Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

День Героїв 23 травня - анонс від КВП

Den_Geroiv-2013

Друзі! 23 травня в Україні - День Героїв!
Комітет визволення політв`язнів запрошує всіх небайдужих українців прийти 23.05.2013 року Божого о 19:00 до Лук’янівського СІЗО за адресою: м.Київ, вул. Дегтярівська 13, де відбудеться вже традиційний, на жаль, концерт для політрепресованих. На сьогодні у Лук’янівському СІЗО безпідставно утримуються: активісти ГО "Патріот України" Сергій Бевз, Володимир Шпара (також під вартою перебуває Ігор Мосійчук - третій так званий "васильківський терорист") та батько та син Павличенки.

Довідка про традицію свята: У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як Свято Героїв. Саме 23 травня 1938 року в Роттердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця.
У травні поклали своє життя за Ідею багато борців, серед них такі постаті, як Микола Міхновський та Симон Петлюра. В роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі. З проголошенням незалежності День Героїв відзначається в Україні.

З повагою, координатор КВП
Микола Коханівський
Tags: анонси, комітет визволення політв’язнів
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 7 comments