Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Суд над захисницями Запорожця відкладений через поганий стан здоров'я однієї з підсудних

IMG_9066

21 червня у Броварському суді відбулося чергове засідання у справі захисниць Віталія Запорожця – Тетяни Близнюк, Ганни Сінькової та Ярослави Пугачової, які взяли участь у стихійній акції протесту у залі суду під час процесу над Запорожцем, коли суддя Міхієнкова не дозволила пресі знімати і відмовилась заслухати свідків захисту.

Зал був заповнений, у задніх рядах сиділа група чоловіків «спортивної зовнішності», яких ніхто з присутніх не знав. Суддя попросив представитись усіх, хто в залі, ці чоловіки представились вільними слухачами.

На засідання прийшли журналісти телеканалу 1+1, подали клопотання про зйомку. Суддя Величко поставив це на обговорення.

Старенький прокурор Єлфімов попросив відмовити журналістам на підставі того, що дана подія відбулася рік тому, зараз вона не має актуальності і тому не треба її висвітлювати (!).

Підсудні і адвокат Іван Макар підтримали клопотання журналістів. Пан Макар аргументував це тим, що суспільство хоче знати, чи справедливий суд.

Тоді суддя ще раз звернувся до прокурора по його думку. «Справедливість – це демагогія, - сказав той. - Суд – це законність і об’єктивність. На лаві підсудних молоді люди, чого це ми їх будемо на всю державу прославляти?».

І суддя дозволив «плюсам» знімати.

Далі суддя розглянув клопотання адвоката про відвід прокурора Єлфімова – той, за словами адвоката, заангажований, погрожував підсудним тощо. До того ж, минуле засідання суду, за словами пана Макара, відбувалося з порушенням законодавства, оскільки було вже подане клопотання про його відвід, а суд не розглянув це клопотання.

Прокурор несподівано підтримав клопотання про власний відвід, аргументувавши це тим, що служить правосуддю 40 років і йому вперше заявили відвід. Він не хоче ні з ким конфліктувати.

Суддя видалився до нарадчої кімнати. Повернувшись з неї десь через півгодини, він не задовольнив клопотання про відвід прокурора, заявивши, що вважає його безпідставним.

Далі адвокат Макар заявляє відвід судді, заявляючи, що він порушив закон, продовжуючи минулого разу засідання без розгляду заяви про відвід прокурора. «Також, - каже пан Макар, - сьогодні суд порушив таємницю нарадчої кімнати. Всі можете глянути і переконатися, що там (Іван Макар зазирнув до сусіднього приміщення) є люди».
«Ми виходили, взагалі-то», - кажуть звідти.
«Всі чули звідти голоси», - наполягає пан Макар.

Підсудні підтримують думку адвоката. Прокурор Єлфімов каже, що клопотання адвоката необгрунтоване і безпідставне.

Суддя знову видаляється до нарадчої кімнати. Звідти чути його голос.

Повернувшись, суд відхилив клопотання про власний відвід, зазначивши, що воно необґрунтоване – засідання то відкладалися через неявку однієї з підсудних, то за згоди підсудних відбувалося без захисника.

Поки суддя зачитує своє рішення, підсудній Ясі стає погано. Суддя оголошує технічну перерву, її виводять, поять водою. Далі просять у помічника судді якісь ліки, що піднімають гемоглобин. Звісно, таких нема. Для Ясі викликають швидку.

Суд продовжується. Суддя ставить на розгляд питання, чи можна продовжувати без однієї з підсудних.

Прокурор за те, щоб перенести. Всі підтримують. Іван Макар подає заяву, щоб наступне засідання було не раніше 18 липня. Бо він хоче відпочити, а одній із підсудних, можливо, потрібно підлікуватись.

Суддя призначає наступне засідання на 19 липня 10:00.


IMG_9060

IMG_9064

IMG_9067

IMG_9071

IMG_9073

Адвокат Іван Макар

IMG_9074

Суддя Величко В.П.

IMG_9078

Прокурор Єлфімов
Tags: бровари, запорожець, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments