Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Бєспрєдєл на Співочому

Як вам, друзі, повідомлення Центру зв’язків з громадськістю МВС?

«У суботу 21 червня на Співочому полі в Печерському районі столиці під час проведення фестивалю «Країна мрій» о 18:30 працівниками міліції було затримано двох громадян (чоловіка та жінку).
За попередніми даними конфлікт виник з приводу того, що міліціонер, пояснюючи фотографам, що він є оперативним працівником, попросив більше його не фотографувати, а попередні знімки з його зображенням видалити з карти пам’яті цифрового фотоапарата. Однак останні на прохання міліціонера не відреагували.

Обох затриманих доставили до Печерського райуправління міліції де у відношенні них було складено адміністративні протоколи за ст. 185 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку, військовослужбовця».

Після з’ясування обставини через півтори-дві години їх було відпущено. Підписавши зобов’язання вони мають з’явитися вранці 23 червня до Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві для подальшого розгляду адміністративних протоколів у районному суді.
Наразі начальником Головного управління МВС України в м. Києві генерал-лейтенантом міліції В.Г. Яремою по даному факту призначено службове розслідування. На час його проведення від виконання службових обов’язків відсторонено тих міліціонерів, які затримували громадян.
Результати перевірки, яка визначить правомірність дій працівників міліції, будуть оприлюднені найближчим часом»
.</i>

Те, що міліціонер так відреагував на фотоспалах у свій бік, наводить на думки, що він робив або збирався робити щось незаконне. Чи просто п’яний був. Інакше чого боятися?

Незрозуміло, хто такі "фотографи" – фотожурналісти чи просто люди з фотоапаратами, яких повно на будь-якому концерті. Але навіть якщо вони не представники ЗМІ – це бєспрєдєл.

Так скоро почнуть затримувати за косий погляд у бік міліціонера. Він підійде і скаже: «А ну, подивись на мене ніжно!». Не подивився – протокол. Злісна непокора.
А якщо ці фотографи зазнимкували б іншу людину, не мєнта (наприклад, військового, пожежника чи лікаря швидкої допомоги при виконанні обов’язків) – що їх, теж в міліцію тягнути??
Всіх, хто знаходиться у публічному місці (зокрема, на акції чи концерті), фотографувати можна. (Стаття 307 Цивільного Кодексу)

Будемо сподіватися, що міліцейське керівництво не захоче виставляти себе на посміховисько і покарає свого працівника за злісну неповагу до громадян України. Сильно карати не треба. Великого штрафу досить.
***********************************************
UPD: Тут подробиці: http://sheliazhenko.livejournal.com/96035.html (за лінк дяка handehoch)
Затримані таки виявилися журналістами. А "перевірка правомірності дій співробітників міліції" якщо й відбудеться, то лише тому, що інші журналісти підняли скандал і не дали замовчати.
Ось так. Коли залякують і наказують тримати таємницю - не мовчіть ніколи. Робіть настільки голосну бучу, наскільки зможете. Лише публічності такі люди й бояться.
Tags: бєспрєдєл, журналістика, мєнти, репресії
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 44 comments