Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Ігор МОСІЙЧУК: "Якщо я переможу на виборах, васильківці відіб’ють у Банкової свого міського голову"

Mosiychuk Ще одне інтерв’ю з «васильківським» політв’язнем Ігорем Мосійчуком. Цього разу не про сфальшовану справу, а про вибори. 2 червня у Василькові вибори міського голови, і пан Ігор бере в них участь як кандидат у мери. Він розповідає, чому вирішив балотуватися, незважаючи на те, що є не єдиним опозиційним кандидатом, на кого спирається і на що розраховує, хто є його основними конкурентами і що відбудеться, якщо мером оберуть людину, яка перебуває за гратами.

- Пане Ігор, перше стандартне питання: чому вирішили балотуватися?

- Рішення про участь у дострокових виборах васильківського міського голови я прийняв після того, як обласні організації партій «Удар», «Батьківщина» і «Свобода» відмовились висунути єдиним кандидатом від опозиції на цих виборах депутата Київської обласної ради пані Любов Соцьку.
Я був готовий стати довіреною особою Любові Євгенівни. Більше того, мої ув’язнені побратими Сергій Бевз і Володимир Шпара готові були також виступити із заявою на підтримку пані Соцької. Рішення про мою участь у виборах було прийнято нами після того, як обласні організації «Удару», «Батьківщини» і «Свободи» ухвалили рішення висунути єдиним кандидатом від своїх політичних сил депутата Васильківської міської ради Сергія Сабова.

Ми знаємо цю людину не з найкращого боку. Свого часу він виступав проти закриття російськомовного класу у Василькові. Ми хотіли закрити цей клас не через русофобію, а з економічних причин, бо в ньому навчалося лише п’ятеро дітей. І він допомагав батькам цих п’яти дітей писати скарги про утиски російськомовних учнів Дмитру Табачнику та Вадиму Колесніченку. За розпорядженням Табачника цей клас функціонує і сьогодні.

Сабов лише в останні місяці намагається спілкуватися українською мовою. У Василькові інтелігенція називає його не інакше, ніж «васильківський Азіров».

- Але ж де-факто виходить, що ви відтягнете голоси у кандидата від опозиції, яким би він не був, і переможе провладний кандидат....

- По-перше, мене кандидатом висунула партія «За Україну», яка є частиною об’єднаної опозиції.
По-друге, ви невірно ставите питання. Згідно останніх соціологічних опитувань, Сабов набирає значно менше голосів, ніж я. Тому хто в кого відтягує голоси – велике питання.

- Розкажіть тоді, хто взагалі є фаворитами виборчих перегонів у Василькові? Що за кандидати, хто за ними стоїть?

- На мою думку, з близько 30 кандидатів є лише чотири реальних, всі інші – технічні. Про себе і Сабова я вже казав. Щодо провладних кандидатів, то це, по-перше, Володимир Сабадаш - полковник СБУ, нинішний голова Васильківської районної державної адміністрації і голова міського осередку Партії регіонів. Він активно вкладає кошти у вибори, як це роблять практично всі регіонали. Ремонтує дороги, міський басейн, користується підтримкою меценатів та влади. На мою думку, це звичайна спроба купити голоси виборців - бо це все почало робитися буквально за місяць до виборів.
Практично всі зустрічі Володимира Сабадаша з виборцями проходять з допомогою адмінресурсу. Це типовий представник Партії регіонів, чия виборча кампанія мало чим відрізняється від кампаній інших кандидатів-регіоналів на інших виборах.
Я думаю, що перемогти йому буде важко, адже у місті майже 75% населення підтримує опозицію – у тій чи іншій формі.

Я думаю, що саме через це влада зареєструвала другого провладного кандидата. Це Валерій Попович – колишній міський голова Василькова. Свого часу він користувався величезною підтримкою громади, але у 2006 році з тріском програв вибори, набравши трохи більше тисячі голосів.
На сьогоднішній день його рейтинг значно зріс. Його люблять бабусі та ті, хто сумує за радянськими часами. Адже Попович керував містом у різних формах майже 17 років. І навіть свого часу був першим секретарем райкому компартії.

З початку виборчих перегонів влада не хотіла реєструвати Поповича, роблячи ставку виключно на Сабадаша. І жодні істерики і бійки, які влаштовували прихильники Поповича на чолі з Миколою Мельниченком та Наталією Розинською, не допомагали.
Тоді Микола Мельниченко вдався до шантажу, заявивши, що якщо Поповича не зареєструють, то він відмовиться надавати докази і свідчення у справі Щербаня. Як ми пам’ятаємо, саме обіцянка дати ці докази і свідчення врятувала Мельниченка від буцегарні.

- А звідки це відомо, що він шантажував і чим саме?

- Від людей доброї волі. Звісно, я б не хотів публічно називати їхні прізвища, бо вони за це можуть поплатитися своїми посадами.

- Оскільки Ви самі відокремили себе від так званих технічних кандидатів, перерахувавши себе серед чотирьох реальних – з цього випливає, що Ви всерйоз розраховуєте перемогти цих трьох суперників. Чи це справді так, і якщо так, то на чому базується Ваша впевненість?

- Моя упевненість базується на підтримці васильківців, яку я відчуваю навіть в ув’язненні майже щодня – у вигляді листів, посилок, матеріальної допомоги моїй родині. Окрім цього, на мою підтримку висловився відомий сотник УПА Мирослав Симчич-Кривоніс. Це для мене велика честь, яку я просто зобов’язаний виправдати. Моєю довіреною особою став Левко Лук’яненко, Герой України, багаторічний політв’язень радянських таборів, автор акту про Державний суверенітет України. Мене підтримують Спілка офіцерів України, товариство «Меморіал» та низка інших громадських організацій.- Які у вас у програмі є цікаві пункти, які відрізняють Вас від інших кандидатів?

