Сьогодні у тому ж Європейському суді знаходяться скарги щодо незаконних арештів та тривалого утримування під вартою ряду інших політпереслідуваних. Зокрема йдеться про справу в’язня сумління Ганни Сінькової, якій у березні 2011 року без належних на то підстав судом був обраний запобіжний захід тримання під вартою (скаргу до ЄСПЛ подано влітку 2011 року). Сьогодні Ганна Сінькова, яка посмажила яєчню на вічному вогні в столичному парку слави, висловивши при цьому свою громадянську позицію, є засудженою до 3-х років позбавлення волі за ст. 297 (наруга над могилою). І хоч сьогодні Ганну Сінькову не ув’язнено, але в зв’язку з цією судимістю її можуть засудити до позбавлення волі вже по іншій політичній справі, яка сьогодні перебуває на стадії судового слідства.
Ганна Сінькова після того як Печерський суд постановив взяти її під варту на 2 місяці
Ще за більш абсурдними звинуваченнями з серпня 2011 року до сьогодні, тобто вже майже два роки, в СІЗО караються ще троє підсудних у т. зв. «васильківській справі» (відома також у ЗМІ, як справа т.зв. «васильківських «терористів») депутат Васильківської міськради, громадський діяч, журналіст Ігор Мосійчук, депутат Васильківської міськради Сергій Бевз, громадський діяч, помічник депутата Володимир Шпара (скаргу до ЄСПЛ подано влітку 2012 року). Підсудних по справі звинувачують у готуванні до підриву пам’ятника Леніну в Борисполі на День Незалежності України, хоча відомо, що цей памятник було демонтовано міською владою майже за тиждень до державного свята. Політичним переслідуванням у своїй щорічній доповіді від 28 лютого 2013 року назвала „васильківську справу” Українська Гельсінська спілка з прав людини.
Так звані "васильківські "терористи": Володимир Шпара, Ігор Мосійчук, Сергій Бевз
Сьогодні політпереслідування в Україні є явищем системним. Наразі ми можемо говорити про понад 20 осіб, ув’язнених через їхні політичні переконання, і ми спостерігаємо тривожну тенденцію до збільшення кількості політв’язнів.
Вважаючи Європейський суд з прав людини останньою інстанцією, в якій багато українців знаходять справедливість, яка є останньою надією для багатьох українців, що зневірились у відтворенні справедливості на батьківщині, Комітет Визволення Полів’язнів звертається до ЄСПЛ з проханням сприяти в наданні скаргам ув’язнених за політичними мотивами статусу приорітетності.
Також Комітет Визволення Полів’язнів звертається до українських та закордонних правозахисних організацій з проханням поширювати інформацію про українських політв’язнів та підтримати наше звернення до Європейського суду з прав людини щодо позачергового розгляду скарг Ганни Сінькової та підсудних по «васильківській справі» Ігоря Мосійчука, Сергія Бевза, Володимира Шпари.
Прес-служба Комітету Визволення Політв’язнів