Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Володимира Лесика за відмову залишити Врадіївський Майдан засудили до штрафу (документи, фото,відео)

IMG_1266

Сьогодні у київському Шевченківському суді суддя Нінель Голік розглядала справу Володимира Лесика - громадського діяча, голови Асоціації захисту прав громадян України. Його судили за ч.1 ст.185 КУАП за те, що він відмовився залишити Врадіївський Майдан і тим самим нібито не виконав постанову суду - але у постанові не було ні слова ні про В.Лесика, ні про його організацію.Разом з Лесиком за аналогічною статтею мали судити і лідера "Спільної справи" Олександра Данилюка, але той з якихось причин на суд не з’явився.

Лесика засудили "всього лише" до штрафу, хоча всі були переконані, що у зв’язку із запланованим на 27-е приїздом Путіна і Гундяєва його закриють на 15 діб. Підозри отримали підтвердження, коли ми побачили біля будівлі суду і всередині, біля зали, де судили Володимира, конвойних, які явно на нього чекали. Так зазвичай буває, коли рішення суду відомо наперед: даремно міліцію ніхто не турбує.
Суддя була у нарадчій кімнаті неймовірно довго, як для "адмінки": десь біля двох годин. Лесик зробив припущення, що, можливо, на неї тиснуть, а суддя попалася уперта.

Підтримати Володимира прийшли жінки-активістки. Одна з них розповідала, що носить їжу врадіївцям на Майдан, а вони кажуть: "Захарченко поганий, його треба у відставку, але голосувати ми все одно будемо за Януковича". "Люди добрі, задля чого ж ви взагалі сюди прийшли?" - переживала вона.

Коли я реєструвалася на вході, у мене якимсь дивом не вилучили фотоапарата, а коли вже на 5 поверсі зробила фото Володимира у коридорі суду - вочевидь, конвойні побачили спалах, доповіли кому треба, і прибіг натовп судових охоронців: "З фотоапаратами у суд заходити не можна". Намагалися відвести мене вниз і показати наказ голови суду, що висить біля КПП. Цей наказ, яким забороняється проносити у будівлю суду (громадське місце!) фото- і відеотехніку (до речі, лише стаціонарну, якою мій фотоапарат не є), є незаконним, він протирічить закону "Про інформацію", який діє вже 2 роки, а судові розпорядження (внутрішні документи, які стосуються виключно працівників суду) досі не приведені у відповідність із цим законом.

Пояснити щось міліції було неможливо: вони не чули, лише казали різні нісенітниці, типу того, що наказ голови суду - це закон, а закон "Про інформацію" - це якесь невідомо що. Вимагали від мене, крім журналістського посвідчення, якогось незрозумілого припису (на зйомку у громадському місці!). Відчепилися лише тому, що я була не сама і ми всі разом, перепрошую, підняли галдьож, і з нами не захотіли зв’язуватись.

Нагадую, що вже більше місяця як у Шевченківсьому РУГУ МВС відкрите кримінальне провадження за моєю заявою про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - у тому ж таки Шевченківському суді.
Маю намір довести цю справу до кінця, щоб цих дурнуватих заборон не було.

Зробили заяву від ІА "Поряд з вами":
http://www.poryad.com/?p=21161
Добре буде, якщо підтримає профспілка.

ДОКУМЕНТИ ПО СПРАВІ ВОЛОДИМИРА ЛЕСИКА:
SWScan00156

SWScan00157

SWScan00158

SWScan00159

SWScan00160
Tags: суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments