Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Він робив фото. А ви уху їли". (Пікетування СБУ на захист Юрія Барабаша)

Сьогодні громадські активісти пікетували Службу Безпеки України через депортацію з України фотокореспондента, дизайнера і громадського активіста Юрія Барабаша. Він є громадянином Росії, але вже 5 років прожив в Україні, вивчив українську мову, має тут роботу, дівчину, збирався отримувати громадянство і залишатися тут назавжди.

І от цей Юрко, виявляється, - загроза національній безпеці України. В чому саме полягає загроза від нього - СБУ пояснити відмовляється.


З 06:10 коментар начальника прес-центру СБУ Лади Сафонової. Відзняла повністю, без скорочень. Варто послухати.

Я особисто знаю Юрія Барабаша. Він регулярно брав участь у київських протестних акціях - переважно, в якості фотокореспондента. Всі ці акції - я свідок - відбувалися у межах закону.
Можливо, я б погодилась з думкою, що людині, яка ще не набула українського громадянства, трохи неетично брати участь в українському політичному житті. Звісно, висилати за таке не можна. Але ж СБУшники навіть і цього аргументу не навели, просто пішли шляхом "не пущать" і "не положено". І за це повинні отримати відсіч.

Учасники акції тримали саморобні плакати "Поверніть нам Юрка!", гасла "Поясніть і припиніть!", "Міняємо Юрка на Яника" і найкреативніше гасло, сяк-так написане на картонці: "Він робив фото. А ви уху їли".

Виступали активісти Микола Коханівський, Богдан Тицький, Мар’ян Ощановський, Вано Крюгер. Усі обурювалися тим, що звичайного хлопця, від якого нема ніякої шкоди, крім його опозиційних поглядів, оголосили персоною нон-грата, тоді як різні закордонні українофоби їздять до нас, коли хочуть і роблять що хочуть. Розповідали, що Юрко - патріот України і онук лауреата Шевченківської премії, відомого шевченкознавця Юрія Барабаша. Що за 5 років він добре вивчив українську мову (чого від деяких можновладців за 20 років не дочекаєшся). Працює дизайнером у видавництві "Темпора" - оформлює інтелектуальну українську літературу.

Правозахисниця Анна Прейс, приятелька Юрія, вимагала від СБУ пояснень, чим він небезпечний для неї як для громадянки України, і казала, що Україна перетворюється на Білорусь.

Дівчина Юрія Тетяна не могла довго говорити, тільки подякувала СБУшникам, що вони лише вислали, а не скалічили Юрія, і сказала, що з такої країни треба валити.

Дуже цікаво сказав, якщо не помиляюся, друг Сивий: що в Україні немає проблеми Барабаша, проблеми Гостиного двору, проблеми Врадіївки тощо - є лише проблема влади. І якщо хтось тебе б’є молотком - найдурніше діло бити по молотку, треба бити того, хто його тримає.

Учасники акції вимагали, щоб офіційний представник СБУ вийшов до громади і прокоментував, що відбувається.
Врешті-решт з приймальні вийшла начальник прес-центру СБУ Лада Сафонова і сказала дослівно таке: "Відповідно до ст.13 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" та в порядку, затвердженому постановою № 280 Кабінету міністрів України Служба безпеки України заборонила в’їзд громадянину Барабашу Юрію в інтересах забезпечення національної безпеки та охорони громадського порядку".

Це був весь коментар і все пояснення.

- Ганьба! - закричали люди.

Посипалися питання від журналістів, хотіли хоч якоїсь конкретики - за що. Нічого не добилися, крім того, що закон не зобов’язує СБУ нічого коментувати - ні громадськості, ні самому Юрію Барабашу. Втім, він може оскаржити це рішення у суді. Чи буде СБУ пояснювати суду свої мотиви - можливо, буде, але суд може бути закритим.
Ще вона запевнила, що ніяких "чорних списків СБУ" не існує, по кожній особі рішення приймається окремо. Все, що казали їй журналісти і правозахисники, називала "емоційними заявами".

Коли вона пішла, активісти вдосталь поскандували "Ганьба!", а потім "оголосили СБУ установою нон-грата", обтягнувши вхід кіперною стрічкою.

Ні, раптом ми всі чогось не знаємо і симпатичний вічно усміхнений хлопець Юрко - насправді професійно замаскований японський шпигун. Але ж поясніть це нам, розкажіть, який він поганий, надайте докази. Не хочуть.

Отже, оскільки СБУшники відмовились коментувати - доведеться мені зробити це за них.

ЮРІЙ БАРАБАШ ДЕПОРТОВАНИЙ З УКРАЇНИ ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО ЦЕЙ ХЛОПЧИНА - ЄДИНА ОСОБА З РОСІЙСЬКИМ ПАСПОРТОМ, ЯКА ЇМ ПО ЗУБАХ.
Ось сміху-то буде, якщо вони і його не зможуть утримати за кордоном. Посміємось разом.


IMG_0388

IMG_0407

IMG_0409

IMG_0412

IMG_0418

IMG_0432

IMG_0442

IMG_0443

IMG_0446

IMG_0449

IMG_0477

IMG_0483

IMG_0489

IMG_0496

IMG_0505

IMG_0509

IMG_0511

IMG_0521

IMG_0526

IMG_0528

IMG_0530
Tags: сбу, чорний комітет
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 11 comments