Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про політв’язня Маркова

MarkovМене тут просто задовбали питанням - мовляв, якщо я займаюся правозахистом і захищаю політв’язнів - чому нічого не пишу про арешт Ігоря Маркова? Намагаються зловити мене на тому, що для мене "одні політв’язні політв’язніші за інших". Після чого, як правило, йдуть довгі дискусії на тему, є чи не є Марков політв’язнем.

Добре, тримайте статтю про Маркова. Одразу відповім на кілька питань.

1. Чи є Марков політв’язнем?

Без сумніву, Ігоря Маркова можна вважати політв’язнем. Бо хоча він є справжнісіньким бандитом і справді вчинив те, за що його де-юре затримали (побиття людини під час мітингу в Одесі у 2007 році) - їжаку зрозуміло, що насправді він заарештований не за це. Якби за це - на сьогоднішній день вже відсидів би і вийшов. Оновленою людиною вийшов би, певно, і зараз, як Луценко, виступав би за люстрацію силовиків і єдність опозиції :)

2. За що він насправді затриманий?

Затриманий він за те, що підняв бунт у Партії регіонів, намагаючись схилити її до вступу у Митний союз. Тобто, почав виконувати вказівки Путіна не через Януковича, а особисто. Янукович виконував їх довго, це тривало б і досі, але в нього психологія кримінального авторитета, пахана, а Путін його тяжко образив. Хто знайомий з кримінальними авторитетами - знають, як вони ставляться до неповаги. Путін демонстрував неповагу до Януковича безліч разів.

Ув’язнена Юлія Тимошенко, до речі, бунт Маркова підтримала. Це був принцип "око за око" - Янукович не один раз намагався розвалити БЮТ, Тимошенко ж сподівалася на розвал ПР.

3. Чи буду я захищати чи якось підтримувати Маркова після його арешту?

Звісно, ні. І не тому в першу чергу, що він бандит, бо і бандити іноді можуть зробити щось корисне, і можуть бути засуджені за те, в чому не винні. В першу чергу - тому, що він є державний зрадник і заслуговує на найсуворіше покарання. Звісно, за це його ніколи ніхто не посадить, бо завиє закордон, причому Захід витиме нарівні зі Сходом.
Тож хай поки що посидить за непослух пахану. Це не зовсім етично, зате справедливо.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 29 comments