Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Засуджую журналістів, що підписали мирову угоду з "тітушками"

titushki_sud "За умовами цієї угоди, Вадим Тітушко, Сергій Приходько і Михайло Пшук визнають себе винними, вибачаються перед журналістами та виплачують їм матеріальну компенсацію. Вадим Тітушко погоджується на покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки, Михайло Пшук та Сергій Приходько – два роки обмеження волі з випробувальним терміном у півтора роки, а також на виплату компенсації. Постраждалі журналісти отримають по 15 тисяч гривень кожен, причому Тітушко виплатить їм по 11 тисяч гривень, що в сумі дає 22 тисячі гривень – суму, яку він вніс у якості застави".

Так, якби те, за що судять "тітушків", сталося під час звичайної вуличної розборки - більше, ніж 3 роки умовно, жоден з нападників би не отримав (якби, звісно, потерпілі не заплатили суддям за більш суворий вирок).
Так, якби це була звичайна вулична бійка - я сама рекомендувала б потерпілим пробачити хамів, якщо вони щиро каються і платять компенсацію. Тюрма нікого кращим не робить.

Але річ у тому, що, по-перше, це не звичайна бійка. Якби зараз Тітушка покарали максимально суворо, влада одним махом втратила б сотні інших "тітушок", на яких так звикла покладатися під час масових акцій і рейдерських наїздів. Вона, влада, це чудово розуміє, тому мінімальне покарання для невдахи, що засвітився перед камерами і чиє прізвище стало ім’ям загальним - для неї справа не честі (честі в неї нема), а щось на кшталт справи виживання.
Журналісти повинні були це розуміти.

По-друге, ці потерпілі журналісти - не самі по собі. Їм допомагали відновлювати справедливість десятки, якщо не сотні, їхніх колег, опозиційних політиків, громадських активістів. Якби не вони - Тітушка не тільки не затримали і не судили б, а ще й спробували б зробити винними в усьому потерпілих - як зараз намагаються звинуватити у наклепі дівчину, яку мєнт на Святошинському ринку вдарив по нирках.
В інтересах усіх цих людей - максимальне покарання для "тітушків", бо вони теж від них потерпають.

Потерпілі журналісти, з одного боку, і підсудні "тітушки" з іншого - це лише верхівка айсберга. А невидима, підводна його частина - це політична боротьба всеукраїнського масштабу. Одна з проміжних цілей цієї боротьби - ліквідація "тітушків", вони ж "спортивні журналісти", як явища.
Зрозуміло, що Тітушко не сам платитиме компенсацію. За нього заплатять. Судимість скоро знімуть, ще, може, за пару років і нагороду якусь дадуть.
Інші "тітушки" ходитимуть нелякані й нахабні, як і ходили.
Вибачте за штамп - чи за це ми боролися?

Між іншим, я припускаю, що влада й опозиція "дотерлися" десь на самій верхівці, і впливові опозиціонери, які ще вчора з піною у рота вимагали покарання для "тітушків", сьогодні самі порадили потерпілим піти з ними на мирову.
Якщо це так - що ж, це тим більше неправильно.

Є люди, з якими не можна домовлятися, бо вони не договороздатні. У даному разі ці люди носять горду узагальнену назву "хамовлада".
Тих, з ким не можна домовлятися, треба бити. Не обов’язково фізично - головне, щоб відчутно. А ми як ті блідолиці брати, які щоразу наступають на ті самі граблі - раз у раз, маючи шанси на перемогу, ідемо домовлятися і спускаємо усе на гальмах.

Це все тому, певно, що сидіти потім не тим, хто домовлятися з владою ходив.
Tags: журналістика, суд, хами
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 54 comments