Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Чи буде нова коаліція?

Мене тут питають, що буде після того, як наша правляча коаліція втратила більшість - чи нова коаліція, чи нові вибори. Сьогодні розпитала про це кількох знайомих нардепів з різних фракцій. А що думаю з цього приводу сама - напишу якось пізніше.Юрій Кармазін (блок «Наша Україна – Народна Самооборона»):

Створення нової коаліції неможливе. Чому? Тому що фракція «Наша Україна – Народна Самооборона» не прийме такого рішення.Юрій Костенко (блок «Наша Україна – Народна Самооборона»)

Як на мене, про якісь нові формати коаліції не йдеться, тому що поки що немає, принаймні, юридичних підстав. По-друге, до осені Верховна Рада може працювати в режимі політичних консультацій чи дискусій. Бо є імунітет однорічний – що після позачергових виборів не можна рік розпускати парламент, а от вже восени, після 30-го вересня, під тиском обставин, парламент чи парламентські сили можуть шукати реальних компромісів. Це або новий формат коаліції, або чергові позачергові вибори.Андрій Шкіль (Блок Юлії Тимошенко):

Утворення нової коаліції неможливе. Вибори оголошувати повинен Президент, і я впевнений, що він найменш зацікавлений у проведенні дострокових виборів.
Вихід з цієї ситуації ми будемо шукати в літній період. Тому, в принципі, говорити про те, що відбудеться переформатування коаліції – ні, неправильно, а дострокові вибори якщо і будуть, то на осінь, що теж малоймовірно. Тут єдиний варіант може бути – конструктивна співпраця між урядом і Президентом. Це єдиний вихід.
Володимир Бондаренко (Блок Юлії Тимошенко):


Вихід із ситуації в принципі задекларований. Нова коаліція гіпотетично може бути створена, але сьогодні будь-яких прогнозів з цього приводу ніхто з упевненістю не дає. Я не думаю, що представники «Нашої України» у кількості 37 осіб піднімуть руки за такий ганебний факт, зрадять своїх виборців. Я не бачу нової коаліції, не бачу і варіанту повернення зрадників. Можливо, будуть вжиті якісь специфічні заходи по відношенню до них, і вони напишуть заяви…
Рішення Конституційного суду може бути, знову ж таки, різне. Або Конституційний суд підтверджує, що коаліція залишається, тому що народний депутат, який написав заяву в коаліцію і потім про вихід з неї – це має означати і одночасний вихід з фракції, що тягне за собою заміну цього депутата. Таке може бути логічне рішення. Або може бути замовне рішення (конституційний суд сьогодні досить політизований), яке призведе до того, що суд скаже, що немає коаліції. Тоді юридично треба чекати, поки добіжить рік роботи цього парламенту, обраного достроково, після цього будуть оголошені додаткові вибори.Тарас Чорновіл (Партія регіонів):

По-перше, що стосується переформатування коаліції, імовірність цього є дуже висока. Тобто готовність до цього в принципі є з обох сторін. Але іде питання все ж таки про те, на яких умовах. Тут мова йде не тільки про кадрові нюанси, а про політичні питання. Це такі речі, які, скажімо, загальні позиції коаліції. На одні не може пристати Партія регіонів, на інші потенційні партнери не можуть пристати. Мені здається, що всіх, одну і другу сторону, до цього підштовхує розуміння, що просто далі діяльність уряду є катастрофічною. Треба шукати вихід. Єдиний легітимний шлях відставки уряду – це створення нової коаліції і, відповідно, відставки уряду. Тому імовірність цього є дуже високою.
Друга імовірність – це так званий «відстрочений варіант». Її я теж вважаю достатньо високою. Це коли фактично визнається судом, що коаліції не існує, і відбувається перехід в режим ситуативної більшості, але при збереженні фактично виконуючими обов’язків представників уряду Тимошенко.
Імовірність нових виборів я розцінюю як низьку. Як не крути, а для цього має бути рішення Президента, а для нього це смерті подібно. Єдине, якщо припустити, що він наважиться одночасно ліквідувати і Верховну Раду і Центральну виборчу комісію, і після того зробити максимально довгу паузу, а після неї проштовхнути референдум по змінах до Конституції, але то вже буде навіть не Лукашенко, якщо він так вчинить. Тому цей варіант – він навряд чи на нього ризикне. А всі інші сили в цьому не зацікавлені.Ганна Герман (Партія регіонів)

Я думаю, що все-таки все йде до переформатування. Якщо ці люди, представники різних блоків, справді хочуть працювати для України, вони повинні забути все, що було зле, і побудувати свою співпрацю на українській перспективі.
Tags: верховна рада, герман, чорновіл, шкіль
Subscribe

 • Про Оксану і Юлю

  Вчора Янукович пообіцяв зробити російську мову другою державною. А мама скаліченої Оксани Макар записала дочку на відео, де напівжива дівчина…

 • Чи потрібна нам смертна кара?

  Сьогодні київські свободівці пікетували Генпрокуратуру, вимагаючи якнайсуворішого покарання мажорів, які у Миколаєві згвалтували і намагалися…

 • Бандити-чужинці у транспорті порізали активіста КУН

  У четвер, 18 серпня 2011 року, заступник голови Подільської районної організації КУН В’ячеслав Толпига, відомий під псевдом Спас, у…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments