Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Віталія Грузинова притягнули до криміналу через бійку 18 травня біля главку

gruzinovЩойно Віталій Грузинов вийшов з кабінету слідчого, куди його викликали (вже вдруге) на допит як свідка у справі про бійку 18 числа під час опозиційної акції "Вставай Україно" біля будівлі ГУ МВС України у м. Києві. Про це ІА "Поряд з вами" повідомила прес-служба ВК "НАСТУП" (14 червня, 13:10).
Однак, повістка про виклик для допиту як свідка виявилася банальним міліцейським обманом.
Слідчий вручив Віталію повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.296 Кримінального Кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб).


Таким чином, Грузинову інкримінували вчинення хуліганських дій під час мирного зібрання громадян. Тобто він, з мотивів явної неповаги до загально прийнятих норм моралі, бажання самоутвердитись за рахунок приниження інших громадян, протиставити себе суспільству та державі, спільно з іншими невстановленими слідством особами, напав на громадянина Лобатюка Д.О. та наніс йому удари в живіт та голову, чим спричинив останньому легкі тілесні ушкодження без короткочасного розладу здоров`я.
Іншими словами, Віталій Грузинов (такий собі негідник та хуліган) напав на "мирного" спортсмена Лобатюка Д.О., який так само "мирно" вчиняв побиття інших вороже налаштованих опозиціонерів та журналістів...

Наразі міру запобіжного заходу Грузинову поки не обирали. Його викликали на допит до слідчого на понеділок о 15:00.
Захисник Грузинова - адвокат Віра Михайленко (яка є його захисником ще й у справі за побиття міліціянтів під час мовного майдану) обурена, що слідчий проігнорував його вимогу обов`язкової участі захисника при проведенні цієї процесуальної дії.

При цьому ніхто й гадки не мав, що його можуть притягнути до відповідальності за те чого він не вчиняв. Тим паче, викликали його на допит як свідка. Адвокат Михайленнко вважає за необхідне оскаржити до суду такі процесуальні дії слідства у відношенні її підзахисного, оскільки вони є, нічим іншим, як політичною розправою влади над активістом, руками доблесних слідчих органів.
Нагадаю, Віталій Грузинов вже має статус підсудного у кримінальній справі за пошкодження гранітного покриття під час Податкового Майдану. Також в суді розглядається кримінальна справа за нанесення ним тілесних ушкоджень працівникам міліції під час акції протесту проти прийняття мовного закону.

Доречі, за словами Віри Михайленко, в ході судового розгляду справи мовного майдану, один з потерпілих працівників міліції не підтвердив факту нанесення саме Грузиновим йому тілесних ушкоджень. Цей факт, з її слів, теж свідчить про заангажованість та упередженість з боку слідчих та вчергове підтверджує системні фальсифікації доказів проти громадських активістів.
Як заявив голова ВК "НАСТУП" Руслан Секела, "ВЛАДА ВИРІШИЛА ЗРІВНЯТИ РАХУНОК: "МИ ВАМ СВОГО СВІДОМОГО ТАТУшку,- ВИ НАМ СВОЇХ СВІДОМИХ АКТИВІСТІВ".
Tags: грузинов, репресії
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 13 comments