натовпи, пересування яких обмежено металевими секціями огорожі і людьми у формі. Але цікава. І пішла я на "свято 1020-річчя Хрещення Русі".

Промови нашого Президента, як і релігійні промови, як правило, чіткістю не відзначаються. Але тут Ющенко сказав гранично зрозуміло: «Ваша Всесвятосте, ласкаво просимо додому - ласкаво просимо в Україну». І ще він сказав: «Я вірю у те, що будь-які поділи українських віруючих – недовговічні. Я вірю у те, що як Божий дар, як історична правда та справедливість, в Україні постане Національна Помісна Церква. Я вірю і прошу, Ваша Всесвятосте, Вашого благословення».
Тобто Ющенко прямим текстом попросив Вселенського Патріарха Варфоломія І прийняти під свою юрисдикцію всю православну Україну.


Схоже, що Варфоломій не від того. Інакше, по-перше, навіщо він приїхав до України? (Вселенські Патріархи не були в Україні з XVII століття). По-друге, на Софійській площі він сказав таке: Українська церква є дочірньою церквою Константинополя, яка «сім століть належала до канонічної юрисдикції Вселенського Патріархату, тобто від часу хрещення Великим Київським Князем (988 рік) до анексії її Російською державою за Петра І (1687)... Після анексування України Росією і під тиском Петра І, Вселенський Патріарх Діонісій IV розсудив, що за тогочасних обставин стало необхідним церковне підпорядкування Української Церкви Московському Патріархату (1687), щоб не примножувати бід побожного українського народу і щоб він був під православним політичним проводом – хоча Українська ієрархія сильно і одностайно противилася цьому рішенню, рішенню, що дорівнювало нанесенню явної шкоди канонічним правам Церкви-Матері».
А привітався, до речі, по-українськи: "Слава Ісусу Христу!".Зверніть увагу на двічі вимовлене Патріархом слово «анексія». Напрошується логічний висновок - що, оскільки Україна більше не анексована Росією, то…

На Михайлівській Вселенський Патріарх відслужив панахиду за жертвами Голодомору. Цікаво, що при тому були Ющенко з дружиною, Яценюк, Балога, Богатирьова і Огризко, а Тимошенко не було. З динаміків лунала багатозначна формула: "Україна пам’ятає - світ визнає".

Свічки пам’яті жертвам Голодомору від Вселенського Патріарха і Президента України


Людей на Михайлівській і Софіїівській зібралося кілька тисяч. Але ситуації, про яку кажуть "ніде яблуку впасти", не було. Безпрецедентні заходи з охорони і безпеки народ відлякують :)Тих, у кого не було запрошення, навіть дуже шанованих людей, у "сектори" на площі не пропустили


Ввечері Варфоломій І подарував Україні ікону святого Андрія та мозаїку із зображенням Доброго Пастиря і отримав від Ющенка орден Ярослава Мудрого. Мабуть, з точки зору Ющенка, Варфоломій вчинив мудро :)

Що тепер буде? В ідеалі – три православні церкви: УПЦ (МП), УПЦ КП і УАПЦ – об’єднаються і перейдуть під юрисдикцію Константинополя. Який, звісно, керуватиме номінально і у внутрішні справи в Україні не втручатиметься.

Через це, люди, Ющенко і не намагався боротися з УПЦ МП, як вимагали від нього наші патріоти, і вистоював літургії у храмах усіх конфесій. Бо тепер від голови УПЦ МП митрополита Володимира (Сабодана) залежить доля Української церкви.
Чи піде він на це? Дуже імовірно, що піде. Адже зараз він має хазяїна у Москві, а тоді законно стане головним церковним діячем України.

Чи підуть на об’єднання і на суттєву жертву (позбавлення статусу патріархії) «філаретівці»? Ось уривок з цікавого інтерв’ю з єпископом Васильківським ЄВСТРАТІЄМ (Зорею), керівником Інформаційно-видавничого відділу Української Православної Церкви Київського Патріархату (взято звідси ):
"Приїзд Вселенського Патріарха є певним зламом тої матриці церковних взаємовідносин, яка склалася в Україні за останні 15 років. Цей злам полягає в тому, що Московський Патріарх, Церква Росії втрачає монополію на Україну. До цього часу московській церковній дипломатії вдавалося доволі ефективно видавати проблеми Православної Церкви в Україні за внутрішню проблему Російської Церкви. Ті заяви, які вже зробив Вселенський Патріарх, сам факт його візиту, не зважаючи на явний спротив і небажання з боку Москви, щоби такий візит відбувся, свідчать про те, що ця матриця зламана, що Україна вже не розглядається Вселенським Православ’ям як виключно московська внутрішня територія.
Якщо Константинопольський Патріархат зможе запропонувати реалістичну модель досягнення цих двох завдань — відновлення церковної єдності в Україні і визнання помісного статусу Української Церкви, — то наша Церква заради цих цілей готова поступатися і поступатися досить значно, але лише і виключно саме в рамках інтересів майбутнього Української Церкви".Зрозуміло, що й УАПЦ погодиться стати складовою майбутньої Єдиної Помісної Православної Церкви.

Між тим патріарх РПЦ Алєксій II, що прибув до Києва сьогодні ввечері, вже у Борисполі закликав росіян і українців зберігати єдність православної віри і дорожити єдністю між нашими братніми словянськими народами. У перекладі: не відпущу.

Бульвар Шевченка: по різні боки

Але, судячи з того, що Затуліна нещодавно затримали в аеропорту Сімферополя і, не злякавшись великого міжнародного скандалу, завернули назад до Росії, в Кремлі вже втратили надію вплинути на Сабодана і зайнялись відколом кримських парафій (інакше Затулін летів би у Київ).

Буде рубка. Навіть у найкращому варіанті частина парафій УПЦ МП залишаться «під Алєксієм». Гадаю, їх поступово видавлять з України, в т.ч. суто СБУшними методами.

За таким розкладом на найближчих президентських перемагає Ющенко, якого підтримає об’єднана українська православна церква. «Регіонали», скоріше за все, теж його підтримають і свого кандидата не висунуть, отже, двобій буде між Ющенком і Тимошенко. Кампанія пройде під гаслом «Далі від Москви!», тобто проросійського кандидата цього разу не буде взагалі, а всі опоненти заслужено і незаслужено звинувачуватимуть одне одного у поступках Кремлю (Тимошенко звинувачують вже зараз).

З вулиці Івана Мазепи зникне ворожа резидентура. Для некиян – це Лавра :) Для тих, хто в танку - вона, звичайно, не зникне, але перестане бути ворожою резидентурою :) Алєксій і його Путін, тобто Путін і його Алєксій, залишаться з носом.

З усіх сил вдивлялася сьогодні в обличчя Ющенка – задоволений він чи ні? Тобто – чи вдалося йому домовитись? Сказати важко.

Під час проповіді Варфоломія на Софіївській він стояв у позі переможного диктатора – підборіддя вперед, обличчя кам’яне, урочистий вираз відповідає вирішальності моменту. Після панахиди на Михайлівській він виглядав зібраним, напруженим і заклопотаним. Так виглядають люди, які отримали щось, але менше, ніж сподівалися. Або в яких все добре, але вони з хвилини на хвилину очікують на якусь гидоту.

"Господи, поможи!"

Далі Яценюк зміг сказати йому щось приємне. Ющенко розсміявся, приобійняв його і далі виглядав переможно-веселим. Сиджу і думаю, до чого б це. Але рубка буде по-любому.

Президент України і голова УНА-УНСО Юрій Шухевич

Фото для пошуку знайомих облич (і спин :)

P.S. Під час вчорашнього молебню у Святій Софії над нею заграла веселка.

http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/77432.html
Tags: упц кп, упц мп, християнство, церква, ющенко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 99 comments