- На початку виборчої кампанії я звернувся до інших кандидатів з десятьма питаннями, які стосувалися найгостріших проблем міста Василькова. Мені спробували відповісти лише двоє кандидатів – Сабадаш, який у відповідь на мої питання виклав свою програму (яка насправді не дає відповіді майже з жодне з них), і довірена особа кандидата від комуністів. Всі інші кандидати та їхні довірені особи назвали мої запитання провокаційними. Але що може бути провокаційного в питанні про наповнення міського бюджету, або в питанні контролю над роботою міліції? Або у питанні про боротьбу з наркоманією?

Коли я не отримав відповіді на поставлені питання, то написав свою програму: «10 кроків до порятунку Василькова». Кожен з цих кроків, по суті, є відповіддю на поставлені мною ж питання.

- Нагадує «10 кроків назустріч людям» Ющенка...
- А я до Ющенка, до речі, і досі нормально ставлюся, хто б що не казав. Так ось, останнім пунктом цієї програми є моє зобов’язання, що якщо я не виконаю попередні 9, то не буду брати участь у місцевих виборах 2015 року і взагалі припиню політичну діяльність, зосередившись на громадській та журналістській роботі.
Звичайно, я хотів би і готовий до дебатів з кожним із моїх опонентів у телестудії, але, на жаль... Хоча, коли я був на свободі, багато хто з них боявся брати участь у теледебатах зі мною, чи навіть у програмах, де я брав участь у якості журналіста. Людей, які не боялися зустрічатися зі мною у студії, можна перерахувати по пальцях. Це Любов Соцька, Сергій Бірюков, Станіслав Пашкевич і Олександр Рудас.

- Вас і Ваших побратимів тісно пов’язують з колишнім міським головою Василькова Сергієм Іващенком. Подейкують, що навіть ваше ув’язнення було «підкопом» саме під нього. Чи не фінансує він зараз Вашу виборчу кампанію?

- Мабуть, багато хто очікує, що я буду відмовлятися від своєї співпраці з Іващенком через політичну кон’юнктуру. Оскільки нібито на ньому є великий негатив. Не дочекаються. Сергій Іващенко є моїм другом, одним з небагатьох людей, хто не відмовився від мене та моїх побратимів після нашого ув’язнення. Хоча йому пропонували це зробити. Я точно знаю, що Сергій Іващенко написав заяву про складання повноваження міського голови і склав їх до дня виборів у Верховну Раду 2012 р. Тому пов’язувати його відставку з програшем на виборах регіоналки Засухи не слід.

Наскільки мені відомо, зараз Сергій Григорович повністю відійшов від політики і займається виключно своїм підприємством. Він є власником одного з найбільших в Україні підприємств по вирощуванню грибів. Це його стихія. Мою виборчу кампанію фінансують – а це дуже невеликі фінанси – деякі васильківські підприємці – мої друзі, а основну агітаційну роботу абсолютно безкоштовно виконують побратими з організації «Патріот України» та Соціал-Національної асамблеї.

- А білборди з Вами є у Василькові?

- Нема. Але якби я захотів, вони б висіли. Бо фірма, яка є власником рекламних білбордів, неофіційно належить Іващенку. Я міг би попросити і вони б висіли, але я цього не роблю, бо ціную стосунки з цією людиною, а вони є поза межами політики і нинішніх виборів.

- Чи берете Ви якусь особисту участь у виборчій кампанії, перебуваючи за гратами? Чи це в принципі можливо?

- До мене їздять адвокати, і я через них передаю свої побажання, інтерв’ю, звернення до мешканців Василькова. Моєю виборчою кампанією керує Ігор Криворучко. Він організовує акції та розповсюдження агітаційних матеріалів. Наприклад, нещодавно активісти СНА під його керівництвом припинили функціонування у Василькові незаконного грального закладу, і маршем пройшли через все місто - із запаленими фаєрами, під гаслами «Заберіть казино, поверніть Мосійчука» і «Свободу патріотам!».

- Якщо вас оберуть мером, як Ви зможете виконувати свої обов’язки? Хіба ж Вас випустять із тюрми?

- Якщо буде Божа милість та підтримка васильківців, і мене оберуть міським головою, то це буде не особисто моя перемога, а перемога всіх українських політв’язнів. І Васильків знову продемонструє всій країні, що це одне з найбільш революційних міст.
Хочу нагадати, що за два дні до початку акції «Україна без Кучми» на Майдані з’явилися перші намети, які були виставлені васильківцями на підтримку політв’язня кучмівського режиму Леоніда Ковальчука, який, до речі, також є моєю довіреною особою.
У 2004 році, під час буремних подій на Майдані, саме васильківці зупинили кримський спецназ, який базувався у військовому училищі і отримав наказ розігнати Майдан. Зараз дехто говорить, що це вигадка. Але у мене вдома лежить оригінальна відеокасета із записами тих подій.

Враховуючи все це, і ще раз наголошуючи, що якщо буде воля Божа і я переможу – переконаний, що васильківці спроможуться відбити у Банкової свого міського голову.
Взагалі, ці вибори можуть спровокувати події, наслідки яких будуть дуже цікавими. Вважаю, що битва за Васильків, яка відбувається зараз, є початком війни за Україну.

Питання підготувала Олена БІЛОЗЕРСЬКА
Tags: васильківські терористи, вибори, київщина, інтерв’ю
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 6 comments