Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Новини про справу Олексія Шабали

Shabala-small Пам’ятаєте, я розповідала про справу Олексія Шабали - чоловіка, який багато років провів у тюрмі, а зараз його, власне, лише через те, що він раніше судимий, звинуватили у грабунку і засудили на 9 років позбавлення волі. Апеляційний суд скасував цей вирок і відправив справу на новий розгляд, який почався нині у Свердловську на Луганщині.
Ось велика стаття про нього:
http://www.poryad.com/?p=21312

Раз вже почала висвітлювати цю справу - маю тримати вас в курсі, що там нині відбувається.

Розгляд справи по суті ще не почався, натомість відбулося три короткі попередні розгляди. На всіх трьох Олексій був без адвоката, бо суддя Новосьолова, за його словами, не попередила адвоката про дату судового розгляду, а одного разу адвокату навіть назвали неправильну дату - пізніше, ніж насправді відбувся суд.
На найближчому засіданні, яке відбудеться 22 жовтня, Шабала і його адвокат мають намір заявити відвід голові колегії суддів Новосьоловій - через порушення права підсудного на захист. Проти решти двох суддів підсудний і його захисник нічого не мають.

Також Олексій Шабала подасть клопотання, щоб судовий розгляд відбувався державною українською мовою.

У справі Шабали, імовірно, сфальсифіковано експертизу відбитків пальців. Зокрема, на папері з відбитками пальців, взятими на місці злочину, і на конверті, у який вони були покладені - не співпадають підписи. Шабала і його захисник вважають - це означає, що слідчий самовільно, без понятих, розкрив у райвідділі цей конверт, і що туди поклав - невідомо. Адвокат домагатиметься порушення з цього приводу кримінальної справи.

На останньому попередньому засіданні, 20 вересня, були журналісти з місцевого телеканалу "Ирта". Суддя Новосьолова швиденько викликала "швидку" - нібито їй стало погано - і поїхала. Журналісти взяли інтерв’ю у захисника Шабали і його дружини. Дружина продемонструвала ікону, зроблену руками Олексія. Журналісти пообіцяли тримати справу на контролі, але цього недостатньо, журналістів має бути більше!

У вівторок, 22 жовтня о 10:00 почнеться розгляд справи по суті. Хто там близько з колег -запрошую у Свердловський иіський суд (м. Свердловськ, вул. Перемоги, 1).
Tags: луганськ, правозахист, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment