Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

ВИСАДКА НА БЕРЕГ (Репортаж В.Ущаповського про «Sea Breeze-2013». Частина 2)

У зв’язку із закінченням спільних з НАТО військових навчань Sea Breeze викладаю серію репортажів Володимира Ущаповського з місця подій. Репортажів буде 4, перша частина тут:
http://www.bilozerska.info/?p=15476
http://bilozerska.livejournal.com/742841.html

105_0798

У четвер 11-го липня відбувся береговий компонент міжнародних американо-українських навчань «Сі Бриз – 2013» на полігоні Чабанка під Одесою. До берегового компоненту було залучено підрозділ морської піхоти, що налічує близько 130-ти бійців, спеціальні підрозділи та групи ВМС ЗС України. Всього загальна чисельність берегового компоненту – близько 200 чоловік зі штатним озброєнням та технікою.

Темою берегового компоненту навчання була підготовка особового складу та військової техніки до дій у складі морського десанту. При виконанні програми цього етапу навчань було проведено самооцінку 1-го рівня НАТО експертами Північно-Атлантичного Альянсу батальйону та роти морської піхоти. Було проведено евакуацію пораненого з поля бою під час відпрацювання практичних дій.

Представникам мас-медіа було представлено також підготовку бронетранспортерів роти морської піхоти (кількістю дванадцять штук) до виходу на плав, підготовка на берегу до можливої евакуації шляхом буксировки підбитої машини на плаву та на суходолі, а також продемонстровано буксирування одного БТРа іншим на воді, при виході з води на берег (евакуація підбитої машини), та по берегу евакуація БТР у непрострілювану ділянку місцевості. Також журналістам показали водіння БТР на плаву у складі підрозділу та дії особового складу у надзвичайних ситуаціях при висадці морського десанту. Морпіхи впоралися з поставленими завданнями і показали необхідний за вимогами стандартів НАТО результат.

105_0813

Також під час показу прямо на піщаному берегу просто біля урізу води відбулася імпровізована прес-конференція українських та американських керівників навчань та їхніх помічників, зокрема і заступника командуючого ВМС ЗСУ з бойової підготовки контр-адмірала Дениса Березовського та кептена (капітана 1-го рангу) Джеймса Айкена, що пройшла у формі невимушеного експромту.

Мені, який вже неодноразово бачив подібні навчання, зокрема, і в радянські часи, кинулось в око, що сучасні офіцери української морської піхоти більш розвинені у сенсі спілкування, в тому числі й англійською мовою з реальними іноземцями, мають значно вищі здібності зрозуміло формулювати і висловлювати власну думку і підлеглим, і командирам. Більш того, я помітив, що й деякі контрактники порівняно вільно розмовляють з американцями англійською.

DSCN1229

Серед американців були не тільки офіцери та військові журналісти, а й цілий ряд молодших офіцерів, ворент-офіцерів та сержантів, з якими наші молодші офіцери та деякі контрактники й намагалися спілкуватися на доступному їм рівні англійської мові, що, в принципі, не заважало американцям зрозуміти наших. В той же час, у середовищі наших морських піхотинців українська мова обмежувалась лише стройовими командами, а вся решта розмов та інструктажів проводилася російською, що не могло мене не насторожити. Ще минулого та позаминулого року картина була інша, протилежна.

На запитання журналістів кептен Джеймс Айкен відповів, що українські моряки та десантники показали цілком прийнятний для рівня НАТО рівень керованості та взаємодії. Цілком можливо для наших військових моряків приймати участь і в антипіратських операціях, і в операції «Аталанта» у Середземному морі, в якій Україна вже брала участь на регулярній основі. Але співпраця тимчасово (будемо вважати) припинилася за командою теперішньої політичної української влади під різними приводами: нестачі коштів, необхідності військової реформи, тощо. Прямим текстом цього, певна річ, сказано не було, але зрозуміти цілком було можливо.

DSCN1209

Контр-адмірал Денис Березовський повідомив, що задум навчань (так звана «легенда») полягає у природних катаклізмах (землетрусах та повенях), що призводять до істотних зрушень великих мас людей, появлення великих груп мародерів, терористів та інших асоціальних елементів на території третіх країн, умовно розташованих далеко на Півдні. Люди виявляються притиснутими до одного узбережжя, звідки їх можливо евакуювати по частинах чи всіх разом. Як додав кептен Айкен, це вже практично знайоме нашим морпіхам по Лівійській місії завдання. Воно полягає у доставці морського десанту до вказаного узбережжя, його висадці, локалізації грабіжників, терористів та бойовиків від мирного населення та евакуація нонкомбатантів морським або комбінованим способом.

У цих навчаннях ( а також і в майбутніх практичних діях), крім роти морської піхоти, візьмуть участь контр-терористичний підрозділ військово-морських сил України та допоміжні підрозділи та кораблі, а також палубні та берегові гелікоптери та літаки. На етапі переходу десанту морем відбудеться також тренування у відбитті нападів морських піратів, а також їх розшук та знешкодження.

DSCN1207

Особливістю цьогорічних навчань, на відміну від минулих років, є комплексне відпрацювання завдання в цілому, а також акцент на самостійне прийняття рішень командирами малих підрозділів та окремих кораблів у дуже обмежений час та за відсутності вищестоящого командування. Кульмінацією усієї морської десантної підготовки, що триває два тижні, стане завантаження 15-го липня особового складу і бойової техніки підрозділів батальйону морської піхоти на вдк «Костянтин Ольшанський» та висадка морського десанту 16-го липня біля порту Очаків.

Отож побажаємо нашим бійцям-десантникам успіхів. Вони дійсно виглядають на теперішній момент найбільш передовими у Збройних Силах України.

Володимир Ущаповський, спеціально з Одеси

105_0793

105_0803

DSCN1208

DSCN1224

DSCN1194

DSCN1187

105_0830

105_0826

105_0825

105_0811

105_0809

105_0805

105_0807
Tags: нато, одеса
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments