Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Спиною до влади

Власне, 18 числа нічого особливого не відбулося. Таке сто разів бувало й раніше. Молодики спортивної статури, найняті владою, регулярно на когось нападають. Міліція, включно з її найвищими представниками, регулярно бреше. Тобто – все як завжди. Якби не одне але.
Постраждали журналісти – причому явні журналісти, а не активісти з посвідченнями ЗМІ, і явно під час виконання своїх професійних обов’язків – зйомки (а не десь у барі). Їх побили, і від початку відомо, хто це зробив. Колосальний респект Владу Соделю – на нього стрибає бандюк, а він знімає його в упор. Професіонал. Кулаком можна зробити синець. Фотоапаратом – посадити на кілька років.

Колеги зреагували миттєво – того ж дня, як стався напад на Сніцарчук і Соделя, більше трьох десятків журналістів стояли під МВС, вимагаючи розслідування нападу за “журналістською” 171-ю статтею. За два дні під МВС пройшла велелюдна акція протесту за участі опозиційних нардепів. Ще за день-два підключилася й міжнародна спільнота.

З журналістами не люблять зв’язуватись. Журналістів побоюються. Бо напишуть щось таке, а спробуй їх зачепи – галасу буде на цілий світ, аж до міжнародних санкцій. Журналісти у нас частково недоторканні – цю недоторканність ціною свого життя купив нам Гія Гонгадзе.

Міліція, яка спочатку супроводила “кролячий” БРДМ на місце конфлікту (з нього навіть виліз міліціонер), а потім публічно бездіяла під час сутички, по вуха у чомусь смердючому. Голові МВС нема чого сказати пресі. Тому він спочатку ховається від журналістів, а потім каже відверту неправду – що БРДМ привезла опозиція (з “кролячим” “веселим Роджером” на прапорах і обмальований морквинами, ага).

Щодо самої історії з БРДМ і його пасажирами – знаю, що декому їх шкода. Мовляв, їх було всього кілька людей, а на них напав цілий натовп озвірілих свободівців. Зауважу на це, що вони свідомо, явно за гроші, приїхали, аби трошки потролити Яценюка. У відповідь свободівці трошки потролили їхній БРДМ. Все нормально.
За знущання, друзі, чоловіки б’ють пики. Що й відбулося.

Читати далі на ІА "Поряд з вами" >>>
Subscribe

 • МАК450

  А мені прибули МАК450! МАК - це метафорично-асоціативні карти, а 450 - це 4.5.0 :) Це такі штуки, розроблені психологами на основі чисельних…

 • Мій цьогорічний день захисників і захисниць

  Ось такі квіти мені подарували на свято. Деякі з ефірів і записів, які в мене були (залишу тут для пам'яті): Дуже хороший сюжет про мене на…

 • "Країна жіночого роду". Рецензія на книгу

  Дочитала щойно дуже круту книгу - "Країна жіночого роду", упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments