Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Ірина Бондар: "Я не помітила, коли міліціонер обійшов мене зі спини, тільки відчула біль у нирках"

Bondar_Iryna

Найбільш резонансна столична подія останніх днів - чи не перший в історії київського вуличного спротиву штурм розлюченим народом міліцейського райвідділу у Святошинському районі. Одним з приводів для цього штурму став інцидент, коли на Святошинському ринку працівник міліції Андрій Ганнисик на очах у великої кількості свідків вдарив активістку Ірину Бондар. Ірина потрапила до лікарні, а наступного дня МВС оприлюднило інформацію, що Ірина нібито сама наштовхнулася на виставлену долоню міліціонера.

Що ж відбулося насправді? Про це ми вирішили розпитати саму потерпілу - Ірину Бондар.

- Ірино, розкажіть, будь ласка, що взагалі відбувалося того дня?

- Перш за все, я хочу спростувати інформацію, яка з’явилася на багатьох сайтах, що я нібито є активісткою КУПР. Я не активістка КУПР, я член ВО "Свобода". Також в мене не зламані ребра і не вибита нирка, але в мене забій лівої частини грудної клітини, в мене зараз набряк, і з учорашнього дня я сиджу на знеболюючих.

- Ви зараз вдома чи в лікарні?

- В лікарні я була лише щоб обстежитись і отримати довідку про мої ушкодження. Після лікарні поїхала до прокуратури, давала свідчення, а наступного дня навіть з’явилася на пікеті під Святошинською адміністрацією.

Bondar_Iryna_dovidka

Сьогодні я почула заяву, що я нібито сама наштовхнулася на руку правоохоронця. Ця інформація дуже дивна. Як я могла наштовхнутися на його руку, якщо він сам обійшов мене ззаду, з-за спини?

- Як взагалі це відбулося, що він вас вдарив?

- Ми упродовж години на території ринку - я разом з активістами КУПРу - підходили до працівників правоохоронних органів і вимагали пред’явити хоч якісь документи, які забороняють торгівлю на ринку. Такі документи нам не були представлені жодного разу, нас щоразу відправляли на Володимирську, 15.

Працівники правоохоронних органів, залякуючи продавців, спілкувалися з ними з такою зневагою... І ось у якийсь момент - там стояла група, близько 10, навіть більше, працівників ринку і близько шести міліціонерів. Один з цих міліціонерів дуже голосно кричав і спілкувався російською. Перед тим я його неодноразово просила розмовляти державною мовою. Отже, я знову підійшла і знову попросила його розмовляти державною мовою, адже він є держслужбовцем. Я отримала відповідь: "Я учился в советской школе".
Для мене це не аргумент. Адекватна нормальна людина за 20 років в змозі вивчити українську мову. Я ще раз попросила його розмовляти українською. Працівник правоохоронних органів щось стисло пробурмотів собі під ніс. Він стояв по праву сторону від мене. Я не помітила, коли він ззаду обійшов мене зі спини, тільки відчула біль у нирках.

Я відразу озирнулася по ліву сторону і побачила, як міліціонер прибирає руку. І почула, як жінки, які торгують на ринку, почали кричати: "Що ти робиш?". Тобто, були свідки, які стояли за ним, які стояли поряд з ним і перед ним.

Я стояла на місці, я не рухалася, отже, ніяк не могла наштовхнутися на його руку. Рухався ВІН, ззаду моєї спини. Я не знаю, яким треба бути неадекватним працівником правоохоронних органів, щоб серед білого дня, при свідках, вдарити мене лише за те, що я попросила його спілкуватися державною мовою. Я вимагала цього законно, і моя вимога не була виконана, мені ще й нанесли тілесні ушкодження.

- Ви будете домагатися, щоб проти вашого кривдника порушили кримінальну справу?

- Так. Хоча зараз вони намагаються... Проти мене протягом року склали п’ять адмінпротоколів - всі за статтею 185-ю, за несанкціоноване проведення масових акцій. Це, в основному, за акції на Банковій - я вітала Віктора Федоровича з днем народження, з днем батька, з днем Конституції, з днем інавгурації...

Спілкувалася Олена БІЛОЗЕРСЬКА
ІА "Поряд з вами"
Tags: бєспрєдєл, мєнти, протести, свобода
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments