Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Ганьба пасивній міліції!" (журналісти пікетують МВС) - ФОТО

IMG_4753

Сьогодні, 20 травня 2013 р., величезна кількість київських журналістів зібралися під Міністерством внутрішніх справ, вимагаючи негайного розслідування нападу на наших колег Ольги Сніцарчук і Владислава Соделя та затримання винних у цьому, яких Інтернет-спільнота "вирахувала" без допомоги міліції. У тому, хто напав на Ольгу, журналісти упізнали члена одного з бійцівських клубів Білої Церкви Вадима (Румина) Тутушка. Упізнані й інші нападники, а головне - ті, хто з-за їхніх спин віддавав їм вказівки.

Підтримати вимоги журналістів прийшли народні депутати: Ірина Геращенко, Леся Оробець, Ігор Мірошниченко, Андрій Іллєнко, Леонід Ємець (останній з нашого округу, хоч недаремно проголосували за нього :).

Учасники акції тримали плакати: "НСЖУ вимагає розслідування за статтею 171!", "НМПУ вимагає розслідування злочинів проти журналістів!", "Орли Кравченка=урки Захарченка?", "Ганьба пасивній міліції!", "УНІАН, ТВІ, 5-й канал - хто наступний?", "Міліціє, працюй, а не байдикуй!", "Бездіяльність міліції - злочин!", "Міністре, розслідуй або йди геть".

IMG_4828

Ірина Геращенко сказала, що потрібно забирати ліцензії у тих спортивних клубів, учасники яких займаються негідними речами, на кшталт рейдерства і нападів на демонстрантів.

IMG_4865

Андрій Іллєнко повідомив, що свободівців вже почали масово тягати на допити, одному мало не виламали двері. Він був упевнений, що це бандити - але коли вони не змогли виламати двері і пішли, під дверима залишилася повістка. Також Іллєнко розповів про "сафарі" - полювання на активістів "Свободи". Обличчя нападників, як і у випадку з побиттям журналістів, відомі, але міліція бездіє - мабуть, вони таки мєнти.

IMG_4803

Під час акції виступила і вчителька Ніна Москаленко, яку рейдери силою викинули з її приміщення. Наскільки я зрозуміла, в нападниках на журналістів вона упізнала тих самих хлопців, яких найняли для захоплення її будинку.

Були і жарти. Ми - журналісти і громадські активісти - настільки часто збираємось під МВС та райвідділами, вимагаючи припинення репресій - завжди вимагаємо дати комусь спокій - а сьогодні навпаки, вимагали затримати нападників. Один із колег іронізував над ситуацією, вигукуючи: "Руки прочь от Вадика Румына!" :)

Учасники акції скандували: "Мі-ні-стра!". Але Захарченко до пікетувальників так і не вийшов, хоча був заздалегідь попереджений, що до нього прийдуть журналісти і народні депутати. Замість нього вийшов заступник начальника Головного слідчого управління і сказав: "Я за дорученням міністра готовий відповісти на всі ваші питання". Першим же запитанням, зрозуміло, було - де міністр і чому не вийде до людей особисто? На що заступник начальника кілька разів повторив: "Я за дорученням міністра готовий відповісти на всі ваші питання". Класична тактика - той, хто уповноважений приймати рішення, десь ховається, і посилає замість себе людину, яка ні на що не уповноважена...

IMG_4889

Журналісти і нардепи буквально накинулися на представника МВС. З нього вдалося витягти, що вже допитано біля 70 людей (щось величенька цифра - коли б вони встигли?). Що додому до Тутушка (це прізвище назвали депутати, представник МВС відмовився його називати, посилаючись на презумцію невинуватості) з’їздила слідча група, опитали його родичів і знайомих.
- Чому Тутушко не затриманий? - питали Іллєнко та Мірошниченко.
- Тому що не встановлена його причетність до цього злочину.

Виявляється, підозрюваний досі не в розшуку (порівняймо з тим, як ловили і розшукували активістів за безневинні сніжки у депутатш-регіоналок). Мабуть, і статусу підозрюваного офіційно не має.

Ігор Мірошниченко все намагався дізнатися, чи допитали вже або планують допитати голову Білоцерківських "Молодих регіонів", якого упізнали на фото за спинами нападників. Чіткої відповіді не отримав. Представник МВС відмовився і назвати прізвище керівника слідчої групи, посилаючись на таємницю слідства. На якомусь етапі люди не витримали і почали скандувати "Геть ментовський бєспрєдєл!".

IMG_4935

Врешті народні депутати і двоє журналістів, Юрій Луканов та Вікторія Сюмар, пішли всередину будівлі МВС - шукати міністра. Їх довго не пропускали далі КПП, потім пропустили, але міністра на робочому місці не виявилось. Тоді двоє нардепів залишились чекати на нього біля його кабінету, а решта поїхали ловити його у Кабміні. Очевидно, що замовчати цю історію владі вже не дадуть.

P.S. Користуючись нагодою, хочу звернутися до Ольги Сніцарчук і Владислава Соделя. Колеги, оскільки журналісти і нардепи настільки активно добиваються затримання винних - дуже ймовірно, що їх таки буде затримано. Але після цього (можливо, і до цього) тиск почнеться на вас. Вам пропонуватимуть гроші, можливо, залякуватимуть - щоб ви пішли на "мирову" з нападниками. Бо інакше доведеться їх карати, а вони ж у такому разі мовчати не будуть і скажуть, хто їх туди привіз, скільки заплатив, що наказав робити. Замовникам це зовсім не потрібно. Також вони розуміють, що після цього наступним нападникам доведеться платити набагато більше.

Так ось, колеги, не піддавайтеся у жодному разі. Це звичайного гопника, який сп’яну з кимось побився і при цьому вдарив дівчину, що полізла розтягати бійку - такого можна пробачити. Бо тюрма нікого кращим не робить. Хай такий компенсує збитки і буде на волі - може, наступного разу буде розумніший.
А з цими "антифашистами" інша історія. Їх спеціально привезли і спеціально заплатили, щоб вони били людей. Більше того - вони бачили, що нападають на журналістів з камерами. Якщо ви не відступите і ми разом доб’ємося передбаченого законом покарання для них - тим самим зменшимо ризик нападу на інших колег.

IMG_4751

IMG_4761
Юрій Луканов

IMG_4770

IMG_4777

IMG_4779

IMG_4781

IMG_4783

IMG_4818

IMG_4847

IMG_4854

IMG_4855

IMG_4863

Леонід Ємець

IMG_4872

IMG_4885

IMG_4917

IMG_4951

IMG_4961

IMG_4986

Збір підписів журналістів під листом на ім’я міністра з вимогою зустрітися із журналістами та дати пояснення щодо інциденту 18 травня та ряду інших випадків, коли грубо порушувалися права журналістів

Я (фото Юрія Самсона)-3

Я теж підписала (фото Юрія Самсона)

IMG_4997

Леся Оробець

IMG_5004

Тетяна Чорновіл
Tags: бєспрєдєл, депутати, журналістика, мєнти
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 13 comments