Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Комітет Визволення Політв’язнів приїде до Донецька підтримати побратима

Volodymyr-Kruzhko 25 жовтня 2013 р о 9:00 ранку Комітет Визволення Політв’язнів розпочне пікетування Донецького апеляційного суду, де в цей день будуть розглядати апеляційну скаргу політв’язня Володимира Кружка.

Нагадаємо, Володимир Кружко, український патріот, громадський діяч наразі знаходиться у Донецькому СІЗО, очікуючи рішення апеляційного суду. Переслідування Кружка з боку Донецької влади почалися після того, як він намагався відзначити День Соборності України 22 січня 2011 року. Після цього розпочався тиск на його бізнес, внаслідок чого Володимир згодом опинився за гратами.

КВП запрошує всіх небайдужих патріотів прийти в цей день за адресою: м. Донецьк, вул. Правосуддя, 1 та підтримати політв’язня.


Volodymyr-Kruzhko1

ЗАЯВА КОМІТЕТУ ВИЗВОЛЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ ТА ІНШИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ З ПРИВОДУ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ВОЛОДИМИРА КРУЖКА

З 16 липня 2013 року перебуває в неволі український патріот і націоналіст Донбасу, один з лідерів Податкового майдану, людина, яка постійно займалась громадсько-політичною діяльністю, Володимир Кружко.

56-річний інженер-будівельник, який свого часу з червоним дипломом закінчив ВНЗ, мав у м. Селидове, що на Донеччині, свій невеличкий бізнес, а саме – торгівельний павільйон.

Неприємності Володимира розпочалися на 20-му році Незалежності нашої держави, коли він вирішив організувати відзначення Дня Соборності України та річниці присвоєння Степанові Бандері звання Героя України в Донецьку. Планувалося провести мітинг біля пам’ятника Тарасові Шевченку, який мав завершитись урочистою ходою центральною вулицею міста. Тоді Донецький окружний адміністративний суд заборонив ходу. Тому Володимир вирішив обмежитись мітингом, запросивши на захід українських патріотів та всіх небайдужих громадян. Він особисто роздав на вулиці тисячі листівок. Коли ж Володимир Кружко їхав до Донецька, співробітники міліції зупинили автобус і, застосувавши силу, вивели його з транспорту під надуманим приводом, а саме, з приводу вкраденого у нього ж холодильника.

Власне з тих пір почався тиск на бізнес громадського діяча. Вже через місяць виконавча служба прийшла знищити торгівельний павільйон Володимира нібито за рішенням суду. Лише завдяки втручанню громадськості підприємцю вдалося відстояти власне майно, але проти Кружка було порушено кримінальну справу за ст. 382 ч. 2 КК України по факту умисного перешкоджання виконанню судового рішення. За кілька тижнів за відсутності Володимира Кружка невідомі особи зруйнували торговельний павільйон та вивезли в невідомому напрямку усі товари підприємця.

Наряд міліції, який викликав Володимир Кружко заради захисту своїх громадянських прав, брутально кинув його до міліцейського автомобіля, відвіз до міськвідділку, де Володимира протягом кількох годин катували, після чого його було доправлено до лікарні.

Після цього Володимир Кружко, аби привернути увагу до кричущого беззаконня, оголосив голодування на Майдані Незалежності в Києві. Голодування тривало 42 дні.

Володимир Кружко – активний учасник не одного націозахисного та громадсько-політичного заходу - як до, так і після зазначеного інциденту. Кияни бачили його серед організаторів і під час Податкового Майдану, і під час захисту Гостинного двору тощо.

Апогей суддівського свавілля настав у липні цього року, коли Селидівський міський суд Донецької області засудив Володимира Кружка до півторарічного ув’язнення.

Таким чином влада намагається приховати власний злочин – незаконне руйнування невеличкого бізнесу громадського діяча як помсту за громадсько-політичну діяльність.

У неволі Володимир Кружко не полишив боротьби за власні громадянські права. Він написав понад 50 скарг до різноманітних установ, яким адміністрація СІЗО не давала ходу. Натомість Володимира було жорстоко побито "правоохоронцями" - зокрема, за спілкування українською мовою. Після цього до нього тривалий час не допускали адвоката, щоб не було офіційно зафіксовано побоїв. Саме через це Кружко оголосив голодування і тримав його 41 день, перебуваючи в одиночній камері.

Сьогодні Володимир Кружко вже майже місяць після голодування перебуває в тюремній лікарні.

КВП вважає свавілля влади по відношенню до патріота Володимира Кружка політичним переслідуванням.

Ми переконані, що брутальні методи тиску на Володимира Кружка пов’язані з його громадсько-політичною діяльністю.

Тому ми визнаємо Володимира Кружка політв’язнем і вимагаємо його негайного звільнення.
Свободу Володимиру Кружку!


Комітет Визволення Політв’язнів
Організація Українських Націоналістів
ВО “Тризуб” імені Степана Бандери
Соціал-Національна Асамблея
Всеукраїнський "Меморіал" ім. Василя Стуса
Молодіжний Націоналістичний Конгрес
ГО “Луганці”
Tags: донецьк, комітет визволення політв’язнів
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 18 comments